• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór języka programowania, program sterujacy.

0 głosów
323 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w C i C++ przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
Cześć, przejdę od razu do konkretów.

Buduję robota, który opiera się na mikrokomputerze Raspberry Pi.

Chcę sterować nim po przez przeglądarkę, kilka przycisków ustawienie prędkości, podgląd z kamery. Myślałem nad wykorzystaniem języka C do stworzenia programu, który będzie odpowiedzialny za jazdę.

I tu moje pytania:

1. jaki język wybrać, żeby najprościej stworzyć prostą stronę, gdzie będą np. przyciski ( jedź, stop, lewo, prawo, podgląd z kamery) ?

2. W jaki sposób potem "połączyć" program z C z innym językiem np. ( php, js, html)

Jeśli opis jest nie zrozumiały, postaram się napisać jeszcze raz. Zaznaczam, że interesuje mnie wybór języka, ewentualnie jakiś tutorial. Wszelkie aspekty mechaniczne, elektroniczne pomijam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2016 przez adrian17 Mentor (355,180 p.)
0. Raspi poleca Pythona do... wszystkiego. Sterowanie portami IO w nim też jest bardzo proste, więc w zasadzie w ogóle nie trzeba schodzić do C.

1. Prosta stronka z przyciskami to kilkadziesiąt linii kodu w jakimkolwiek wysokopoziomowym języku (choć znowu poleciłbym Pythona, patrz punkt 0). O kamerce się nie wypowiem.

2. Patrz punkt 0
komentarz 6 listopada 2016 przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
A gdybym jednak chciał wykorzystać do tego język C, również mogę wykorzystać dowolny język wysokiegopoziomu ? Jakieś nakierunkowanie co szukać w googlach ?

Moja znajomość języków typu( php, js, html) jest niewielka, dlatego pytam.
komentarz 6 listopada 2016 przez adrian17 Mentor (355,180 p.)
Możesz napisać program sterujący z argumentami w C (./steruj 0.5 1.5) i po prostu uruchamiać go z języka wysokopoziomowego. (tylko przy okazji robienia tego zreimplementujesz połowę bibliotek którę robią to samo).

Akurat sterowanie typu "ustaw wartość portu 3 na 50" to najłatwiejsza część tego całego przedsięwzięcia.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2016 przez Ehlert Ekspert (215,230 p.)

Może Cylon.js Cię zainteresuje.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 581 wizyt
pytanie zadane 8 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Evarez Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 525 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2017 w Inne języki przez DODO Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,287 wizyt

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...