• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AMD czy Intel?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
402 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Radek Budnik Początkujący (300 p.)
Mam wątpliwości.

Cy na AMD da się programować w wszystkich językach.(jak na na procesorach firmy intel)
13
komentarz 30 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
eeeeeeeee?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Mam wątpliwości.

Cy na AMD da się programować w wszystkich językach.(jak na na procesorach firmy intel)

Ta, na wszystkich.

Pewne różnice mogą pojawić dopiero przy assemblerze / assembly - Nie moja warstwa abstrakcji, to nie wiem jak to się tam odróżnia(Tzn. czy w samym assebly je zastaniemy, czy w assemblerze). :p

Więcej tutaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/X86-64#Differences_between_AMD64_and_Intel_64

http://stackoverflow.com/questions/1109569/do-intel-and-amd-processor-have-the-same-assembler

+1 głos
odpowiedź 30 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Procesory firmy AMD są w 100% kompatybilne z procesorami firmy Intel. To ta sama architektura. Pytanie czy na AMD da się programować we wszystkich językach jest po prostu bez sensu, ponieważ procesor "nie rozumie" żadnego języka programowania poza kodem maszynowym. To co napiszesz np. w C++ jest podczas kompilacji zamieniane właśnie na kod maszynowy.
0 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zobaczymy co pokaże AMD Zen, szczerze powiedziawszy liczę na nich. Nie muszą być wydajniejsze od i7 7xxx generacji, ale aby trzymały poziom wydajności w rozsądnej cenie,

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 693 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 9 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aleksander Kowalski Obywatel (1,510 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...