• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[AKTUALIZACJA] Propozycje zmian w kategoriach na forum [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+22 głosów
1,224 wizyt
pytanie zadane 26 października 2016 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
edycja 18 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk

Aktualizacja

Zmiany zostały wprowadzone zgodnie z wynikiem ankiety. Powstały 3 nowe kategorie: "Matematyka, fizyka, logika", "Grafika i multimedia", "Ogłoszenia, zlecenia" oraz usunięte zostały wszystkie podkategorie w kategorii "Dyskusje", a nazwa tejże kategorii została zmieniona na "Offtop". Część pytań przeniosłem od razu, reszta będzie systematycznie przenoszona i po jakimś czasie wszystko się ułoży. W związku ze zmianami przebudowany został także widok kategorii w sidebarze po prawej stronie. [więcej]

Dodatkowo poinformuję, że zostały właśnie wprowadzone 3 zmiany:

  • Powiadomienia na forum aktualizują się teraz automatycznie, bez potrzeby odświeżania strony. Wiele osób o to prosiło, mam więc nadzieję, że okaże się to przydatne i ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo, oprócz aktualizacji samego "kwadracika" z ilością w momencie gdy mamy jakieś powiadomienia, pojawia się także cyferka odpowiadająca ilości w tytule strony, dzięki czemu np. będąc na innej zakładce przeglądarki możemy dostrzec nowe powiadomienia. Podziękowania dla Argeento, który pomógł w przygotowaniu tej funkcji. [więcej]
  • Poprawione zostało wyświetlanie linku do kategorii na profilu ekspertów - do tej pory wyświetlał się tam mylący przycisk z kopertą, teraz jest to po prostu zwykły link z bardziej przyjaznym opisem. [więcej]
  • Zmienione zostało punktowanie list w postach na forum - do tej pory były to niewiele mówiące ikonki, teraz są tradycyjne kropki. [więcej]

 


 

Witajcie

Dzisiaj chciałbym, abyśmy pomyśleli razem nad kategoriami na naszym forum. Dostawałem trochę sugestii na ten temat i mam już przemyślane pewne propozycje, które zaraz przedstawię, ale jednocześnie jak zawsze chętnie zapoznam się ze wszystkimi propozycjami, które się pojawią. Poproszę też was o zagłosowanie w ankiecie, kategorie to jednak dość ważna sprawa i nie zamierzam podejmować takich decyzji sam.

  1. Pierwsza sprawa to ogłoszenia. Na forum co jakiś czas pojawi się jakieś ogłoszenie czy to o pracę czy też poszukiwanie osoby do wykonania zlecenia. W tej chwili tematy tego typu lądują albo w kategorii "Rozwój zawodowy, nauka, praca" albo w konkretnym języku. Proponuję utworzenie specjalnej kategorii o nazwie "Ogłoszenia, zlecenia" przeznaczonej na takie rzeczy.

    Jedyna obawa jaką mam to taka, że możemy zostać zalani ogłoszeniami. Teraz takiej kategorii nie ma, można więc powiedzieć, że nie ma wprost przyzwolenia na wstawianie ogłoszeń, gdy takowa się pojawi to od razu oczywistym staje się automatycznie, że można to robić. Nie chciałbym zrobić tutaj drugiego portalu ogłoszeniowego, stąd moje obawy, abyśmy na stronie głównej zamiast tematów dotyczących programowania nie mieli np. tylko mało kogo interesujących ofert pracy. Nie chciałbym też całkowicie zakazywać takich ogłoszeń, być może jakieś grono osób jest tym zainteresowane i nie widzę w tym nic złego. Sama kategoria pod to by się jednak przydała, dlatego proponuję ją na próbę utworzyć, a w razie problemów i zalewu ogłoszeń można np. pomyśleć o niewyświetlaniu tematów z tej kategorii na stronie głównej i w ostatniej aktywności, zrobieniu jakiegoś specjalnego modułu tylko na ogłoszenia, albo ostatecznie po prostu usunięciu tej kategorii i wprowadzenia zakazu ogłoszeń.

