• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalator systemu windows 10 nie widzi dysku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,656 wizyt
pytanie zadane 28 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez MRumin Nowicjusz (200 p.)
edycja 28 października 2016 przez MRumin
Kupiłem laptopa Lenovo Ideapad 710S,

Wersja: i7-6500U, 256 GB SSD PCIe,  8GB DDR3.

1. Na laptopie zainstalowany jest fabrycznie Windows 10 Home.

2. Klucz produktu odczytałem programem.

3. Dostałem klucz licencyjny do Windowsa 10 Edu.

4. Ściągnąłem obraz Windowsa 10 Edu z warezu, który został pobrany z msdn, także mógłbym wpisać klucz i byłby w pełni legalny.

5. Obraz płyty wypaliłem na USB programem UltraISO (potem Rufus).

6. Instalator się ładuje, klikam,  że instalacja ma być niestandardowa, bo chcę czystą kopię Windowsa. Chcę usunąć wszystko, wraz z recovery od producenta.

7. Pole, w którym powinna widnieć lista dysków, jest puste, komunikat brzmi: "nie znaleźliśmy żadnych dysków, załaduj sterownik.. "

8. Poszperałem po forach, ponoć problemem jest brak sterowników kontrolera AHCI, więc ściągnąłem paczkę Intel RST, w której znajduje się sterownik AHCI.

9. Próba ponownej instalacji, standardowo puste okno z dyskiem, klikam załaduj sterowniki, wskazuje lokalizację sterownika z paczki od Intela,  kręci kręci, po chwili klikam dalej i wciąż nie widzi dysku.

10. Otrzymałem kilka porad, żeby użyć diskpart, zmienić typ partycji, zrobić format, ale po co mam zmieniać format skoro instaluje Windows 10 na Windows 10  tylko inna wersję..  nie wiem czy ma to sens

Post na tym forum to efekt niedawania sobie rady z tym od przedwczoraj. Aktualnie ściągam kolejny obraz Windowsa 10 Edu z ich strony przez ich aplikacje. Proszę o pomoc.

@edit: teraz mam system Windows 10 Edu, a nie home, zmieniłem to w taki sposób, że zmieniłem klucz produktu. Coś się doinstalowało i jest win 10 edu. Natomiast ja chce przeprowadzić czystą instalacje.
komentarz 28 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

7. Pole, w którym powinna widnieć lista dysków, jest puste, komunikat brzmi: "nie znaleźliśmy żadnych dysków, załaduj sterownik.. "

8. Poszperałem po forach, ponoć problemem jest brak sterowników kontrolera AHCI, więc ściągnąłem paczkę Intel RST, w której znajduje się sterownik AHCI.

Spróbuj w BIOSie przełączyć kontroler SATA z trybu AHCI na IDE - jeśli pójdzie instalator, to dopiero w Windowsie zainstaluj sterowniki i wtedy wróc sobie na AHCI w BIOS. 

komentarz 29 października 2016 przez MRumin Nowicjusz (200 p.)
Nie mam takiej opcji, żeby zmienić w BIOSie tryb kontrolera.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2016 przez MRumin Nowicjusz (200 p.)
@up
0 głosów
odpowiedź 4 listopada 2016 przez MRumin Nowicjusz (200 p.)
Dowiedziałem się od Lenovo, że AHCI jest ustawione domyślnie i nie da się tego zmienić.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,099 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez MarcinGuziorHombre Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Wikus$5 Użytkownik (620 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 407 wizyt
pytanie zadane 23 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez monterek4444 Początkujący (350 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...