• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Konwersja danych string na char, char na int

Object Storage Arubacloud
0 głosów
697 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2016 w C i C++ przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
zamknięte 1 listopada 2016 przez Kasztan
No więc mam takie pytanie:

Używam w programie stringa, który zawsze jest ciągiem liczbowym czyli np 123, 45640. Następnie używam jeden znak z tego stringa czyli np string lancuchLiczbowy, lanuchLiczbowy[0], i teraz chciałbym pojedyńczy znak zamienić na int ale tak żeby nie wskazywał mi np liczby 49 dla 1 tylko żeby faktycznie przechowywał 1.

Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem o co mi chodzi jak coś to pytajcie :).

Dzięki z góry za pomoc :).
komentarz zamknięcia: Uzyskałem odpowiedź, dzięki wariaty

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2016 przez niezalogowany
wybrane 1 listopada 2016 przez Kasztan
 
Najlepsza

Nie wyjaśniłeś tego za dobrze ;) A wystarczyłoby podać przykład

Załóżmy, że masz string s = "12345" i chcesz aby s[0] po konwersji na int miało wartość 1, s[1] wartość 2, itd.

Jak słusznie zauważyłeś int(s[i]) zwraca kod litery w ASCII, jeżeli chcesz wykonać konwersję ręcznie i nie zależy ci ci na kontroli błędów, to wystarczy że od danego znaku odejmiesz 48 (zawsze też możesz sprawdzać czy dany znak nie wykracza poza konkretny zakres):

int d = int(s[i]) - 48;

Ewentualnie możesz skorzystać z np funkcji stoi http://www.cplusplus.com/reference/string/stoi/

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,626 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 468 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2015 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
6 odpowiedzi 4,492 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w C i C++ przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...