• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekazanie danych

Object Storage Arubacloud
+1 głos
195 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w C i C++ przez dawos Użytkownik (630 p.)
Witam,

mam taki problem: Napisałem taki prosty quiz i na sam koniec ma wyświetlić się okno z Progress Bar, który pokarze procęt poprawnych odpowiedzi. Wszystko mam już zaprojektowane, działające, okno wyskakuje ale nie wiem co zrobić, że progress bar pokazał wynik. A precyzując jak przekazać dane z klasy MainWindow (gdzie odbywa się cały quiz) do klasy koniec (gdzie wyświetla się progress bar).

Bardzo proszę o szybką i dobrze wytłumaczoną pomoc ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
wybrane 10 maja 2015 przez dawos

Najlepsza
Może powinieneś utworzyć zmienną globalną oraz odpowiednią metodę w  klasie. Metoda ta po wywołaniu będzie zwracać odpowiedni wynik z tej klasy do xmiennej globalnej.

string a;

a = ObiektKlasy.MetodaPrzekazanie();

Wtedy MetodaPrzekazanie poprzez return zwróci odpowiedną wartość do zmiennej 'a' którą z kolei będzie można użyć w innej części progamu.
komentarz 10 maja 2015 przez dawos Użytkownik (630 p.)
A możesz mi wystłumaczyć o co chodzi z tym MetodaPrzekazanie() bo ja jestem jeszcze zielony i trochę się gubie, a w qt programuje od baaardzo niedawna.
komentarz 10 maja 2015 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)

MetodaPrzekazanie to tylko przykładowa nawa metody w klasie. Chodzi mi o coś takiego:

class test

{

.....// jaiś kod klasy

MetodaPrzekazanie ()

{

return "zmienna którą chcesz wyeksportować z klasy";

}

};

a = ObiektKlasy.MetodaPrzekazanie();

Nie wiem czy to będzie działąć i czy moje podejscie jest słuszne, trzeba to przetestować.

Ok twój sposób pomógł, musiałem rozkminić parę rzeczy i już wszystko działa tak jak powinno. Jeszcze raz dzięki. :D
komentarz 10 maja 2015 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
Spoko, cieszę się bardzo :)
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
W parametrze przekaż obiekt?  KlasaB {funkcja(obiektA k)
 {k.jakas metoda z klasy obiektA}}
Nie do końca to rozumiem. Mugłys to napisać np. na jakimś przykładzie ? :D
komentarz 10 maja 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale ; (ewentualnie pokaż kawałek kodu)

class MainWindow
{
//kod
}

class B
{
 // kod
   public function(MainWindow Obiekt)
{
  obiekt.metody z klasy MainWindow
}
}

Nie, to nie to (może ja źle napisałem :D)

Programuje w Qt creator i po naciśnięciu przycisku w klasie MainWindow otwiera sie nowe okno z klasy koniec. Wygląda to tak:

Tu u góry jest zmienna:

wynik=(pkt/10)*100

void MainWindow::on_pushButton_5_clicked()
{
   koniec k1;
   k1.setModal(true);
   k1.exec();
}

i teraz chcem żeby to co siedzi w zmiennej wynik pokazało sie na progress barze w klasie koniec.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2016 w C i C++ przez chomek Gaduła (4,500 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 347 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt

92,655 zapytań

141,546 odpowiedzi

319,984 komentarzy

62,024 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...