• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Licznik modulo 53 - układ scalony 7493, układy cyfrowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
866 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)

Witam serdecznie. 
Mam do zrobienia na zajęcia licznik modulo 53 za pomocą układów scalonych 7493 w programie Altera Quartus. Mój licznik działa, liczy od 0 do 52, tylko mam jeden problem z którym nie mogę sobie poradzić. Licznik za szybko przechodzi z liczby 52 na 0. od 0-51 liczy w takim samym, dobrym tempie, lecz liczba 52 pokazuje się zaledwie na ułamek sekundy i znowu jest 0. 
Moje pytanie: Jak można przedłużyć jakoś ten okres trwania tej liczby 52, żeby za szybko nie znikała? Poniżej pokazuje mój zbudowany układ, może coś tam jest źle? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc. 
 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 listopada 2016 przez Krlk Początkujący (390 p.)
Może dodaj bufor? :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 857 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Olek3456 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 363 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 234 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...