• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obniżona wydajnośc nowego zestawu komputerowego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez newgu123 Początkujący (260 p.)
Witam wszystkich serdecznie,

mam pytanie odnośnie mojego zestawu komputerowego, który ostatnio nabyłem. Komputer pomimo dość dobrej konfiguracji nie pracuje płynnie. Eksplorator plików uruchamia się około 5 sekund, przeglądarka także nie pracuje szybko. W grach nie ma problemu z wydajnością, ale w zwykłym użytkowaniu komputer jest dość mocno "zamulony". Proszę o poradę z czym może to być związane, czy problemu doszukiwać się w sprzęcie czy oprogramowaniu. Dodam, że testowałem to na dwóch różnych dyskach SSD (GoodRam Irudium Pro 240 GB oraz Kingstone V300 SV300S37A/120G) i w obu przypadkach jest  ten sam problem. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź. Poniżej zamieszczam pełną specyfikację komputera:

Procesor - i5 6600

Płyta główna - Asus H110 m-k

Dyski - GoodRam Irudium Pro, Kingstone V300 SV300S37A/120G ( system jes w tym momencie postawiony na GR Irudium Pro_

RAM - 8GB

Grafika - GTX 960

Zasilacz - Antec 550 W

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2016 przez Kratos133 Początkujący (460 p.)
Jaki system, temperatury, wydajność z menadżera.
komentarz 7 listopada 2016 przez newgu123 Początkujący (260 p.)
System Windows 10, temperatury i screen z managera poniżej.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)

A zrób jakiś test wydajności. Podaj więcej szczegółów?? 

  1. jaki system operacyjny.
  2. jaka kość pamięci.
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2016 przez Rzeźnik Nowicjusz (200 p.)
Hmm... Sam mam ten dysk i działa bardzo płynnie. Przetestuj dysk HDTune. Sprawdź w monitorze wydajności czy coś intensywnie go nie używa. No i to co koledzy wyżej pisali.
komentarz 6 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Sam mam ten dysk i działa bardzo płynnie.

[...]

0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Być może wiele programów uruchomionych w tle, sprawdź autostart itd, zrób testy pamięci, HDtune, temperatury procesora CoreTemp,
0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2016 przez newgu123 Początkujący (260 p.)
edycja 7 listopada 2016 przez newgu123

Witam, kość pamięci RAM to HyperX 8GB 2133MHz Fury Black CL14.

Zainstalowany system operacyjny top Windows 10 PRO, oczywiście legalny.

Screeny:
1

2

3

4

Dodatkowo ostatnio podczas wyłączania komputer wyświetla bluescreena:

bs

Temperatury w IDLE jak i podczas gier są wg mnie OK.

Pomocy Panowie i Panie, bo nie wiem gdzie leży przyczyna tego problemu :(

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kasderd Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 118 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 536 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...