• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cena strony internetowej (Wordpress)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,222 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć, dzisiaj kolega zadał mi pytanie w szkole "Ile może kosztować strona internetowa oparta na wordpress'ie"

Odpowiedziałem, że trzeba kupić hosting, domenę i wybrać szablon. Maxymalnie 100zł.

Jednak po przeczytaniu kilku artykułów internecie nie jestem już pewien, ile taka strona może kosztować. Podobno strona oparta na wordpress'ie może kosztować nawet 1500zł.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ktoś podał takie ceny w tych artykułach?

Ile na prawdę kosztuje taka oparta na wordpress'ie?

 

http://kasiaaleszczyk.pl/ile-kosztuje-strona-na-wordpressie/

https://globalmedia.com.pl/cennik-tworzenie-stron-www-warszawa/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Hosting i domene (zależy do jakiego serwisu/ilości odwiedzin) można kupić w okolicach 60/70 zł.

"Strona oparta na WP (Wordpress)" za dużo nie mówi. Aktualnie WP jest używany do wielu rozmaitych rzeczy i nie koniecznie muszą być to blogi czy strony wizytówki.

Za dobrze wykonaną stronę kilka/kilkanaście stów musi twój kolega wydać i tu nie liczy się, czy jest ona oparta na WP, czy też nie. Strony oparte na WP powinny być tańsze, w końcu połowę roboty firma ma już wykonaną, czyli system zarządzania treścią, ale wiadomo jak to jest. "Powinny" nie oznacza, że są.

"Dobrze wykonana strona" kosztuje parę stówek, ale równie dobrze, twój kolega, może kupić stronę od studenciaka za 20 zł. Nie będzie to najlepiej wykonana strona, ale zawsze będzie strona. Można? Można. Warto? Z mojej perspektywy - nie.

Wspomniałeś o (darmowych) szablonach. Jest to jakiś sposób, aby zrobić to tanio. I jeżeli twój kolega nie chce płacić kilka stówek za stronę to jest to lepsza opcja, niż kupienie strony za 20 zł.
komentarz 8 lutego 2019 przez Ciachur Nowicjusz (180 p.)
edycja 16 marca 2020 przez Ciachur

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 993 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Offtop przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 324 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 509 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Offtop przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...