• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SPOJ, proste dodawanie, język C

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
930 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 w C i C++ przez kamil1996 Nowicjusz (120 p.)

Niestety muszę wrzucić cały kod gdyż sprawdzałem go na wiele sposobów, zabezpieczyłem if'ami przed skrajnościami, kompilator nie wyrzuca mi żadnych warning'ów i nie wiem gdzie jest błąd. Napisany jest w C, na Emacs'ie pod Linux'em ( jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie ) . SPOJ odrzuca mi kod i wrzucam to na forum z nadzieją że ktoś znajdzie jakąś dziurę lub błąd.

Treść zadania jest następująca :

W pierwszym wierszu znajduje się liczba t testów (0 < t < 100) Każdy test opisany jest w następujący sposób. W pierwszym wierszu dana jest liczba n - liczba liczb do zsumowania. Następnie podanych jest n liczb pooddzielanych spacją.

Input :

2

5

1 2 3 4 5

2

-100 100

Output :

15

0

#include <stdio.h>

int main(void)
{
  int i=0,b=0;
  int j,t,n; // t=liczba testow, n=liczba liczb wprowadzanych do sumowania //
  int tab[1000000];

  printf("Podaj ile chcesz wykonac prob : \n");
  scanf("%d",&t);

  if(t>0 && t<100)

  for(j=0; j<t; j++)
    {
      printf("Podaj ile ma byc podanych liczb : \n");
      scanf("%d",&n);

      if(n != 0 && n>0)

      scanf("%d",&tab[i++]); // tutaj wprowadzam kolejne dane do tablicy //
      while(getchar() !=(int)'\n' && i<n) 
	{
	  scanf("%d",&tab[i++]);
	}

      printf("suma : \n");
      for(i=0; i<n; i++)
	{
	  b=b+tab[i];
	}

      printf("%d\n",b);
      i=0;
      b=0; // najwazniejsze aby po wykonaniu kazdej petli wyzerowac dane //
    }

  return 0;
}
      

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 października 2016 przez Piotr Batko Stary wyjadacz (13,190 p.)

Twój program jest za bardzo rozmowny. Dla danych testowych podanych w zadaniu wyjście miało być:

15
0

A dla porównania u Ciebie jest:

Podaj ile chcesz wykonac prob :
Podaj ile ma byc podanych liczb :
suma :
15
Podaj ile ma byc podanych liczb :
suma :
0

To może być ten błąd, przez który sędzia Ci tego kodu nie przyjmuje. Jak nie pomoże, to pisz znowu, coś jeszcze pomyślimy :)

Niżej jeszcze parę podpowiedzi do Twojego kodu.


Tablica przechowująca te wszystkie liczby do zsumowania jest tutaj zbędna. Nie lepiej byłoby na bieżąco dodawać liczby które wczytasz?


if (t > 0 && t < 100)

Masz w treści zadania podane, że liczba testów t jest z zakresu od 1 do 99. To masz tutaj zapewnione, nie musisz już tego sprawdzać.


if (n != 0 && n > 0)

Tutaj zbędne jest sprawdzenie, czy n jest różne od zera. Wystarczy sprawdzić ten drugi warunek (n > 0). Jak większe, to równe nie będzie.

komentarz 30 października 2016 przez kamil1996 Nowicjusz (120 p.)
Znalazłem rozwiązanie, jeśli wciąż Cię interesuje to zapraszam na priv.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 10 września 2019 w C i C++ przez Huti Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 779 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w C i C++ przez Michał Biernacki Użytkownik (670 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 938 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w C i C++ przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...