• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona ładuje HTML'a ale nie CSS'a

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,641 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w HTML i CSS przez nbks Nowicjusz (130 p.)
edycja 11 maja 2015 przez nbks
Witam. Mam taki naprawde specyficzny problem. Otóż kupiłem sobie VPS'a a następnie wrzuciłem na niego gotowe pliki m.in strona wykonana przez pana Mirosława. Problem wygląda tak że strona ładuje tylko kod HTML a CSS zostawia bezczynnie. Czym jest to spowodowane?; nic w kodzie nie było zmieniane, na serwerze nic nie było instalowane oprócz FTP. Chciałbym dodać również iż na darmowych hostingach jak cba.pl strona działa bez zarzutu.

@EDIT

Strona działa, lecz nie widać na niej "ikon, czy może być to spowodowane? W kodzie nic nie zmieniałem

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Może plik css jest w innym katalogu. Dodałeś: <link rel="stylesheet" href="style.css" />

komentarz 10 maja 2015 przez nbks Nowicjusz (130 p.)
Owszem dodałem to oraz starałem się poprawić scieżkę pliku ale to i tak nic nie zmieniało
komentarz 11 maja 2015 przez nbks Nowicjusz (130 p.)
Strona działa, lecz nie widać na niej "ikon, czy może być to spowodowane? W kodzie nic nie zmieniałem
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może server sortuje sobie w folderach pliki css i html.

Sprawdz gdzie leżą pliki i zamień lokalizację w plikach
komentarz 10 maja 2015 przez nbks Nowicjusz (130 p.)
rozumiem ze wszystkie pliki mają byc w var/www/-TUTAJ NASZE PLIKI-

Nawet po zmianie lokalizacji jest nadal nic
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
daj dane ftp i sprawdze :)
komentarz 10 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Nie polecam dawac dane FTP nieznajomym.
komentarz 10 maja 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Ja również nie polecam ale sam to zasugerował :) nie miałem złych intecji, ale ok :) po pierwsze sprawdź dokładnie kod, czy lokalizacja pliku sie zgadza. po drugie, sprawdź wielkość liter pliku, po trzecie sprawdź prawa pliku, plik może nie być do odczytania. Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez darek_kce Gaduła (3,180 p.)

Dodaj (w sekcji <head> i przed linią z dołączaniem styli), linię:

<base href="BEZWZGLĘDNY ADRES DO STRONY GŁÓWNEJ">

Powinno pomóc

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Nie dodałeś przypadkiem rozszerzenia .css w konfiguracji serwera jako rodzaju pliku interpretowanego przez serwer?
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Miałem kiedyś podobny problem. Czy masz plik .htaccess na serwerze i czy coś w nim modyfikowałeś? Ja po modyfikacji w tym pliku nie wiem jakim cudem kilka podstron nie wczytywała css-a. Więc jesli coś robiłeś z tym plikiem, to pokombinuj z tym.
komentarz 11 maja 2015 przez nbks Nowicjusz (130 p.)
Przyznam ze moglem usunąć owy plik ponieważ go nie mam

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez disaster Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,191 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2017 w HTML i CSS przez sebapple Nowicjusz (150 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...