• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

kod, struktura, wybór języka, pierwszy projekt

Object Storage Arubacloud
+1 głos
195 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jurgen74 Nowicjusz (130 p.)
zmienione kategorie 31 października 2016 przez Arkadiusz Waluk
Dzień dobry

Z góry informuję ze jestem początkującym fascynatem szeroko rozumianego programowania, niestety dla mnie jest już za późno żeby hobby przekształciło się w zawodowstwo. Niemniej jednak bardzo się ucieszyłem kiedy to zaraziłem mojego syna zagadnieniem programowania.

Ma lat dwanaście i myślę że jest to dobry wiek aby zacząć przygodę z kodem. Zaczęliśmy więc od kursu HTML zamieszczonego na blogu i jest fascynacja z możliwości poznania tajemnej wiedzy koderskiej :-)

No ale już dość opowieści, wiec na ten tych miast przechodzę do opisania zagadnienia.

Chciałbym razem z synem w ramach nauki napisać prostą pomoc dydaktyczną. A konkretnie, w szkole na zajęciach języka angielskiego jest na etapie odmiany czasowników. Chciałbym wiec naukę tą uczynić nieco atrakcyjniejszą. I tu proszę o podpowiedz jakich technik użyć, czy wystarczy HTML czy potrzebny będzie PHP i MSQL , a może jednak najlepszym do tego celu będzie C++.

Wyobrażam to sobie w formie tabeli lub odrębnych rekordów, słowa do odmiany powinny być losowane w ilościach np., 5, 10 czy 15, w którym będzie widoczny jedynie słowo po polsku a resztę trzeba  będzie uzupełnić w j angielskim, oczywiście błąd będzie karany chłostą, a poprawna odpowiedź to połowa królestwa. Hmmm, chyba przesadziłem wystarczy jak błąd będzie np. ukazany jako migająca czerwień (możliwość poprawy) a poprawna odpowiedz to intuicyjna zieleń.   Ponad to jakiś rodzaj punktacji ale to potem.

Prośba więc jest taka, jak się do tego zabrać w sensie struktury, technik, itd. Na co zwrócić uwagę. Najchętniej użyłbym samego HTML dlatego że od tego języka zaczęliśmy naukę z synem i nie chciał bym od razu wprowadzać trudniejszych nowości, no ale jeśli nie ma innego wyjścia to trudno.

I to tyle, taka sytuacja, mam nadzieję, że jasno opisałem zagadnienie. Czekam z niecierpliwością na propozycje.

Pozdrawiam Jurgen
komentarz 31 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

A konkretnie, w szkole na zajęciach języka angielskiego jest na etapie odmiany czasowników.

Tyle tylko, że w języku angielskim nie istnieje odmiana czasowników ;) Pozostałością po języku staroangielskim jest tylko odmiana czasownik to be.

HTML to nie jest programowanie...

komentarz 31 października 2016 przez jurgen74 Nowicjusz (130 p.)

Przepraszam jeśli wyraziłem się nie precyzyjnie, to co miałem na myśli można znaleźć np. pod poniższym linkiem.

http://angielski.crib.pl/odmiana-angielskich-czasownikow-nieregularnych-past-simple-past-participle.html

mam nadzieję , że rozwiałem wątpliwości .

pozdrawiam Jurgen

komentarz 31 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
A tak, zapomniałem o tych kilkunastu nieregularnych. Masz całkowitą rację.

Ja bym zrobił taką prezentację np. w HTML5, CSS3 i JavaScript, HTML5 Canvas. Całość byłaby w formie aplikacji czy gry przeglądarkowej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 października 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Na stronie Helion.pl jest osobny dział programowania dla dzieci, różne książki dla malutkich. Opisane który język wybrać, zazwyczaj HTML5, Python.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 346 wizyt
+5 głosów
3 odpowiedzi 14,238 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 739 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w C i C++ przez syzmon9 Początkujący (250 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...