    Nie możemy jednak zakładać od razu, że będzie źle, a jak mówiłem kategoria taka wg mnie by się przydała bo trochę ogłoszeń się co jakiś czas pojawia. Oczywiście ogłoszenia mają dotyczyć tylko informatyki, programowania - jeśli ktoś napisze inne dziwne ogłoszenie albo coś pokroju "sprzedam opla" to nie będzie na to miejsca i zostanie usunięte ;) Proponuję w opisie kategorii, który wyświetla się m.in. po wybraniu danej kategorii zapisać, że ogłoszenia mają dotyczyć informatyki.
     
  2. Następna kwestia to zagadnienia dotyczące matematyki, fizyki, logiki. Tutaj może potrzeba kategorii nie jest tak duża jak w przypadku powyżej, ale widzę co jakiś czas tematy niedotyczące samego programowania a tylko matematyki czy logiki albo nawet gier logicznych (np. szachy). Nie ma wtedy za bardzo gdzie tego umieścić, a myślę, że są to tematy ogólnie bliskie informatyce i mogłyby mieć swoje miejsce na forum informatycznym. Proponuję więc stworzenie kategorii "Matematyka, fizyka, logika", ma to być oczywiście kategoria główna, nie podkategoria w "Programowanie" czy gdziekolwiek indziej.
     
  3. Teraz propozycja największej zmiany. W kategorii "Dyskusje" mamy aż 8 podkategorii niezbyt związanych z samym programowaniem. Osobiście uważam, że jest ich za dużo i chyba potwierdza to mała ilością tematów w poszczególnych kategoriach, a przecież taki ich układ funkcjonuje już od dawna. Moja propozycja to usunięcie 8 podkategorii: "Gry PC i konsole", "Muzyka", "Filmy i seriale", "Sport i zdrowie", "Książki", "Grafika, fotografia", "Heheszki", "Offtop" oraz zmiana nazwy kategorii głównej "Dyskusje" na "Offtop" - w ten sposób usunięte zostałyby wszystkie podkategorie i została sama kategoria główna o nazwie "Offtop", w której byłyby umieszczane wszystkie tematy niepasujące do innych.

    Chciałbym, aby forum jak najbardziej było miejscem dyskusji i ciekawych rozmów, jednak czy nie uważacie, że aż takie rozdrobnienie i tyle kategorii niezbyt związanych z informatyką jest zbędne? Mieliśmy tu już pytania np. o fryzury lub inne tego typu rzeczy i nie zostały zbyt dobrze przyjęte. Pytania na temat aktywności fizycznej, wyboru dobrego krzesła dalej przecież mogą pozostać w jednej kategorii o nazwie Offtop. Nie potraktujcie tego jako zabieranie miejsca do rozmów bo zupełnie nie o to chodzi, moim celem jest tylko większe uporządkowanie tego zgodnie z różnymi sugestiami jakie do mnie docierały, o tych kategoriach offtopu chyba właśnie najwięcej. Z usuniętych podkategorii zastanowiłbym się tylko nad "Książki" oraz "Grafika, fotografia" - te kategorie mogą być wprost powiązane z informatyką, jednak też nie widać w nich zbyt dużej aktywności. W razie potrzeby możemy pomyśleć, aby któraś z tych kategorii stała się również kategorią główną. To wyszło by tylko na plus, gdyż wiele nowych użytkowników pewnie nie przegląda zbyt dokładnie listy kategorii i nawet nie wie, że po wybraniu "Dyskusje" pojawi się jeszcze kolejna lista różnych podkategorii (może też stąd dość mała ilość pytań w tych kategoriach?).

Wszystko. Takie są moje propozycje i proszę o zagłosowanie w ankiecie na ich temat. Ankieta jest wielokrotnego wyboru, proszę jednak głosować raz na każdy punkt (łącznie oddajemy 3 głosy). Niestety nie mam możliwości ustalenia żadnych grup odpowiedzi, więc będę musiał ręcznie sprawdzić czy nikt nie oddał jednocześnie np. głosu na "tak" i "nie" dla jednego punktu - proszę tego nie robić, w takim przypadku wszystkie głosy od danej osoby będą nieważne. Ankieta potrwa do 30.10.2016 do godziny 23:59:59, następnie zweryfikuję tylko poprawność i podam ostateczny wynik i w możliwie najszybszym czasie wprowadzę przegłosowane zmiany. Przenoszenie tematów do nowych kategorii po ewentualnych zmianach pewnie trochę potrwa, ale myślę, że w końcu wszystko powinno się uporządkować.

