• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy zadziała mi Wiedźmin 3?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
782 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Helmik Użytkownik (680 p.)

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy Wiedźmin 3 będzie działać mi w 25 FPSach na minimalnych? Mam procesor AMD Phentom II X4 965 3,40 GHz i grafikę Nvidia GT 640 i 8 GB RAM. Nie chcę tych modów gdzie grafika jest ohydna, ale działa nawet na słabych procesorach. Z góry dziękuję smiley.

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2016 przez Ramsmeat Początkujący (460 p.)
wybrane 1 listopada 2016 przez Helmik
 
Najlepsza
Procesorem się nie przejmuj. Tak naprawdę te Phenomy radzą sobie dobrze nawet na wysokich ustawieniach. Ja mam AMD Phenom II X4 840 domyślnie 3,2GHz (czyli wersja niżej od Twojego) i śmiga mi na ULTRA (bez Hairworks) po niewielkim podkręceniu na 3,7GHz (teraz zmniejszyłem do 3,6GHz bo czasem czwarty rdzeń mi się ni z gruszki ni z pietruszki wykrzaczał mimo że wytrzymywał 4h w Prime95 i po czasem 2h w OCCT). Więc prockiem się nie martw. Nawet niepodkręcony powinien wytrzymać wysokie/średnie detale(mówię, średnie, bo w Novigradzie potrafi spaść fps do 20 czasem - mi to nie przeszkadza, ale większości owszem).

 

Jeśli mimo wszystko chciałbyś podkręcić trochę procek, to pisz tutaj lub na PW, chętnie ja albo ktoś to wytłumaczy i Ci pomoże, także nie będziesz miał z tym żadnych problemów.

Bardziej martwi mnie twoja karta graficzna, ona prawdopodobnie nie da rady nawet na tych średnich ustawieniach i to nawet gdybyś ją również podkręcił (tak, karty również są kręcalne jak coś). Ciężko powiedzieć, jak Twoja karta przyjmie Wieśka. Raczej nastawiłbym się na to co mówił mój przedmówca tzn. obniżenie rozdzielczości z FullHD do HD albo nawet na niżej, ale z doświadczenia wiem, że to raczej uciążliwe i bardzo męczy. Grałem tak pierwszy Akt Wiedźmina 2 jak miałem jeszcze GeForce 520. To była tragedia nawet na 800x600, dopiero na 640x480 gra była płynna, ale nic nie było widać i musiałem się domyślać np. jaką mam misję bo tekstu nie dało się przeczytać, z tego rozmazania.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)
komentarz 1 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 1 listopada 2016 przez jpacanowski

To była tragedia nawet na 800x600, dopiero na 640x480 gra była płynna

To ta gra jest aż tak wymagająca? Oo

Na 800x600 to ja normalnie grywałem w Duke Nukem 3D na Pentium 75 dawno, dawno, dawno temu ;| Takie niskie rozdzielczości to mi się kojarzą z grami na DOS...

Ostatnio zbudowałem sobie komputer ze starych moich części oparty na Pentium III 800 MHz i 3dfx Voodoo 3 3000 AGP 32MB specjalnie do Half-Life Source, Half-Life 2 i Black Mesa Source - bo mnie naszło na te gierki i gram na wysokich detalach, w wysokiej rozdzielczości i chodzi wszystko płynnie... a grafika tych gier do dzisiaj robi wrażenie.

Co do gry Black Mesa, jeśli nikt nie grał to polecam... Bo są inne świetne gry, prócz Wiedźmina 3...
http://www.blackmesasource.com/

Oficjalnie gra Black Mesa wyszła jako mod do Half-life 2, ale istnieje bardzo znana przeróbka gry, dzięki czemu gra jest pełnoprawną niezależną grą (standalone) i nie wymaga nawet konta na Steamie.
http://www.theisozone.com/downloads/pc/windows-games/black-mesa-source---standalone-free-mod/

A jeśli dla kogoś karta Nvidia GT 640 jest stara, to chętnie odkupię ;)

komentarz 1 listopada 2016 przez Ramsmeat Początkujący (460 p.)
Mówię o przypadku, gdy jakieś pół roku temu chciałem odpalić Wiedźmina 2 używając do tego celu karty graficznej Nvidia GeForce GT 520 (albo to było GT 430 - już nie pamiętam którą kartę miałem założoną do tego kompa). To na rozdzielczości 800x600 dało się grać, ale mój fps to średnio 20-30 klatek, co w czasie bitwy troszkę mnie wkurzało. Po zmianie na 640x480 było znacznie lepiej. Po prostu idealna płynność w miejscach graficznych. Tylko tak jak mówię, to było męka dla oczu, więc zrezygnowałem po przejściu pierwszego aktu.

