• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konkurs dla gimnazjalisty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Cześć mam na imię Roland i chodzę do 2 klasy gimnazjum interesuje się Programowaniem, Elektroniką itp

Interesuje się tym tak bardzo że moja ogólna wiedza o elektronice jest gdzieś na poziomie 2 roku studiów na politechnice Tworze roboty, drony, różnego rodzaju elektronikę, programuje znam c++ trochę technologie webowe

Jeden z moich projektów pokazałem tu: http://forum.pasja-informatyki.pl/135741/moj-quadcopter

Pomagam też ludziom którzy są zainteresowani tym hobby: http://forum.pasja-informatyki.pl/152625/zaczynasz-z-arduino-elektronika-masz-duzo-pytan-odpowiem-ci-na-nie-d

 

Moja pani od fizyki to widzi i nie chce abym się zmarnował z takimi zainteresowaniami i chce mnie ukierunkować kazała mi znaleść miejsce gdzie mógł bym się wykazać swoją wiedzą konkurs/koło tematyczne/grupa ludzi takich jak ja

Wie ktoś może o jakichś konkursach kołach itp we Wrocławiu?

sam nie wiem czego szukać i co robić dalej a już nie długo po gimnazjum będę musiał wybrać nową szkołę w której będę mógł się rozwijać

Mam nadzieje że całkiem zrozumiale opisałem mój problem :D Dziękuje za każdą pomoc :D
1
komentarz 12 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A może idź po prostu dalej w tą robotykę i w programowanie C++ plus ewentualnie jakiś drugi język. Jeśli masz pomysły jak programowanie wykorzystać w praktyce to możesz stworzyć sobie bardzo piękne portfolio i po szkole średniej być już na poziomie dobrego programisty.

A tak z innej strony to konkursy, olimpiady itp. są fajne, ale może w nieco innym kierunku warto uderzyć np. w jakieś grupy hobbystyczne itp, gdzie są ludzie w różnym wieku i chcący faktycznie się rozwijać i tworzyć coś ciekawego? Nie wiem jak w elektronice, ale w modelarstwie jest sporo takich grup lokalnych i są to często bardzo fajne nie tylko problemy do rozwiązania, ale i znajomości. Jeśli faktycznie widzisz się w tym co lubisz to nie patrz na te olimpiady, oceny itp. Skup się na pasji i na nauce.

Jeśli np. po średniej lub na studiach zechcesz iść na programistę to myślę, że znacznie lepsze będzie w portfolio wypisanie projektów własnych i np. jakiś współprojektów niż wypisanie 10 olimpiad.

Piszesz o Wrocławiu, więc myślę, że tego typu koła/grupy lokalne na pewno są związane z elektroniką, robotyką itp. Myślę, że więcej nauczysz się i więcej przyjemności da Ci jedno takie spotkanie niż zakuwanie do olimpiad.

A nawiązując do tego quadro coptera to może właśnie jakaś grupa związana z modelarstwem i robotyką? Proponuję np. aeroklub wrocławski. W Poznaniu są fajni ludzie, nie wiem jak Wrocław, ale może warto np. zadzwonić i pójść na jakieś spotkanie i po prostu pogadać, popytać itp. Może oni polecą Ci coś ciekawego jeśli akurat to ni spełni Twoich oczekiwań? Co do grup studenckich to tak ostrożnie bym podchodził, bo wiem z doświadczenia, że różnie to z tymi kołami studenckimi bywa... Wydaje mi się, że dobry kierunek to takie niezależne grupy zainteresowań.

EDIT: heh, napisałem się, a dopiero teraz zobaczyłem datę Twojego pytania :) Jeśli jesteś jeszcze userem forum to daj znać jak się sprawy potoczyły :) ?
komentarz 14 grudnia 2017 przez niezalogowany
Mam teraz 16 lat i zajmuje się prowadzeniem całej informatyki w paru biurach w okolicy :) (Serwery, Sieci, telefonia IP, Poczta, strony WWW, Rozwiązania IT ogólnie)

 

Bardzo dobrze płatne to ale nudzi i chyba pójdę w coś bardziej kreatywnego czyli tworzenie filmów :)

Wiedza IT napewno bardzo pomoże mi w zrealizowaniu tego marzenia dając mi środki pieniężne na sprzęt itd :)))

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)
A może olimpiada informatyczna gimnazjalistów?
0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2016 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
2 rok studiów? Wątpię, ale w takim razie polecam konkurs InfoMatrix (kat. Robotics lub Hardware Control), konkurs E(x)plory oraz koło naukowe PWr KONAR.
komentarz 5 listopada 2016 przez niezalogowany
Robie to samo co oni to raczej tak jestem na ich poziomie :D

 

Dzięki sprawdzę co to
0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2017 przez antekwi546 Użytkownik (510 p.)
Cześć wiem że trochę nie na czasie, jestem w 2 gimnazjum i chce zacząć przygodę z elektroniką (jestem całkowicie zielony) jakie kursy internetowe polecisz myślałem o kursach ze strony forbot.pl co o nich sądzisz?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez emis2000 Obywatel (1,360 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 299 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...