Jeśli ktoś ma inne propozycje to proszę śmiało napisać, nie mogę zagwarantować, że wszystko zrobimy od razu, ale na pewno zostanie zapisane do przemyślenia. Wszystkim, którzy pisali do mnie, a ich propozycje co do kategorii nie zostały ujęte z góry przepraszam - wydaje mi się analizując wszystko, że zaproponowane zmiany powinny wyjść na dobre i powinny być w miarę optymalne dla wszystkich. Jestem też świadomy tego, że nigdy nie uda się zrobić tak, aby podobało się wszystko wszystkim - weźcie to też pod uwagę.

Z góry dziękuję za wszystkie głosy i sugestie, także te wysyłane mi dotychczas na PW :)

Możliwe odpowiedzi:
1 - Tak, utwórzmy kategorię "Ogłoszenia, zlecenia" (86 głosów, 32%)
1 - Nie, nie twórzmy kategorii "Ogłoszenia, zlecenia" (6 głosów, 2%)
2 - Tak, utwórzmy kategorię "Matematyka, fizyka, logika" (85 głosów, 32%)
2 - Nie, nie twórzmy kategorii "Matematyka, fizyka, logika" (6 głosów, 2%)
3 - Tak, usuńmy podkategorie w "Dyskusje" i zostawmy sam "Offtop" (63 głosów, 24%)
3 - Nie, zostawmy kategorie "Dyskusje" i jej podkategorie bez zmian (20 głosów, 8%)
Ankieta zamknięta
7
komentarz 26 października 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Moim zdaniem same dobre zmiany, mi się podobają wszystkie propozycje.
komentarz 28 października 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Popieram przedmówcę. ;)

Jedyna obawa jaką mam to taka, że możemy zostać zalani ogłoszeniami. 

Wspomnę, co już kiedyś Ci pisałem, Arku. Nie sądzę, żebyśmy byli targetem docelowym na umieszczanie tego typu treści - do tego celu istnieją wyspecjalizowane platformy ogłoszeniowe.

A jeśli będzie robiło się źle, zawsze można przedsięwziąć kroki zaradcze. :) Keep calm. wink

komentarz 28 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Z takim też podejściem wychodzę - proponuję na razie stworzenie normalnej kategorii, w razie jeśli coś się będzie działo to będziemy podejmowali jakieś działania. Chociaż opisany niżej pomysł z osobnym boxem na ogłoszenia w sidebarze też mi się nawet podoba, ale wtedy razem z tym widziałbym przygotowanie całego specjalnego systemu ogłoszeń, dostosowanego pod to (a nie tak jak teraz mamy w formie pytania i każdy pisze co chce i jak chce). A to z kolei nie wiem czy ma sens, bo ogłoszeń nie jest u nas tak dużo, no i do tego nie mamy obecnie takiej funkcji - trzeba by ją napisać.

Dlatego na razie myślę, że zostaniemy przy zwykłej kategorii i zobaczymy co się z tego rozwinie ;)
1
komentarz 29 października 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Nie przeglądałem nowszych komentarzy, być może już ktoś dostrzegł ten problem. W przypadku matematyki czy fizyki dobrze byłoby osadzić edytor wzorów.
komentarz 29 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie, nikt nie mówił o czymś takim. Nie wiem też czy jest to na ten moment potrzebne i czy byłoby używane, w końcu jesteśmy forum typowo informatycznym, matematyka/fizyka to dziedzina trochę powiązana stąd kategoria dla niej, ale czy potrzebujemy tutaj aż takich narzędzi? Na razie jak wspomniałem nie wiem, więc zapiszę po prostu do sugestii.
komentarz 30 października 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Tak, jest potrzebne:

Jeśli będą takie typowe kategorie, to ciężko by ludzie nie pisali o czystej fizyce i matematyce. Zresztą życie to samo zweryfikuje, ja tylko rzucam propozycję :)

https://www.matematyka.pl/latex.htm

1
komentarz 18 listopada 2016 przez niezalogowany
Dobry update ;)
2
komentarz 18 listopada 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Potwierdzam, fajny update. :)

"Powiadomienia na forum aktualizują się teraz automatycznie":

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Wykonałem 3xtak.Grafika i fotografia powinny być pozostawione w spokoju.Ten dział się rozwinie,powinien,chodzi o miejsce na ewentualą galerię zdjęć.Dyskusje nad światłem i cieniem.Istnieją,proszę o pozostawienie tego działu w spokoju.Z czasem się rozwinie.Podoba mi się,kto czego słucha.muzyczne "tryndy" w filmie i grach.

