• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Framework] Dynamiczny formularz wyszukiwania w bazie danych.

Object Storage Arubacloud
–1 głos
473 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez matteo.web Użytkownik (700 p.)

Witam :)

Chcę nauczyć się tworzenia stron przy użyciu frameworka. Na początek wybrałem CodeIgniter. Zacząłem swój pierwszy projekt w celach edukacyjnych. Będzie to proste narzędzie do przesyłania formularza z załączonym plikiem. Dostęp do formularza jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych. Z częścią administracyjną sobie poradzę (jest masa tutoriali na ten temat itp.). Problem stwarza mi baza danych i sam formularz.

Do konkretów. Mam sporą bazę danych np. z samochodami lub książkami. Formularz ma być na zasadzie małego wywiadu z użytkownikiem i w kilku krokach. Tak chyba powinno być łatwiej na początek niż wszystko robić na jednej stronie?

Użytkownik przechodzi do formularza i ma wybrać np. Producenta samochodu. Wybiera "Forda", klika dalej. Jest wysyłane zapytanie do bazy i wyświetlone marki samochodów Forda na kolejnej podstronie np. w rozwijanej liście. Wybiera np. "Fiesta". Kolejne zapytanie do bazy, i na 3 stronie są wyświetlone w rozwijanej liście generacje Fiesty (I, II, III itd.) Kolejnym krokiem będzie wybranie generacji i wyświetlenie silników, kolejna podstrona. Po wyświetleniu i wybraniu silnika chce wyświetlić pełny formularz z pobranymi danymi na temat wybranego samochodu z bazy. Plus możliwość zamieszczenia pliku.

Tak prezentuje się struktura bazy danych, którą udało mi się zdobyć na potrzeby projektu.

 

 

Cały formularz ma być zapisany w bazie, a plik wysłany na serwer. Z tym końcowym etapem już sobie poradzę. Jednak nie mam totalnie pomysłu na zrobienie samego kreatora w kilku krokach. Zapytanie do bazy i pobranie z niej odpowiednich danych na podstronę. Tutaj mam prośbę do Was o nakierowanie mnie na odpowiedni kierunek, myślenie, technologie, sposób na to.

Pozdrawiam serdecznie.

komentarz 3 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
zapisywanie kroku do bazy do idiotyczny pomysł, co zrobisz jak użytkownik cofnie stronę?  poszukaj wizzard form.
komentarz 3 listopada 2016 przez matteo.web Użytkownik (700 p.)
Szukałem i nic nie znalazłem wartościowego. Ehhh. AJAX, JQuery, JS... Coś z tego będę musiał użyć, ale jak... ? Totalnie nie mam narazie na to pomysłu.
komentarz 3 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Przejrzyj się dobrze, czy na pewno użytkownik musi podawać tyle informacji by można było np złożyc zamówienie.

 

Taki prosty step to step form można zrobić tworząc np 5 akcji formularzy. Step 1 zbiera dane i przekierowuje cię do akcji step 2 z tymi danymi, mogą być w sesji iitd. Ostatni krok wyświetla wszystkie dane z sesji iwykonuje zapis do kilku tabel jednocześnie ->transakcje.
komentarz 5 listopada 2016 przez matteo.web Użytkownik (700 p.)
Pomysł na rozwiązanie dobry. Teraz tylko muszę to spróbować zrobić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2016 przez Abel Mądrala (5,140 p.)
Ja jestem totalnym amatorem ale zrobił bym to tak

User wybiera markę Ford -> zapytanie do bazy pobranie wszystkich wyników z do zapytania Ford i zapis ich do zmiennej sesyjnej

Następny krok to wybór modelu , czyli z tej zmiennej wybierasz tylko to co pasuje do modelu powiedzmy Fiesta i zapisujesz do innej zmiennej sesyjnej

Kolejne kroki podobnie

Nie wiem czy to zadziała ale zapewne bardziej doświadczeni mnie poprawią ( czego oczekuje )

Ale myślę  że to dobry kierunek
komentarz 3 listopada 2016 przez matteo.web Użytkownik (700 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Zawsze to już jakiś trop ;)
komentarz 5 listopada 2016 przez matteo.web Użytkownik (700 p.)
(do usunięcia komentarz)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 w SQL, bazy danych przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w SQL, bazy danych przez Ceki Mądrala (5,310 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...