• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

U źródeł programowania, czyli głowa gadająca o programowaniu i nie tylko

Object Storage Arubacloud
+19 głosów
1,842 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w Nasze poradniki przez niezalogowany
edycja 28 stycznia 2017

Za zgodą Mirosława Zelenta, przesyłam informację o kanale YT, jaki uruchomiłem niedawno: Od Zera Do Hakera.

Ponieważ nazwa kanału nie podobała się wielu osobom, w tym mi, w styczniu 2017 zmieniłem nazwę kanału na U źródeł programowania.

Nagrywam tam pomoce dla uczniów gimnazjum i liceum, w nieco innej formie  i z nieco innym pomysłem niż Pasja Informatyki, ale może dla kogoś będzie to stanowiło uzupełnienie do profesjonalnych filmów Pasji Informatyki.

Na razie są tam działy o Scratchu, SPOJ-u, C++ i Javie. Wszystkiego po trochu, bo kanał ruszył tak naprawdę dopiero w wakacje.

Chętnie poznam Wasze opinie na jego temat.

14 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2017 przez niezalogowany
 
Najlepsza
Dzisiaj nowy odcinek o grafice 3D w Processingu. Jutro kolejny.

https://www.youtube.com/watch?v=ny4_1GAkBfc
+4 głosów
odpowiedź 1 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
A jest jakaś szansa byś zrobił kurs o trochę bardziej zaawansowanej algorytmice i strukturach danych? Fajnie byłoby móc obejrzeć jakiś film po polsku o algorytmach zachłannych, algorytmach w programowaniu liniowym i dynamicznym (knapsack np.), bfs, dfs, najkrótsze ujemne ścieżki, sortowanie marge i tego typu problemy. Czuję że w yt w języku polskim można znaleźć na prawdę dużo materiału dla początkujących a w każdym filmie powtarzana jest niemalże to samo, może przydałoby się coś również dla nieco bardziej zaawansowanych osób z powyższych tematów które wymieniłam?
komentarz 1 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
No i fajnie byłoby też gdybyś zakupił sobie tablet graficzny i obrazował to co mówisz dla większego zrozumienia.
komentarz 13 listopada 2016 przez niezalogowany
TAK!
komentarz 15 stycznia 2017 przez Mariusz M Obywatel (1,640 p.)
Jeżeli chodzi o algorytmy i struktury danych to można by było uniezależnić się od konkretnego języka programowania i pisać pseudokody które łatwo przepisać na wybrany
język
Coś podobnego jak u Wałaszka tylko że on nie uwzględnia błędów które mogą się pojawić
+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Po przeczytaniu nazwy pierwsze co mi przyszło do głowy to Kali Linux...

Ale nie. I bardzo dobrze w przeciwnym wypadku wszystkie pytania o mysql_connect i system logowania zostałby zastąpione przez nmapa, ettercapa, adresację itp. laugh

+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Dałem suba z moich wszystkich 7 kont. Opowiada Pan wręcz łopatologicznie, co strasznie się ceni. Moim zdaniem na polskim Youtube brakuje jednak dobrego tutoriala pythona.
+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez niezalogowany

Tym razem pętla for i rysowanie szachownicy:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Wp84XdDb0rM

 

 

 

komentarz 9 stycznia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Ja odebrałem pozytywnie filmik jak i zapewne inne są takie same.

Inni nauczyciele nie potrafią tak dokładnie przeanalizować i twórczo ukazać to na kanale YT i zaistnieć  w sieci i poświęcić swój własny czas.

Tutaj Panie Przemysławie dzieli się Pan wiedzą która zastępuje czytanie książki i pokazuje na przykładach aby było zrozumiałe jak dla przedszkolaka.

Nawet jakbym nigdy nie miał do czynienia z pętlą loop to i tak zrozumiałbym jej działanie i na czym polega. Życzę wielu subskrybentów na Pana kanale
+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2017 przez niezalogowany
Dzisiaj film o nieco innej konwencji, bo tym razem ja się uczę JavaFX. A Wy możecie się pośmiać, jak mi słabo idzie. https://www.youtube.com/watch?v=F0aTF2Leaws
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Byłoby na prawdę świetnie gdyby poruszył Pan inne tematy z dziedziny programowania w C++ niż poruszał Pan Mirosław. Z chęcią usłyszałbym profesjonalną wypowiedź na temat struktur, unii, PRZEDE WSZYSTKIM tematykę dyrektywy #if, #ifdef, #ifndef i cały preprocesor. Jest to ważna rzecz w programowaniu a wielu ludzi nie ma o tym zielonego pojęcia.
komentarz 1 listopada 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
unii się już nie używa.
komentarz 1 listopada 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
O, dobrze wiedzieć.
2
komentarz 1 listopada 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Unii się jak najbardziej używa, ale do celów optymalizacyjnych.
1
komentarz 1 listopada 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
uzywa sie w embedded
komentarz 3 listopada 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Oj, mnie sie zdarzało użyć :)
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez niezalogowany