Pozdrawiam.Podoba mi się to podejście do ludzi.
komentarz 26 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem, jednak do tej pory aktywność tam jest znikoma i nie widać grafików i pasjonatów grafiki, którzy byliby specjalnie nim zainteresowani. Szansa, że się rozwinie jest zawsze, to prawda. Z muzyką czy filmami jest podobnie, nie widać osób chętnych, a nowe kategorie są tutaj już jakieś 8 miesięcy (jak dobrze pamiętam to zostały wprowadzone w lutym zaraz na początku wielkich zmian na forum).

Tylko dlatego proponuję likwidację tych dodatkowych kategorii - brak zainteresowania użytkowników i w przypadku niektórych z nich brak bliskich powiązań z informatyką. Było, nie sprawdziło się, więc trzeba spróbować inaczej - takie jest moje podejście :)

Zobaczymy co powiedzą inni, przeszło mi przez myśl też zrobienie nowej kategorii głównej typu np. "Grafika i multimedia" - łączyłaby ona to wszystko, muzykę, grafikę itd. To jednak luźna sugestia i takie moje głośne myślenie, zobaczymy.
komentarz 26 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Grafika i multimedia.Dobry pomysł.Chodzi o to by ludzie związani z propramowaniem,techniką mogli znaleźć "swój kąt" może go nie znaleźli,bo zbyt "rozdrobnione kategorie były".Do tej kategorii można wrzucić telefony i inne "badziewie" ;)

Stawiam na grafików i fotografów .Może jakaś galeria?Tematyczna raz w miesiącu?.Znajdą się pasjonaci.Rozumiem że to mogą być pobożne życzenia.Serwery,utrzymanie,praca nad "żywiołem".
komentarz 26 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
No właśnie problem jest taki, że tych ludzi interesujących się grafiką u nas nie widać (albo widać bardzo mało), stąd pewnie w tej kategorii mało co jest.

Jakaś galeria tematyczna raz w miesiącu oczywiście mogłaby być, tylko tutaj znów jest problem z ludźmi - jeśli przygotujemy taką kilka razy i okaże się, że praktycznie nie ma co tam pokazywać bo graficy się nie angażują to w końcu będzie trzeba przestać. Czy życzenia czy nie to już mniej ważne, wcale nie byłoby to tak trudne, tylko jak mówię, trzeba byłoby widzieć jakieś chętne osoby, aby zacząć coś takiego robić.
komentarz 27 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Proponuję galerię raz w miesiącu.Tytuł "Miasto w którym żyję",po jednym zdjęciu.Nie chwalenie się,ale opis sprzętu,techniki,ewentualnej obróbki zdjęcia.Znajdą się wtedy ludzie "światli" w temacie i może pomogą.

Po prostu,temat "kulawy" z lekka,bo może nikt nie chce się wychylać na forum informatycznym.Może i dobrze?Warto jednak zostawić temat "Grafika i multimedia"

Nie samymi bitami informatyk żyje,a i o muzyce dużo tu było :)

Podoba mi się tutaj ten luz,chociaż byłem swego czasu "zbyt luźny" :)

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość.
komentarz 27 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem co masz na myśli, dziękuję za sugestię. Grafików specjalnie u nas nie widać, ale spróbować zorganizować coś tego typu kiedyś możemy, może znaleźliby się chętni, kto wie.

Zobaczymy co z tego finalnie wyjdzie, pozdrawiam również i nie ma za co dziękować.
+2 głosów
odpowiedź 27 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Dodałbym wymóg podawania widłów płacowych, ale  mam wrażenie, że wystraszy to 90% pracodawców


laugh

komentarz 27 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Tak jak napisałem wyżej, możemy pomyśleć o takim zapisie w regulaminie lub w opisie kategorii. Możemy też pomyśleć o dedykowanym module pod dodawanie i przeglądanie ogłoszeń, również przed momentem wyżej opisałem.

