• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Certyfikaty front-endowca

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,062 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2016 w HTML i CSS przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
Czy istnieją wogole takie certyfikaty? Czy są przydatne oraz jak to się ma w dzisiejszych czasach ? Czy portfolio stron wystarczy aby zostać juniorem? Co w tej chwili powinien umieć albo jakie umiejętności posiadać front-endowiec.

Zachęcam do dyskusji na ten temat :)
komentarz 5 listopada 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Po pierwsze  i najważniejsze, powinien posiąść umiejętność korzystania z forumowych wyszukiwarek. Każde z Twoich pytań pojawia się tutaj regularnie, temat raczej został już wyczerpany i się jeszcze nie zdezaktualizował (: Jeśli masz pieniądze, to rób certyfikaty! Tylko jak przyjdzie co do czego, to nie wybronisz się certyfikatem, a skillem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Frondend-owiec powinien umieć :

- HTML(Średni/Dobry)

-CSS(Średni/Dobry)

-JavaScript(Podstawowy/Średni)-->Biblioteka Jquery.(podstawy).

Backend-owiec powinien umieć :

- języki z Frond-endu,

-PHP(podstawy),

-MySql(podstawy),

 Opisuje jako poziom początkujący/średni.

Także chciałbym usłyszeć  innych opinie na ten temat.
2
komentarz 5 listopada 2016 przez Comandeer Guru (599,630 p.)
A czemu backendowiec ma niby znać języki z frontendu?

Tak samo nei zgodzę się, że trzeba znać jQuery.
komentarz 5 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Dobra może trochę wyolbrzymiłem z backendu.

Ale powinien znać HTML i CSS chociaż podstawy.

Powinien zainteresować się tą biblioteką,

dlatego dałem to w ten sposób.
komentarz 5 listopada 2016 przez Comandeer Guru (599,630 p.)

Ale powinien znać HTML i CSS chociaż podstawy.

Niekoniecznie. Jak pisze klasyczne REST API, to wgl nie ma styczności nawet z HTML. 

Powinien zainteresować się tą biblioteką

Czy ja wiem? Mamy 2016 rok, istnieje wiele innych bibliotek od DOM, z lepszym podejściem do sprawy niż jQuery. 

komentarz 6 listopada 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Tak zgodzę się są lepsze  biblioteki ale jQuery jest najpopularniejszą.

Niekoniecznie. Jak pisze klasyczne REST API, to wgl nie ma styczności nawet z HTML.

Nie wiem jak jest  w REST API  chodziło mi o programowanie  PHP PDO czy  Symfony. 

komentarz 6 listopada 2016 przez Comandeer Guru (599,630 p.)

Nie wiem jak jest  w REST API  chodziło mi o programowanie  PHP PDO czy  Symfony.

Wówczas też frontend może tworzyć szablony, podczas gdy backendowiec dbać jedynie o to, żeby skrypt zwracał poprawne dane. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 794 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2016 w Offtop przez Konrad Vanleif Nowicjusz (230 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 402 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...