• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak bezpiecznie przeglądać internet i testować oprogramowanie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Witam zwracam się do Was z pytaniem, jak bezpiecznie przeglądać strony internetowe i nowe oprogramowanie?

Czy istnieje możliwość wejścia na zainfekowane strony bez ryzyka uszkodzenia komputera? Tak samo czy można testować oprogramowania z nieznanych źródeł które z wielkim prawdopodobieństwem mogą być zawirusowane bez większych strat? Zastanawiałem się nad VirtualBoxem. Tylko czy to w 100% pozwoli mi bezpiecznie testować zarażone aplikacje? Jeśli nie to jaki inny sposób może mi to zapewnić?
komentarz 29 października 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Tak, virtual box bedzie najlepszym wyborem, nic sie nie stanie z twoim komputerem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Najlepszy chyba bedzie osobny komp, ktory jest w zupelnie osobnej sieci (chyba najlepiej bedzie sie do tego nadawal osobny modem lte) i bedzie sluzyl tylko i wylacznie do tego celu, ktory opisales, i na ktorym nawet jak cos sie zepsuje to nie trzeba sie martwic o utrate danych itp.

A co do wirtualnej maszyny to byc moze tez da rade, najlepiej chyba postawic ja na linuksie i wgrac na nia windowsa ale na ile to zda egzamin to niestety nie wiem.
1
komentarz 29 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
minusa dac jest bardzo latwo, natomiast napisac dlaczego to juz sztuka wyzsza i caly czas nie rozumiem takich osob - dajesz minusa prosze wyjasnij dlaczego to nastepnym razem postaram sie udzielic lepszej odpowiedzi, badz poprostu nie bede popelnial tego bledu, na ktory zwrociles uwage (jest to skierowane do osoby, ktora dala lape w dol i do wszystkich osob, ktore czasami, mam wrazenie, przed wczesnie daja minusa)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 511 wizyt
pytanie zadane 31 października 2018 w PHP przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 269 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...