+1 głos
odpowiedź 27 października 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Nie chciałbym zrobić tutaj drugiego portalu ogłoszeniowego, stąd moje obawy, abyśmy na stronie głównej zamiast tematów dotyczących programowania nie mieli np. tylko mało kogo interesujących ofert pracy.

Wielu irytuje brak podawania zarobków przez ogłoszeniodawców. Żeby stworzyć sito, wystarczy dodać do pisanej wiadomości przymus podania widełek płacowych. I to nie takich 2000 - 5000 zł, 5000 - 10000 zł, tylko powiedzmy co 1000 zł, z zaznaczeniem że to netto. Nie będzie możliwości ominięcia tej opcji. Wątpię, aby ogłoszeniodawca zawyżał lub zaniżał zarobki. Prędzej nie umieści ogłoszenia.

komentarz 27 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Jeśli chodzi o widełki cenowe to oczywiście możemy zapisać coś takiego albo w regulaminie albo w opisie kategorii, który wyświetla się np. po jej wybraniu podczas zadawania pytania.

Możemy też, jak napisałem w komentarzu pod odpowiedzią powyżej, pomyśleć nad zrobieniem dedykowanego dodawania i wyświetlania ogłoszeń, byłoby to przygotowane typowo pod to więc można by zrobić obowiązkową cenę.

+1 głos
odpowiedź 27 października 2016 przez niezalogowany
Dobry pomysł, zgadzam się jak najbardziej :)

A mam jeszcze inny pomysł (niedotyczący kategorii): możliwość dodawania do pytania więcej niż jednej ankiety. Kiedyś tak miałem w swoim pytaniu, a teraz mi się o tym przypomniało patrząc na to, więc dobrze by było, jakby doszła taka możliwość.
komentarz 27 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Cieszę się ;)

Faktycznie, dodawanie wielu ankiet do jednego pytania byłoby czasem przydatne, zapiszę do sugestii bo chyba jeszcze nikt czegoś takiego nie zgłaszał.
+1 głos
odpowiedź 27 października 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Świetnie, że w końcu administrator wziął się za tak znaczące zmiany.

Jeśli chodzi o ich treść, to mam jedno ale, tzn. nie podoba mi się obecność fizyki w kategorii Matematyka, fizyka, logika. Wg mnie powinna ona zostać usunięta m.in. z powodu braku jej większego powiązania z informatyką. Rozumiem, fizyka ma wiele wspólnego z impulsami elektrycznymi, które są podwaliną urządzeń cyfrowych, ale jednak jest to oddzielny i zbyt obszerny dział wiedzy, aby brać go pod uwagę w specjalizującym się głównie w IT forum. Wóz albo przewóz - albo robimy kategorię dla wszystkich nauk ścisłych, albo konkretyzujemy je do tych stricte informatycznych.

Mam także propozycję, by dział Sprzęt komputerowy zmienił nazwę na Sprzęt cyfrowy - umożliwiłoby to wrzucenie wszelkich pytań na temat elektroniki do oddzielnej kategorii, gdyż aktualna określa jedynie urządzenia komputerowe, które nie wyczerpują w pełni tematu układów cyfrowych.

Podoba mi się również pomysł stworzenia działu Grafika i multimedia - przecież obróbka audio i wideo to też dział informatyki.

Ogólnie zmiany na wielki plus. Oczywiście z resztą usprawnień się w pełni zgadzam. Jak kiedyś wspominałem, nie możemy pozwolić, aby forum zamieniło się w miejsce na lifestyle'owe pogaduchy, czego sobie i wam życzę.

Pozdrawiam

komentarz 27 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Jeśli chodzi o ich treść, to mam jedno ale, tzn. nie podoba mi się obecność fizyki w kategorii Matematyka, fizyka, logika.

Zastanawiałem się dłuższy moment nad dodaniem słowa "fizyka" i w końcu stwierdziłem, że jednak może się tu pojawić. A to dlatego, że fizyka to nie tylko przywołane impulsy elektryczne, a też fizyka może być przydatna przy np. tworzeniu gier czy w innych dziedzinach tego typu. Stwierdziłem więc, że można dołączyć tu również fizykę, pomimo tego, że do tej pory nie przypominam sobie jakiejś dużej ilości pytań na jej temat.

