• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AMD czy Intel?

0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Radek Budnik Początkujący (350 punkty)
Mam wątpliwości.

Cy na AMD da się programować w wszystkich językach.(jak na na procesorach firmy intel)
13
komentarz 30 października 2016 przez użytkownika Boshi Szeryf (76,620 punkty)
eeeeeeeee?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez użytkownika HaKIM Maniak (67,280 punkty)

Mam wątpliwości.

Cy na AMD da się programować w wszystkich językach.(jak na na procesorach firmy intel)

Ta, na wszystkich.

Pewne różnice mogą pojawić dopiero przy assemblerze / assembly - Nie moja warstwa abstrakcji, to nie wiem jak to się tam odróżnia(Tzn. czy w samym assebly je zastaniemy, czy w assemblerze). :p

Więcej tutaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/X86-64#Differences_between_AMD64_and_Intel_64

http://stackoverflow.com/questions/1109569/do-intel-and-amd-processor-have-the-same-assembler

0 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez użytkownika spokojny Pasjonat (17,340 punkty)
Zobaczymy co pokaże AMD Zen, szczerze powiedziawszy liczę na nich. Nie muszą być wydajniejsze od i7 7xxx generacji, ale aby trzymały poziom wydajności w rozsądnej cenie,
0 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez użytkownika jpacanowski Maniak (68,580 punkty)
Procesory firmy AMD są w 100% kompatybilne z procesorami firmy Intel. To ta sama architektura. Pytanie czy na AMD da się programować we wszystkich językach jest po prostu bez sensu, ponieważ procesor "nie rozumie" żadnego języka programowania poza kodem maszynowym. To co napiszesz np. w C++ jest podczas kompilacji zamieniane właśnie na kod maszynowy.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 860 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika veryhotshark Obywatel (1,580 punkty)
0 głosów
4 odpowiedzi 90 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Maksym Piętak Nowicjusz (210 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika kon.bed21 Obywatel (1,120 punkty)
...