• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prezentacja,odczyt zaprogramowanego kodu...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Offtop przez Abrac Nowicjusz (160 p.)
Witam!Na temat prezentacji w szkole wybrałem informatykę i stąd to pytanie.Właśnie pisałem o programowaniu  i naszła mnie myśl,skoro środowisko (np.codeblock,notepad++) do programowania służy do testowania i jednocześnie do odczytu tego co zaprogramowaliśmy to jak wygląda sytuacja po skończeniu naszej aplikacji?Czy żeby dało otworzyć się ten program potrzebny jest nam nadal program taki jak codeblock?Czy da się to otwierać bez niego?Jak wygląda to z grami?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez niezalogowany

Nie rozumiem do końca o co pytasz.

skoro środowisko (np.codeblock,notepad++)  do programowania służy (...)

CodeBlocks jest środowiskiem, notepad już nie - to notatnik z kolorowaniem składni ;)

do testowania i jednocześnie do odczytu tego co zaprogramowaliśmy 

Nie rozumiem co rozumiesz przez testowanie - Unit Testy? Podobnie: w jakim sensie "odczyt"?

to jak wygląda sytuacja po skończeniu naszej aplikacji?

Jaka sytuacja, w związku z czym?

Czy żeby dało otworzyć się ten program potrzebny jest nam nadal program taki jak codeblock?

IDE jedynie łączą w sobie przyjazny edytor kodu, kompilator (który zamienia kod na binarke) i inne narzędzia jak np. debugger.

Część która jest uruchamiana jest "wypluwana" przez kompilator, więc aby inna osoba odpaliła napisany przez Ciebie program to nie potrzebuje C::B czy innego środowiska programistycznego, wystarczy że przekażesz jej plik wykonywalny, który jest gdzieś wewnątrz folderu projektu

0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
edycja 25 października 2016 przez JAKUBW
Bierzesz exeka i otwierasz... nie wiem w czym problem. Jeżeli piszesz w java na komputer to musisz mieć na docelowym zainstalowaną maszynę wirtualną java. W przypadku C# jest podobnie, ale odpowiednie biblioteki są ,,wszyte" w Windows i dostarczane z aktualizacjami. A w przypadku C++ wszystko jest w pliku exe. No chyba, że piszesz grę to musisz zadbać o zasoby (grafika, muzyka itd.) oraz o ddl-ki do obsługi silnika graficznego np. OpenGL.
komentarz 25 października 2016 przez Abrac Nowicjusz (160 p.)
No i fajnie
0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez Abrac Nowicjusz (160 p.)
Dziękuję,przepraszam że pytanie było niekonkretne ale nie wiedziałem dokładnie jak zadać pytanie bo w programowaniu jestem nowy,a niestety mam tak że póki nie zrozumiem pewnych rzeczy nie mogę iść dalej.Mimo to dowiedziałem się tego co chciałem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2019 w C i C++ przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2019 w C i C++ przez niezalogowany

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...