Mam także propozycję, by dział Sprzęt komputerowy zmienił nazwę na Sprzęt cyfrowy

Możemy pomyśleć, jednak dla przeciętnego użytkownika wydaje mi się, że bardziej przyjaźnie brzmi "Sprzęt komputerowy". To od razu kojarzy się z komputerami, peryferiami itd., a nawet ja teraz czytając "Sprzęt cyfrowy" zastanawiam się jak to się mówi "co autor miał na myśli". Poza tym czy telewizor nie jest sprzętem cyfrowym? Aparat cyfrowy? Kamera? Kino domowe? Szczerze mówiąc nie wiem dlatego pytam, ale słysząc "Sprzęt cyfrowy" pomyślałbym o każdym sprzęcie elektronicznym (no może oprócz AGD bo to już nie za bardzo wydaje się "cyfrowe").

Podoba mi się również pomysł stworzenia działu Grafika i multimedia - przecież obróbka audio i wideo to też dział informatyki.

Nie wykluczam powstania dodatkowo takiego działu.

Ogólnie zmiany na wielki plus. Oczywiście z resztą usprawnień się w pełni zgadzam.

Cieszę się.

 Jak kiedyś wspominałem, nie możemy pozwolić, aby forum zamieniło się w miejsce na lifestyle'owe pogaduchy, czego sobie i wam życzę.

Zależy co rozumiesz przez lifestyle bo jednak wiele rzeczy można pod to podczepić. O tym jaką kto ma fryzurę owszem, uważam, że bez sensu dyskutować, ale na przykład osobiście nie mam nic przeciwko tematom typu jakie wybrać dobre krzesło dla programisty, jak dbać o oczy itp. - potencjalnie mogą być lifestylowe, ale mogą też coś pożytecznego dla każdego z nas wnieść.

komentarz 28 października 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Jeśli chodzi o tę fizykę, to oczywiście może ona pozostać, gdyż nie jest tak kontrowersyjna jak niektóre kategorie offtopowe.

Urządzenia cyfrowe znajdują się wszędzie tam, gdzie występuje obróbka i przesył danych za pomocą sygnałów elektrycznych, a do tego również zalicza się sprzęt AGD i RTV (dzisiejsze lodówki pewnie maja większą moc obliczeniową niż niejeden stary komputer). Wg mnie taka, a nie inna nazwa, jest lepsza, gdyż precyzyjniej określa tematykę kategorii - nasze forum nie kręci się jedynie wokół PC-tów, ale także różnej maści mikrokontrolerów.

Mówiąc o lifestyle'u miałem na myśli tematy niemające wiele wspólnego z branżą IT - pytania o krzesło dla programisty czy profilaktykę wzroku się do tego nie zaliczają, spokojnie... taki sztywny to aż nie jestem, no ale to powinno lecieć po prostu do Offtopu.
komentarz 28 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Wg mnie taka, a nie inna nazwa, jest lepsza, gdyż precyzyjniej określa tematykę kategorii - nasze forum nie kręci się jedynie wokół PC-tów, ale także różnej maści mikrokontrolerów.

Po części się zgadzam, ale jeśli ktoś nam zada pytanie jaką lodówkę wybrać to mamy je zostawić? W końcu będzie pasowało do kategorii. Jak wyżej napisałem wydaje mi się, że ta zmiana przede wszystkim wprawi w zastanowienie wszystkich zadających pytania o co tak naprawdę z tą kategorią chodzi - być może jest bardziej poprawna ogólnie, ale mam wątpliwości czy będzie bardziej poprawna dla przeciętnego użytkownika.

komentarz 28 października 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Ja tego tak nie widzę. Czasami szczegółowe definicje muszę być skomplikowane - taka ich natura. Można pomyśleć nad inną nazwą, np. Urządzenia cyfrowe lub Układy cyfrowe... ważne, aby nie było tam słówka komputerowe.

Z tą lodówką chodziło mi bardziej o programowanie mikrokontrolerów, które przecież są dzisiaj nieodzowną częścią każdego urządzenia elektrycznego, także AGD.

