• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brać prace czy czekać [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Takie pytanko, dostałem prace na helpdesku. Duża firma, miałbym przez 6miesięcy się przyuczać i zobaczyć jak działa firma. Po pół roku chcieliby przenieść mnie do działu ERP i miałbym pomagać we wdrażaniu systemów i konfiguracji. Problem jest taki pomijając fakt że zarobię dużo mniej niż zarabiam obecnie, że chcę być programistą C#, głównie Asp.net. Uczę się w domu, trochę bardziej technologi frontendowych niż C#, bo wpadłem na pomysł, że łatwiej mi będzie dostać pierwszą pracę we frontendzie, która jako programista asp.net bardzo mi się przyda. Myślę , że na początku roku mógłbym zacząć szukać pracy jako junior frontend, po godzinach uczyć się dalej C# i w końcu dostać wymarzoną prace. I teraz jak wezmę prace na helpdesku to nie wiem czy sam nie strzelę sobie gola. Jedyne co może chyba mi się przydać z tej pracy to sql. I nie wiem czy brać, czy douczyć się i zacząć od frontendu?
Możliwe odpowiedzi:
brać (1 głos, 13%)
nie brać (7 głosów, 88%)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 października 2016 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Zależy jaki jest Twój wiek i tok rozumowania. Jeśli jesteś młody i ambitny to częsta zmiana pracy działa na korzyść Twoją, Twojego przyszłego pracodawcy oraz ogólnego poziomu krajowej gospodarki. W Holandii jest na przykład taka tendencja, że młodzi pracownicy specjalnie są wypychani przed pracodawców by spróbowali swoich sił w innych firmach po to by nabrali większego rozeznania, nauczyli się czegoś nowego/innego czy poznali rynek. Taki system ma wiele plusów ale nie ma też nic złego w pracy na jednym stanowisku przez całe życie. Wszystko zależy od tego jak ty to widzisz i czego chcesz od życia. Prawda jest taka, że i tak z życia nie wyjdziesz żywy, ograniczanie się nie ma sensu. Jeśli czujesz, że jakaś niewidoczna siła ciągnie Cię do nowych wyzwań znaczy to, że taki po prostu jesteś i lepiej żebyś miał determinację by to wykorzystać. Jeśli jednak boisz się skoczyć na główkę i dobrze Ci tam gdzie jesteś to zostań tam gdzie jesteś i nie będzie w tym nic złego. Musisz poznać samego siebie.
komentarz 30 października 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Mam 23 lata prawie. W mojej okolicy nie ma pracy dla informatyków, tym bardziej programistów co wiąże się z wyjazdem do dużego miasta albo praca zdalna. Zdecydowanie wolę programować niż pracować jako wdrożeniowiec systemów ERP.
0 głosów
odpowiedź 30 października 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Praca zajmie Ci dużo czasu i ograniczysz możliwość rozwoju w innych dziedzinach, ale to bardzo ważne w rekrutacji pokazać jakieś doświadczenie. Ludzi którzy chcą zacząć jako junior front end jest całkiem sporo, a Ty miałbyś za sobą już parę miesięcy w korporacji. Poza tym czy aby nie jesteś na okresie próbnym umowy o pracę, skoro duża firma? Najwyżej po 3 miesiącach nie przedłużysz umowy:)
komentarz 30 października 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Obecnie mam umowę na stałe, to ta sama firma tylko zostałbym przeniesiony najpierw do działu helpdesku, a po pół roku do działu ERP, na umowie ma się tylko stawka zmienić, niestety na mniejszą.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 270 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 131XIII Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...