 

Wieśka drugiego i 3 przeszedłem dopiero w te wakacje na nowej karcie graficznej, i tutaj - biorąc pod uwagę mój procesor (Phenom II X4 840 - podkręcony, ale cudów nie ma bo niestety trafił mi się Propus, a nie Deneb ://///) wyciągnął w obu grach ULTRA. W przypadku Wiedźmina 3:  max. fps ok. 65 klatek na sekundę (ale to były rzadkie wyjątki), średnio w granicach 40, minimalnie w novigradzie 15 (raz mi się zdarzyło że miałem 8fps, ale po restarcie gry wróciło do normy więc zakładam, że jakiś błąd). Oczywiście Hairworks był wyłączony (aż bałem się sprawdzać co będzie, jak włączę).

Obecnie, oba Wiedźminy skończone (oprócz dodatku Krew i Wino - zabrakło kasy), tak więc jak najbardziej się da. Tylko z lepszą kartą graficzną ;)
komentarz 1 listopada 2016 przez Helmik Użytkownik (680 p.)
Dzięki :)

 

W takim razie teraz zbierać na nową grafikę :)
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
W głównym mieście - Novigradzie, czeka Cię sporo frustracji przy bieganiu od miejsca do miejsca w 15 fps.
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Prawie niemożliwe. Mam i5 2500K (ale mówie o niepodkręconym) i gtx660. Na minimalnych mam ok 30fps. W Novigradzie (najbardziej wymagającej dla sprzętu lokacji w grze) - ok 25 fps. Twój procesor jeszcze by ogarnął, ale GT640 jest zdecydowanie za słaba. Z resztą - z tego co pamiętam, to w wymaganiach Wiedźmina 3 GTX660 był wyszczególniony jako takie minimum, a wg benchmarków jest ok 3 razy mocniejszy od GT 640. Znajomy ukończył gre na radeonie 7770 (w Novigradzie max 10 - 15 fps...), ale to wciąż karta mocniejsza niż ta twoja.

Także kupuj nową karte i graj - Wiedźmin 3 to gra warta kupienia całego komputera tylko po to żeby zagrać w jedną gre. Na tej nie widze szans niestety.
komentarz 1 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ja ukończyłem na 6870 radeonie, tak jak piszesz 30-25 fps, ustawienia na nisko średnie.  Procek i5-2500k bez oc. Rozdziałka HD 1680x1050

Na sprzęcie autora nie polecam, szkoda nerwów.
komentarz 1 listopada 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Jak niektóre opcje przestawiałem na średnie detale (już konkretnie nie pamiętam co), to nie było żadnej różnicy ani w fps ani dla oka. Także grałem na niskich. No i cały czas w full HD, jak bym zmniejszył rozdzielczość, pewnie byłoby znacznie lepiej, ale z jakiegoś powodu wole wyższą rozdzielczość, a W3 nawet na niskich jest baardzo ładny,
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2016 przez Muminek Dyskutant (8,650 p.)

Na teraz i na przyszłość: link. Można brać małą poprawkę na wynik, ale jednak to minimum powinno być.

komentarz 1 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
małą? ja bym wziął poprawkę na 10 kilometrów, zero miarodajności. Wg ich pomiarów nie powinienem odpalić wieśka nawet bo nie mam 2GB na karcie.. zresztą tak jak w każdej innej grze. Wymagania są sztucznie zawyżane, a w więksości  wypadków minimum oznacza komputer z przed 7 lat.
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
komentarz 1 listopada 2016 przez Helmik Użytkownik (680 p.)
Pisałem, takiego czegoś nie chcę, grafika wtedy jest ohydna.
–1 głos
odpowiedź 1 listopada 2016 przez niezalogowany
Jak wyłączysz rozdzielczość, to coś koło 15-25 klatek powinieneś wycisnąć - ale komfortową grą to bym tego nie nazwał (szczególnie w bardziej wymagających lokacjach)
komentarz 1 listopada 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Jak wyłączysz rozdzielczość

Co to znaczy? :D 

komentarz 1 listopada 2016 przez niezalogowany
<= 1024x768 : |

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 230 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez james30k Bywalec (2,260 p.)
–3 głosów
0 odpowiedzi 3,342 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2017 w Offtop przez michal12334 Obywatel (1,510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,326 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...