Oczywiście rób jak chcesz - to tylko moja skromna uwaga. Sam wiesz, że lubię ścisłe definicje wink

komentarz 28 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Spoko, dzięki za sugestię, ale dalej nie wydaje mi się, że będzie to zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika - już widząc "Sprzęt cyfrowy" bym się zaczął zastanawiać co tam właściwie ma być, a jakbym zobaczył "Układy cyfrowe" to chyba od razu bym się za głowę złapał :P

Że ty lubisz wszystko ścisłe i doprecyzowane to wiem aż za dobrze, ale robiąc coś na forum muszę myśleć ogólnie - zarówno o informatycznym wyjadaczu, osobie która coś trochę ogarnia jak i o osobie, która dopiero uczy się obsługi komputera i przyszła na nasze forum po porady ;) Przemyślę, może ktoś jeszcze coś tutaj dorzuci i zobaczymy.
komentarz 29 października 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Biologia też, w końcu komputery zostały stworzone przez ludzi ;)
komentarz 30 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Tak.Struktura DNA człowieka,jako przykład zaawansowanego interfejsu sieciowego ze skomplikowanym MAC-address i nie mniej skomplikowanym IP.

WiFi nie działa,po "staremu" telepatia ;)

Temat przewodni działu biologia  ;)

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 26 października 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Pierwsza sprawa to ogłoszenia. Na forum co jakiś czas pojawi się jakieś ogłoszenie czy to o pracę czy też poszukiwanie osoby do wykonania zlecenia. W tej chwili tematy tego typu lądują albo w kategorii "Rozwój zawodowy, nauka, praca" albo w konkretnym języku. Proponuję utworzenie specjalnej kategorii o nazwie "Ogłoszenia, zlecenia" przeznaczonej na takie rzeczy. 

Sugerowałbym dodanie podstrony tylko i wyłącznie z takowymi ogłoszeniami.

Nie „zaśmiecałoby” wtedy to wątków stricte związanych z programowaniem.

Użytkownicy też nie narzekaliby na tematy z propozycjami o pracę, gdyż ludzie, którzy nie są zainteresowani, po prostu by ich nie widzieli.

Miłego. : )

komentarz 26 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Użytkownicy też nie narzekaliby na tematy z propozycjami o pracę, gdyż ludzie, którzy nie są zainteresowani, po prostu by ich nie widzieli.

Od tej strony masz rację, jednak pewnie znacząco osłabiłoby to ilość wyświetleń czy potencjalnych zainteresowanych takiego ogłoszenia. Zakładając, że większość osób wiedziałaby gdzie tego szukać to i tak pewnie nie monitorowaliby tego tak samo często jak stronę główną. A nie wspominam już o osobach, które dopiero pierwszy raz weszły na forum i widzą jako pierwszą stronę główną - to co widzą to widzą od razu i mogą się potencjalnie zainteresować, szukanie po podstronach to już coś więcej.

No i warto jeszcze wspomnieć, że obecnie takiej opcji nie mamy w Q2A, należałoby dopiero ją przygotować.

Tak więc pomysł z osobną podstroną krąży gdzieś tam od samego początku gdy była mowa o kategorii "ogłoszenia", ale to nie jest tak proste dla mnie - każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady ;)

2
komentarz 27 października 2016 przez niezalogowany

Od tej strony masz rację, jednak pewnie znacząco osłabiłoby to ilość wyświetleń czy potencjalnych zainteresowanych takiego ogłoszenia.

IMO jak ktoś szuka pracy - to samo przez się z tego wynika, że jej szuka - nie trzeba podstawiać mu jej pod nos, zaśmiecając przy tym stronę główną.

komentarz 27 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
W ogłoszeniach nie musi być samo szukanie pracy, równie dobrze mogą być zlecenia albo i ogłoszenia o sprzedaży czegoś. Powiesz mi pewnie, że jak ktoś szuka zleceń to też wie, że szuka i może tam zaglądać i to się zgadza, ale nie sądzisz, że jest większa szansa dostrzeżenia ogłoszenia na stronie głównej niż na osobnej podstronie? (zakładając, że ktoś regularnie przegląda forum i na bieżąco śledzi główną)

