• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy na pewno pomiędzy Front-endem, a back-endem nie ma przepaści?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
433 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Offtop przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Cześć, mam na myśli czy na pewno warto iść we Front-end chodzi mi tutaj o zarobki. Wiem, że niby nie ma wielkich różnic (bo tyle wyczytałem) ale jakie są wasze doświadczenia? Osobiście kręci mnie front-end lubię html/css/js/php ale zastanawiam się czy jest sens bo w końcu coraz więcej ludzi robi strony poprzez wordpressa itp. wiem że we front-endzie jest więcej technologii itd. Tylko czy te zarobki w back endzie nie są większe? i kolejne pytanie czy do front endu warto znać Pythona, Ruby ? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź ;)
3
komentarz 30 października 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Osobiście kręci mnie front-end lubię html/css/js/php

Ale PHP to backend.

Tylko czy te zarobki w back endzie nie są większe?

Wszystko zależy od doświadczenia, wiedzy i innych czynników, poza tym nie warto się kierować zarobkami - koduj w tym, w czym się najlepiej czujesz.

komentarz 30 października 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Miałem na myśli front end+php

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
php to nie front, a wordpress to tylko proste sklepy i blogi.. spróbuj na tym postawić crma
komentarz 30 października 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Jasne sorki chodziło o front end+php
2
komentarz 30 października 2016 przez Comandeer Guru (600,690 p.)

spróbuj na tym postawić crma

Challenge accepted ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

0 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
No ale front-end to zazwyczaj HTML5, CSS3, JavaScript i jego frameworki, znajdzie się jeszcze parę innych jak Flash itp, a do back-endu też jest od groma języków programowania które można wsadzić po stronie serwera, do tego dodaj sobie ich framweorki. Może gdzieś w sieci ktoś te wszystkie języki, technologie policzył na jakichś wykresach. Trzeba by poszukać w wyszukiwarce.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,328 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2017 w PHP przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,583 wizyt
pytanie zadane 7 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BolesnyP Początkujący (340 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 609 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...