Temat: Nagrałem 4 odcinki dla początkujących, z grą Rakieta w Greenfoocie (Java)

Pierwsza część: https://youtu.be/pFwr7Jj_ZKU
Druga część:: https://youtu.be/0_oPrJpXIKc
Trzecia: https://youtu.be/saWLopsHGNU
I czwarta: https://youtu.be/Dj-xzljGnRo

Zapraszam do zaprenumerowania kanału. Już jest 98 prenumeratorów :) Niedługo jubileuszowa setka ;)

==========

Co do uwag  tym  wątku, odpowiadam zbiorczo:

1) tak, wiem, nazwa do bani :( Trochę za późno się zorientowałem. To miał być taki żart, a wyszło jak wyszło i faktycznie ludzi odstrasza. Nie namawiamy do przestępstwa, w żadnym wypadku. Haker jest tu żartobliwy

2) Zaawansowane tematy – nie czuję się na siłach. To coś dla Pasja Informatyki :) Ja robię generalnie początki. Na zajęciach mam uczniów z 4-5-6 klasy SP, GIM i LO i w tym kierunku chcę podążać, bo nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego.

3) Tablet graficzny? Jak mógłby pomóc? Nie rozumiem.

komentarz 13 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Czyli na pythona nie ma co liczyć ? ( ._.)
komentarz 15 stycznia 2017 przez niezalogowany
Nie znam pythona. Sam się uczę w wolnych chwilach.
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)

Czy ten kanał YouTube: Od zera do hakera, to takie odświeżenie tego kursu: Od zera do gier kodera w wersji by hacked? Żarcik laugh  http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/

 

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez niezalogowany

Temat: Podstawy programowania na przykładzie Processing 3

Pierwsze 3 odcinki z serii o podstawach programowania z wykorzystaniem Processing 3 już są na kanale Od Zera Do Hakera:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLiG7bZwihoSgB5KSozw6BtA49IQ9hf8wN

komentarz 8 stycznia 2017 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Co do processingu to polecam kanał na YT Daniela Shiffmana :)
komentarz 9 stycznia 2017 przez niezalogowany
Tak, znam. On mnie zainspirował do tego środowiska :)
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Jak przeczytałem ten tytuł, to od razu pomyślałem że będzie na wszystko odpowiadała taka głowa, program jakim był Snikers. Porzucony mini projekt sztucznej inteligencji. http://www.chatbot4u.com/pl/chatbots/snikers-4-5.html
komentarz 11 grudnia 2016 przez niezalogowany
Ona nie jest odpowiadająca tylko opowiadająca :) Coś jak z cukrem wanilinowym, jedna literka a robi różnicę  :)
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez BambusPL Początkujący (420 p.)
Kanał całkiem przyjemny :) Będzie coś o Java Script?
komentarz 8 stycznia 2017 przez niezalogowany
Może kiedyś, na razie sam nie umiem :) Acz uczę się, więc kiedyś, kto wie.
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2017 przez niezalogowany
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Pomysł jest świetny, wybrałeś dobry serwis do reklamy :)

Myślę, że to wypali, polecam wybrać jakiś kierunek, między Javą a C++. Osobiście wolałbym C++, bo w nim programuję i z chęcią dowiem się z filmów czegoś nowego, ale wg. mnie C++ będzie cieszyć się serdeczniejszym przyjęciem niż Java, ponieważ wiele osób, które zaczyna programować, czyli takich które potrzebują takich poradników zaczyna właśnie od C++.

Dobrym pomysłem będzie zmiana nazwy kanału na bardziej odbiegający od hackingu, który nie pojawia się chyba na tym kanale.

Może skup się na pisaniu gier, pierwsze w łatwych bibliotekach, później OGL lub DX. Polskie filmy o programowaniu gier będą cieszyć się dosyć dużą popularnością. Mam nadzieję, że utrzyma pan taką częstotliwość dodawania filmów :)

Z góry leci subskrypcja i "dzwoneczek" :)
komentarz 15 stycznia 2017 przez niezalogowany
Nie mam teraz czasu na przemarkowanie, ani pomysłu na nową nazwę.
komentarz 15 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
To są moje propozycje.
Oczywiście zrobi pan co zechce.
komentarz 15 stycznia 2017 przez niezalogowany
W pełni je popieram, ale na razie nazwa jest jaka jest. Uczniowie też ją znają. Może od września wprowadzę nową, jak wymyślę lepszą.
komentarz 15 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Nazwa to tylko drobny element który w wolnym czasie, przy napływie weny twórczej można zmienić. Najważniejsza jest zawartość kanału :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 385 wizyt
+3 głosów
0 odpowiedzi 615 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 69 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia w Inne języki przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...