Równie dobrze możemy założyć sytuację, że ktoś ma już pracę i specjalnie nie szuka, ale może ta z ogłoszenia byłaby dla niego znacznie lepsza i akurat przez przypadek by ją zobaczył ;) Wiem, że to raczej pojedyncze bardziej wyjątkowe przypadki, no ale pewnie są, dlatego nie jest mi tak łatwo powiedzieć, że ukrywamy to wszystko do osobnej strony i tyle.
2
komentarz 27 października 2016 przez niezalogowany
Ja już mówiłem dawno temu: moduł po prawo -> taki jak "okazja od Heliona na dziś" i płatne wstawianie ogłoszeń z pracą
komentarz 27 października 2016 przez niezalogowany
Nie patrz na jednostki, patrz na ogół
komentarz 27 października 2016 przez niezalogowany
Pomysł @Agreento ma sens, niech ogłoszenia będą w bocznym panelu, ale niech dodawania nie będzie płatne bo nikt się nie ogłosi
komentarz 27 października 2016 przez niezalogowany
Wydaje mi się, że HRowcy po prostu nie wiedzą o tym miejscu. Ale.. to tylko mi się wydaje - nie wiem jak wygląda rynek po tamtej stronie.
1
komentarz 27 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Wg mnie z tym płaceniem to też lekka przesada, nad samym takim czymś w panelu bocznym można pomyśleć. Co więcej, można nawet pomyśleć o dedykowanym dodawaniu ogłoszeń, tzn. aby nie były one w formie pytań tylko przygotować formę typowo pod ogłoszenia gdzie trzeba byłoby podać cenę (w przypadku ofert pracy pewnie bardziej zakres cen), to wszystko by się jakoś ładnie formatowało i byłoby przygotowane tak typowo pod to. Tylko pytanie jest takie czy tego chcemy, jeśli tak to wtedy można byłoby nawet wcale nie robić specjalnej kategorii tylko trzymać je całkowicie osobno i inaczej niż pytania. Takiego czegoś oczywiście teraz nie mamy, trzeba byłoby to oprogramować.

A że HRowcy nie wiedzą o tym miejscu to możliwe, ale widzę też jeszcze jedną kwestię. Mianowicie grupa wiekowa użytkowników naszego forum. Po prostu większość użytkowników to osoby młode, uczące się i nawet nie myślące o pracy. Oczywiście, że są osoby trochę starsze i pewnie coraz więcej będzie szukających pracy, ale jakby nie patrzeć średnia wieku wydaje się nie być zbyt wysoka. A i samo forum istnieje jakieś półtora roku, dla jednych może mało, dla innych dużo, ale nie jest pewnie aż tak bardzo znane.
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Zmieniłbym ikonkę "Ogłoszenia, zlecenia" na "Nasze projekty".

Mnie bardziej ogłoszenia kojarzą się właśnie z megafonem, czyli skutecznym, ale "tanim" sposobem rozprowadzeniem towaru, czyli w tym przypadku informacji.
Za to kategoria "Nasz projekty" [w szczególności na tym forum] to prośby o ocenę naszego projektu, więc kartka idealnie do tego pasuje.

To moja ocena, może ja jestem dziwny, ale jak spojrzałem na sidebar to od razu pomyślałem, że ogłoszenia to zlecenia i na odwrót :)
komentarz 18 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem, faktycznie można też tak to zinterpretować. Myślę, że nie jesteś dziwny tylko po prostu tak to zrozumiałeś, ja nawet nie spojrzałem na to w taki sposób ;) Znaczy szukałem ikonki pod ogłoszenia i zacząłem myśleć co mi się kojarzy z ogłoszeniem i pierwsze skojarzenie to była właśnie zapisania kartka, stąd taki wybór, ale jak najbardziej zgadzam się, że megafon też może się kojarzyć z ogłoszeniami. Co do kartki dla kategorii nasze projekty to już jakoś tak od razu mi osobiście się nie kojarzy, kwestia jak kto co interpretuje.

Zobaczymy co jeszcze powiedzą inni, jak na razie nie padła nigdzie taka sugestia zamiany i nikomu też nie udało się znaleźć czegoś lepszego co mogłoby odzwierciedlać ogłoszenia.
komentarz 19 listopada 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Zmieniłbym ikonkę "Ogłoszenia, zlecenia" na "Nasze projekty".

Popieram.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprawy forum przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
+33 głosów
1 odpowiedź 624 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprawy forum przez SmerfKomandos Użytkownik (510 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...