• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Xiaomi Redmi 3S x-kom czy allegro ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,248 wizyt
pytanie zadane 28 października 2016 w Urządzenia mobilne przez Animal Użytkownik (700 p.)
zamknięte 30 października 2016 przez Animal
Witam mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa zakupów, w x-kom mam redmi 3S za 700 zł wersja 2gb ramu a na allegro są oferty wersji 3gb ramu za trochę ponad 700 zł. Czy kupywać z allegro czy z x-kom ?

 

http://www.x-kom.pl/p/321946-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-3s-16gb-dual-sim-lte-dark-grey.html

 

http://allegro.pl/nowy-xiaomi-redmi-3s-lte-32gb-black-3gb-dual-etui-i6580022012.html
komentarz zamknięcia: Telefon zamówiony.
komentarz 30 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Odsyłam do wątku zakupowego Xiaomi Redmi 3s: http://forum.android.com.pl/topic/267590-w%C4%85tek-zakupowy-xiaomi-redmi-33s/?page=19

Na tą chwilę jedynym oficjalnym dystrybutorem telefonów Xiaomi w Polsce jest ABCData i właśnie sklep X-KOM ma pełną 24mc gwarancje:

http://www.abcdata.com.pl/xiaomi

Weź pod uwagę, że inne sklepy oprócz nie koniecznie pewnej gwarancji mogą nie wspierać LTE B20 o częstotliwości 800MHz - telefony od ABCData je wspierają:

Sieć:

LTE B1/3/4/5/7/8/20/40/41

Dodatkowo, w X-KOM do 31 października jest promocja - możesz do 30 dni od zakupu zwrócić produkt bez podania przyczyny: http://www.x-kom.pl/aktualnosci/3790-zwrot-towaru-do-30-dni-poznaj-pelnie-mozliwosci-sprzetu.html

Czyli możesz przez 30 dni sobie testować telefon, a jak w tym czasie znajdziesz lepszą ofertę to zwrócisz.

Sam wczoraj nabyłem (po miesiącu oczekiwań i czytania o Redmi 3s) wersję 2/16GB... i czekam na 3/32GB w X-KOM bądź gdzieś indziej :)

komentarz 30 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
Jak tak poszukałem to znalazłem, że nie ma wielkiej różnicy z tym 1 gb ramu. Więcej kart w przeglądarce, a tak to rzadko idzie zobaczyć różnicę. Na 32 gb pamięci mi nie zależy.

Więc kupię w x-kom, a jak coś nie będzie grało to mam 30 dni na zwrot.

Dzięki za info o tej promocji. (mogłeś dać to jako odpowiedź, a nie jako komentarz dałbym ci najlepszą odpowiedź)
1
komentarz 30 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jak tak poszukałem to znalazłem, że nie ma wielkiej różnicy z tym 1 gb ramu. Więcej kart w przeglądarce, a tak to rzadko idzie zobaczyć różnicę.

2GB RAM to nie jest dużo. Po wyjęciu z pudełka miałem Androida 6 z MIUI 7, zerknąłem w pamięć RAM i miałem wolnej około 900MB (czyli sam system z nakładką MIUI zjadł ponad 1GB RAMu). Zaktualizowałem MIUI do 8 i po restarcie "na czysto" mam wolnych 1.1GB RAMu. Uruchomiłem 5 kart w Chrome + jakieś 2 gry w tle i RAM zmalał do 350MB. Weź pod uwagę, że aplikacje są coraz bardziej zasobożerne, a domyślnie klikając "wstecz" nie zamykasz aplikacji, tylko one chodzą w tle. Więc nawet nieświadomie możesz "zaśmiecać" pamięć RAM. Owszem jest wiele opcji ubijania procesów, blokowania aplikacji aby nie działały w tle, oszczędzania baterii itd. (bawię się tym MIUI i w porównaniu do Androida 2.3.4, którego mam na starszym telefonie, to jest już pełnoprawny smartfon), ale mimo wszystko po dłuższym czasie użytkowania możesz odczuć brak RAMu, więc moim zdaniem lepiej doinwestować w 3GB. Minus jest taki, że chcąc mieć oficjalnie polski telefon (czyli z gwarancją i wiadomego pochodzenia), to niestety cena X-KOM na tą chwilę (chociaż dopiero jest przedsprzedaż z wysyłką od 10 listopada) to 900zł - nie jest tanio. Ale dlatego jest ten 30 dniowy okres testowy, że może w tym czasie będą tańsze oferty i oby były też z LTE B20, bo na tym mi też zależy.

komentarz 30 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
Możesz mi wysłać linka do wersji za 900 ?
komentarz 30 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
http://www.x-kom.pl/p/331539-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-3s-prime-32gb-dual-sim-lte-dark-grey.html

Tyle, że jak wspomniałem jest to przedsprzedaż. MediaExpert, Komputronik i jeszcze jakiś sklep oferują 3/32GB za 800zł, ale z tego co czytałem nie jest to wersja z LTE B20 - więc to jest ten minusik. Chociaż zależy na czym komu zależy - 100 zł więcej ale z LTE o większym zasięgu w Polsce, czy 100zł taniej. Albo całkiem taniej bez gwarancji (allegro i niepewni sprzedawcy) lub kombinowanie zakupu z Chin (jakieś antyVATy, cło czy coś). Możliwości zakupu i przedziałów cenowych jak na jeden telefon (w 2 wersjach pamięciowych) jest wiele :)
komentarz 30 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
komputronik ma za 900 a mediaexpert nie dostępne
komentarz 30 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
Chyba poczekam na tą wersje z x-kom tylko czy przy 900 zł opłacalność tego telefonu nie spada ?
komentarz 30 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 30 października 2016 przez ScriptyChris

