• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer zawieszony na ścianie - Jak go odpalić?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
299 wizyt
pytanie zadane 26 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Cześć - W weekend będę brał się za montaż komputera na ścianie - dosłownie... Mam w planach zakup jakiegoś panelu, coś na wzór tego planuję wykonać http://www.kiep.pl/img46/2014/11/02/545597dc173ed.jpg

Ogólnie sprawa banalnie prosta dla mnie, gorzej z uruchomieniem tego, wiem że można wykonać spięcie, jednak to nieciekawa sprawa, teoretycznie mogę ukraść całą elektronikę z mojej obecnej obudowy i jakoś ładnie to ulokować na panelu, jednak czy istnieją jakieś ciekawsze alternatywy?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Składałeś kiedyś komputer?Jeśli tak,to masz sprawę ułatwioną.Na takiej powierzchni trudno o spięcia.No chyba że przewody będziesz mocował gwoździami ;)

Pozdrawiam :)
komentarz 26 października 2016 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale miałem na myśli uruchomienie całego zestawu, jeszcze będę gdybał, ale chyba najprościej będzie wydłubać wnętrzności z obudowy, powinno pyknąć. Tak składałem setki razy.

Tak czy siak elektryk ze mnie marny.
komentarz 26 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Skoro składałeś,nie ma się czego obawiać.Pytanie.Co jest prościej.Montować podzespoły w blaszanej skrzynce czy na takiej powierzchni jak na obrazku?

Czy w trakcie montażu podzespołów w "blaszanej skrzynce" zadawałeś sobie to samo pytanie?

Z gwoździami żartowałem.

Z mojego punktu  widzenia "design" jest fajny,ale wytłumacz to mojej żonie :)
komentarz 26 października 2016 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Bez obaw dam radę zamontować to na takiej powierzchni i jakoś ładnie zaplanować okablowanie, jedynym problemem jest właśnie rozruch całego zestawu... Na sam początek spróbuję zrobić przeszczep z obudowy. ;)
komentarz 26 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 26 października 2016 przez marko
Zaplanuj dystanse między płytą montażową i główną kompa oraz innymi podzespołami.Niczego nie montuj "na siłę".Powinieneś to "widzieć po swojemu" z zachowaniem kultury montażu.No i oczywiście,powinno się to podobać :)Działaj,mnie się to podoba.Proszę o ofekt końcowy.Wklej fotę i napisz,wszystko działa.O problemach(ewentualnych)daj znać.Może uda się pomóc :)

Jak będzie rozwiązany problem z chłodzeniem procesora?Na zdjęciu "płasko to widzę".Tak sobie luknąłem raz jeszcze na zdjęcie,dlatego edycja :)

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 26 października 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Ja chcesz to zrobić porządnie do kup przełącznik chwilowy. Wywierć w biurku miejsce na niego i umieść w dogodnym miejscu. Np. http://www.bandster.us/newlight.jpg. Kup metr przewodu i gold piny na końcówki.
1
komentarz 26 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Jeśli istnieje potrzeba przedłużenia przewodów.Koszulki termokurczliwe(rozmiarów różnych) załatwią sprawę izolacji między przewodami.Tak w celu uzupełnienia wypowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 450 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,217 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...