• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona www - prawa autorskie?

+1 głos
540 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w HTML i CSS przez shadax Obywatel (1,850 p.)

Witam wszystkich! Zrobiłem taką stronę: http://demotywer.ga praktycznie taka sama jak demotywatory i mam pytanie, czy takie tworzenie jest legalne? 

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
tak legalne, o ile nie żerżnąłeś kod z demotywatora.

Jeśłi od podstaw sam pisałeś to jest to legalne.
komentarz 10 maja 2015 przez shadax Obywatel (1,850 p.)
Jedyne co skopiowałem to tło i logo, ale logo jak widać jest przerobione
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (291,530 p.)
Wydaje mi się, że jest to legalne o ile kod napisałeś sam. Jeśli skopiowałeś go z demotywatorów to już na pewno nie jest legalne. Wątpliwości mam tylko co do loga - oryginał jest bardzo podobny do Twojego ale szczerze to nie wiem czy loga są w jakiś sposób chronione prawem autorskim czy można robić dowolne podobizny.
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
o ile sie bie myle prawom autorskim podlega głownie kod strony
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
Co do Tej strony to może być różnie, nie wiem jak to określa prawo w Polsce ale w jakiejś książce(chyba jakiegoś autora amerykańskiego, ale wydaną również w języku polskim - o znakach towarowych, identyfikacji wizualnej firmy) czytałem że dana firma mogła sobie zastrzec dane kolory i ktoś kto będzie miał podobny produkt/usługę to nie może ich użyć. Logo powinno się odróżniać, a to Twoje jest chyba za bardzo podobne, większość osób przeczyta tak jak jest w oryginale. Ta strona trochę mi przypomina "Adidasa z 4 paskami". Zobacz jak jest z Pepsi i Coca-cola bardzo podobny produkt a loga tak sięróżnią że każdy je odróżni.
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
jeśli w logo jest zastosowane tlo coloru a nie tlo zdjecia to jest to legalne bo nie pobierasz zadnego zdjecia z innej strony a że jest napis zribiony identycznie co demotywatory to wola programisty który zakŁada stronę.

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 1,268 wizyt
pytanie zadane 24 października 2016 w HTML i CSS przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 488 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2015 w HTML i CSS przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 608 wizyt

93,741 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...