W MediaExpert dostępna jest wersja złota 3/32GB: http://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-xiaomi-redmi-3s-32gb-zloty,id-751029

A Komputronik, hmm... no patrzyłem wczoraj i chyba było 800zł, ale z tymi cenami i dostępnością jest różnie (bo Xiaomi dopiero oficjalnie wchodzi do Polski). Trzeba obserwować na bieżąco. Jeszcze jest oficjalny sklep Xiaomi na Allegro (link z resztą na stronie ABCData), ale tam mają wersje 2/16GB i ceny jak na X-KOM. Trzeba czekać, śledzić a w międzyczasie można testować słabszą wersję przez 30 dni z X-KOM :)

Chyba poczekam na tą wersje z x-kom tylko czy przy 900 zł opłacalność tego telefonu nie spada ?

Znajdź mi za te pieniądze 5 calowy (ja np. nie chce większego) telefon o podobnych parametrach, z baterią wystarczającą na 2-3 dni (4100mAh), na który wyjdzie Android 7, z nakładką systemową która nie zamula i ma mnóstwo możliwości personalizacji, to sam chętnie się przyjrzę :) Przez miesiąc szukałem telefonu - miał być Nexus 5, ale już oficjalnej nówki poniżej 1000zł nie kupię (powyżej tej kwoty nie opłaca się za 3 letni telefon), Samsunga nie chcę, Apple za drogi, flagowce LG są za duże, Motorola G 3rd Gen/2015 ciut gorsza niż Redmi 3s... Ja nie znalazłem czegoś lepszego, a chciałem koniecznie poniżej 1tyś i 5 cali. Więc dla mnie jakoś się opłaca. Chociaż za 700zł 3/32GB byłoby super ofertą, ale póki co jest z cenami jak jest.

komentarz 30 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
Widzę, że jesteś bardzo zorientowany czy jest możliwość wgrania innego systemu np. cyjanogenmod bez utraty gwarancji, bo MIUI jest za dużą modyfikacja jak dla mnie .
komentarz 30 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Odsyłam tutaj: https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

Root powoduje utratę gwarancji, ale można go dosyć szybko usunąć i wtedy masz czysty system z ważną gwarancją - poczytaj forum MIUI Polska, bo jest tam dużo postów na ten temat, jak i w ogóle o Xiaomi.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 października 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
wybrane 30 października 2016 przez Animal
 
Najlepsza
Zależy co uważasz za warto? Równie dobrze zamiast allegro mógłbyś podać nazwę działalnośći sprzedawcy z allegro (uważam że wtedy działalność gospodarcza brzmi mniej randomowo, jeśli porównujesz to z inną firmą). Dalej zależy od tego do czego wykorzystujesz telefon, dla mnie osobiście różnica w kwocie byłaby na tyle mała że bez wątpienia wziąłbym model o lepszych parametrach, jednocześnie nie zapominając o sprawdzeniu awaryjności obu modeli.
komentarz 28 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
Oba modele to to samo (różnica w ramie i romie) bardziej chodzi mi o to czy warto brać  od nieautoryzowanego sprzedawcy (różnica w gwarancji) .
komentarz 28 października 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Jaką Ty widzisz tutaj różnicę w gwarancji?
komentarz 28 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
na allegro jest serwisowa, nie producenta oraz w tym przypadku z linka not to masz ( 12 MIESIĘCY GWARANCJA + 12 MIESIĘCY RĘKOJMIA)
+1 głos
odpowiedź 28 października 2016 przez speedy1194 Nowicjusz (240 p.)
Ja polecam sklep ibuygou.com. Właśnie dzisiaj przysłałi mi Xiaomi Redmi Note 4. W razie gwarancji, nie musisz wysłać telefonu do Chin, bo naprawiają również w Polsce. Jak poszukasz, to na necie znajdziesz kody rabatowe. Czasami można znaleźc na rynku bardzo okazyjne ceny, ale trzeba uważać, bo nieraz ludzie handlujący, wgrywają na telefon soft, który wyświetla ci reklamy. Poczytaj sobie, to dowiesz się więcej

EDIT

Wydaje mi się że jak kupisz na x-kom, to w razie zepsucia telefonu, musisz wysłać go do Chin, ale nie jestem pewny.
komentarz 28 października 2016 przez Animal Użytkownik (700 p.)
Pisze, że gwarancja i serwis na terenie polski
1
komentarz 30 października 2016 przez speedy1194 Nowicjusz (240 p.)
Ok. Mój błąd.
1
komentarz 30 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Wydaje mi się że jak kupisz na x-kom, to w razie zepsucia telefonu, musisz wysłać go do Chin, ale nie jestem pewny.

Telefony Xiaomi w sklepie X-KOM pochodzą z dystrybucji firmy ABCData. Oficjalnym centrum serwisowym tego sprzętu zajmuje się firma S.B.E Polska: http://www.abcdata.com.pl/xiaomi

O ile na temat serwisu sklepu X-KOM krążą różne opinie, to w ramach tej gwarancji możesz nawet na własną rękę wysłać telefon do serwisu (pomijając pośrednictwo X-KOM) i będzie ok (pytałem przed zakupem zarówno przez stronę X-KOM, jak i sprzedawcę w salonie).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,356 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Urządzenia mobilne przez Programeł Gaduła (3,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,424 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Urządzenia mobilne przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,137 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...