• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Interaktywna aplikacja konsolowa - jak oddzielic widok

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
286 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w C# przez yorjano Użytkownik (560 p.)
Witam,

mam proste pytanie. Jak oddzielac widok przy prostych aplikacjach konsolowych interaktywnych, tj. ja wysylam jakas tresc, program mi sprawdza czy wpisalem to poprawnie

- jak zle to mam ja jeszcze raz wpisac dana wartosc

- jak dobrze podalem to prosi mnie o kolejna wartosc itd.

Np Imie, nazwisko, wiek, rok studiow, stopien niepełnosprawności itd.

 

Tworzac taka aplikacje z prostymi zabezpieczeniami stworzyl mi sie brzydki kod, powielony. Troche tego troche tamtego w jednej metodzie, klasie itd. Czy w takich przypadkach jest sens stosowac MVC i czy wgl MVC nadaje sie do tego typu aplikacji? Czy jest jakis inny fajny sposob?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 listopada 2016 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)

Pierwsze co zastanowiłbym się czy oddzielanie widoku to nie jest przerost formy nad treścią w tym przypadku. Co chcesz osiągnąć tą aplikacją?. Chcesz się po prostu nauczyć pisać duże aplikacje? czy może tylko potrzebna Ci aplikacja, która zczyta kilka informacji od użytkownika?. Jeżeli to tylko prosta aplikacja nie ma tu zupełnie sensu marnować czas na jakieś separowanie logiki od warstwy prezentacyjnej, bo zajmie Ci to 100x więcej czasu. 

Tworzac taka aplikacje z prostymi zabezpieczeniami stworzyl mi sie brzydki kod, powielony

Co masz na myśli? wklej kawałek kodu, może wcale nie chodzi o separacje widoku a o wydzielenie odpowiednich klas :)

komentarz 9 listopada 2016 przez yorjano Użytkownik (560 p.)
Przestałem obserwować temat, bo sadzilem, ze juz nikt nie odpisze.

 

"Chcesz się po prostu nauczyć pisać duże aplikacje?"

O to własnie mi chodzi. Mam ksiazke Czysty Kod, ale to jest opis bardziej, ze po prostu powinno sie oddzielac widok od logiki itd. ale nigdzie w zadnych poradnikach nie znalazlem fajnych przykladow jak go wlasnie oddzielac. Jak wyrobic sobie te praktyke
komentarz 14 listopada 2016 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
Nie znalazłeś przykładów bo trudno je jakkolwiek sprecyzować. Zazwyczaj oddzielanie warstwy prezentacji od warstwy logiki robi się za pomocą wzorców projektowych takich jak np. MVVM, MVP, MVC. Jeżeli chcesz się nauczyć coś takiego robić to polecałbym poczytać sobie o tych wzorcach a następnie spróbować sobie jakiś zaimplementować. Nie polecam robienia tego w  aplikacji konsolowej ponieważ aplikacja konsolowa sama w sobie jest już gotową warstwą prezentacji. Polecam Ci spróbować sobie zaimplementować wzorzec MVVM w aplikacji wpf, tutaj masz stronkę z opisem jak to zrobić (https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/wprowadzenie-do-wzorca-projektowego-model-view-viewmodel-na-przykladzie-aplikacji-wpf.aspx).

Pisz śmiało jak czegoś nie rozumiesz.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2018 w C i C++ przez niezalogowany
+1 głos
0 odpowiedzi 110 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2021 w C i C++ przez AnimPony Początkujący (440 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...