• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uciążliwe problemy z bluescreenami.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kuba Mikłasz Nowicjusz (120 p.)
otagowane ponownie 28 października 2016 przez Eryk Andrzejewski
Hej, mam nadzieję, że wybrałem dobrą kategorię. Mój problem dotyczy jak w temacie, BSOD-ów, których powodów nie znam. Dzieje się to w losowym momencie korzystania z komputera(jeden mi nawet wyskoczył, gdy pisałem ten post :P), czasami podczas uruchamiania go, wyłączania, oglądania filmików na YT czy grania w gry. Sprawdzałem już ramy i dysk różnymi programami i pokazywało, że jest wszystko okej. Problem zaczął występować ok. po dwóch tygodniach od zakupu go(rok temu) i występuje aż po dzień dzisiejszy. Posiadam Windowsa 10(wszystkie sterowniki są na 99% dobre i aktualne). Problem występował rownież na Windowsie 8.1 oraz 7.

Moj sprzet:

-Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

-Zasilacz Chieftec GPS-500A8 (80+) 500W (GPS-500A8)

-Płyta główna Gigabyte GA-F2A88XM-DS2, A88X, DualDDR3-2133, SATA3, RAID, mATX (GA-F2A88XM-DS2)

-Pamięć 2x HyperX FURY DDR3 4GB 1866MHz CL10 (HX318C10FR/4)

-Procesor AMD A10-7870K, 3.9GHz, 4MB, BOX (AD787KXDJCBOX)

-Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 460(od niedawna).

Mam na dzieję, że opisałem mój problem dokładnie oraz liczę na pomoc w jego rozwiązaniu. :)

Archiwum z .dmp z minidumpa: https://mega.nz/#!yNE3zLRJ!K2tGTy4aCWYy_E_UaBOHfGrplm_tXSj-QKFX3ztjPmA
komentarz 27 października 2016 przez speedy1194 Nowicjusz (240 p.)
Nikt ci nie pomoże, gdy nie podasz treści Blue Screena.
komentarz 27 października 2016 przez Kuba Mikłasz Nowicjusz (120 p.)
Podsyłam również archiwum z ostatnimi .dmp z minidumpa. https://mega.nz/#!yNE3zLRJ!K2tGTy4aCWYy_E_UaBOHfGrplm_tXSj-QKFX3ztjPmA
komentarz 28 października 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Do oznaczania tagów stoaujmy jedną, popularną konwencję - bez znaków #

Nie jest to jakaś moja zachcianka, ale w takiej postaci są na tym forum praktycznie wszystkie tagi, więc warto to ujednolicić, by móc w przyszłości łatwiej i prościej odnaleźć pytanie smiley

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 października 2016 przez potrzebujący Nowicjusz (190 p.)
Sugeruje od nowa zainstalować/naprawić system z płytki z obecnie posiadanym windowsem. Ostatnio bluescreen w moim juz podstarzałym pc włączał się zaraz po zalogowaniu na konto uzytkownika. Próbowałem cofnąć system do dnia z instalowanym rzekomo feralnym plikiem (program,gra) jednak to nie poskutkowało. Jeśli ponowne załadowanie dysku C nie pomoże, może pomogą bardziej doświadczeni użytkownicy forum, pozdrawiam ;)
komentarz 28 października 2016 przez Kuba Mikłasz Nowicjusz (120 p.)
edycja 28 października 2016 przez Kuba Mikłasz
Robiłem format dysku około 20 razy od początku występowania problemu i nic to nie pomogło.
0 głosów
odpowiedź 28 października 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
edycja 28 października 2016 przez forumall

123smiley

0 głosów
odpowiedź 28 października 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Sprawdź czy podzespoły (GPU i CPU) nie przegrzewają się.
0 głosów
odpowiedź 28 października 2016 przez neWWbie Początkujący (410 p.)
Generalnie miałem taki problem i okazało się że zasilacz do wymiany, (bądź dysk twardy). Byś musiał przełożyć na inny i zobaczyć czy w dalszym ciągu występują takie akcje.
0 głosów
odpowiedź 28 października 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Sprawdz pamiec ram programem MemTest (wystarczy ze program wykryje jeden blad i mozesz wywalic ram do kosza)

Przyczyna moze tez byc: zepsuty sterownik jakiegos urzadzenia, dysk twardy, uszkodzone pliki systemowe.
0 głosów
odpowiedź 28 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Sprawdź na stronie producenta płyty głównej  czy jest nowsza wersja BIOS.Może tu właśnie należy szukać źródła problemu.

Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 //sprawdź jaką masz wersję BIOS na teraz.

Dokładnie przeczytaj co ta potencjalnie "nowsza wersja" wnosi nowego.

Jeśli jest coś na rzeczy,dokładnie przemyśl od strony technicznej aktualizację BIOS(manual).Szczególnie,jeśli nigdy nie robiłeś.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 6 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Valentino Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 121 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez franciszek12 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez ekhm Nowicjusz (240 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...