Skoro używasz systemu logowania od MZ to zrobimy tak:
Musisz najpierw zrobić w swojej tabeli w bazie danych 2 nowe kolumny - permissions (jako TEXT) i online (jako INT). Do każdego usera wpisz jego Uprawnienie np. Administrator. Jeżeli masz rejestrację to już sam napiszesz sobie, aby każda osoba zarejestrowana miała zwykłe uprawnienia.
Jeżeli masz już tą kolumnę uzupełnioną:
if ( $ilu_userow>0 ) {
$wiersz = $rezultat->fetch_assoc();
$_SESSION['user'] = $wiersz['user'];
$_SESSION['drewno'] = $wiersz['drewno'];
...
$rezultat->free_result();
}
Dopisz do tego swojego kodu sesję z uprawnieniami:
$_SESSION['permissions'] = $wiersz['permissions'];
oraz kod, gdzie będzie po zalogowaniu wartość online zmieniał na 1.
if ( $setOnline = $polaczenie->query("UPDATE users SET online=1 WHERE user=" . $_SESSION['user'] . "" );
$_SESSION['online'] = $wiersz['online'];
Po tym wszystkim kod z odcinka z poprawkami powinien wyglądać tak:
if ( $ilu_userow>0 ) {
$wiersz = $rezultat->fetch_assoc();
$_SESSION['user'] = $wiersz['user'];
$_SESSION['drewno'] = $wiersz['drewno'];
// reszta twoich zmiennych sesji ;) a po nich:
$_SESSION['permissions'] = $wiersz['permissions'];
if ( $setOnline = $polaczenie->query("UPDATE users SET online=1 WHERE user=" . $_SESSION['user']" . " );
$_SESSION['online'] = $wiersz['online'];
$rezultat->free_result();
}
I teraz masz również informacje o użytkownikach ONLINE.
Jeżeli chcesz to wyświetlić to przy administratorach:
if ( $_SESSION['online'] == 1 ) {
echo 'ONLINE';
} else {
echo 'OFFLINE';
}
I teraz masz już informacje kto jest online. Możesz dodać potem AJAXa i sprawdzać czy zmienił się stan użytkownika z ONLINE na OFFLINE i na odwrót :)
Mam nadzieje, że pomogłem.
Pozdrawiam!