• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki program do pisania stron www?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,153 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kamper360 Nowicjusz (150 p.)
Witam.

Chciałbym konkretnie zapytać w jakim programie najlepiej się pisze strony www. Znam takie programy jak (Notepad++, HTML Kit) lub (TopStyle do CSS) , więc w czym się najlepiej pisze na ten czas, zaczynam i chciałbym się dowiedzieć co będzie najlepszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem.
1
komentarz 25 października 2016 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Było już kilka razy, ale ja mogę polecić Sublime Text 3
komentarz 25 października 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Atom nawet ST zostawia w tyle pod względem funkcji, ale… to Blink. Zatem jeśli cenimy wydajność, ST będzie lepszym wyborem. Czuć zwłaszcza w momencie, gdy zaczyna nam brakować RAM-u.
komentarz 25 października 2016 przez Bartos Użytkownik (610 p.)

Atom nawet ST zostawia w tyle pod względem funkcji, ale… to Blink

Co to znaczy, w sensie "Blink"? Słowo dosyć obszerne i ciężko mi było wygooglować w tym kontekście na szybko :)

Sam używam Atom'a i jego spadki wydajności można odczuć, zwłaszcza przy starcie programu, otwieraniu plików etc. 

komentarz 25 października 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Blink – silnik przeglądarki Chrome.

7 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
PHPstorm lub Webstorm polecam :)
komentarz 25 października 2016 przez dobrydiler Użytkownik (650 p.)
Bardziej opłaca się PHPstorm bo to Webstorm + PHP a studenci mają za darmo
0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Notepad++ To mój ulubiony. Ma dużo funkcji i można pluginy pisać HTML kit nie znam
3
komentarz 25 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
to jest zwykły edytor + kolorowanie składni. Nie nadaje się do niczego więcej jak bardzo szybkich poprawek literówek itd.
komentarz 25 października 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
poprawki literówek, i tak szybciej Ci ide znajdzie;
komentarz 25 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
tak, ale włączenie ide zajmie kilkanaście sekund a notepada sekundę.
0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
Jest jeszcze Adobe Dreamveawr (czy jakoś tak się to pisze) w nim masz odrazu podgląd na stronę jak wygląda, ale nie jest darmowy. Z darmowych to również polecam notepadd+
komentarz 25 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Adobe Dreamweaver
0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez loczekstyle Bywalec (2,320 p.)
Sublime Text 3

brackets

Atom

To moim zdaniem obecnie najlepsze i najwydatniejsze TRIO do pisania stron WWW !
1
komentarz 31 października 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)

jeśli chodzi o ST, ostatnio wyczaiłem kozacki motyw do niego :D

komentarz 31 października 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Chodziło mi o to, że jeśli korzystasz tylko z takiego Atoma, to się przyzwyczajasz do tego. Ale jeśli widzę, że taki Atom uruchamia się na moim kompie 30 sekund a Sublime Text szybciej niż mogę mrugnąć + Atom chrupie często, a Sublime po 12h pracy przy 20 plikach naraz, to wnioski są chyba oczywiste, prawda?

komentarz 31 października 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Z Atoma dużo nie korzystałem. Jednak Brackets'a będę bronić i nie znalazłem nigdzie informacji, że jest oparty na Blinku.
komentarz 31 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
@Comandeer jak miałbym pracować z programami które uruchamiają się 30 sekund to bym wolał chwycić za łopatę i iść rowy kopać ;)

Dziś właśnie miałem taka sytuację przyszła do mnie znajoma z lapkiem oczywiście na pokładzie Windows. Wkładam pendrive do lapka i cisza ;) Po kilkunastu sekundach komputer wykrył nowy sprzęt po czym następne kilka sekund skanowanie antywirusem pena i po pół minucie mogłem już korzystać z zasobów. Taka sytuacja po prostu nie mieści mi się w głowie że ludzie mogą w ten sposób pracować.Pod Linuksem wkładam pendrive i w ten samej sekundzie z niego korzystam...
komentarz 1 listopada 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

nie znalazłem nigdzie informacji, że jest oparty na Blinku.

https://github.com/adobe/brackets-shell → CEF3 – Chromium Embedded Framework, czyli Blink 

@Comandeer jak miałbym pracować z programami które uruchamiają się 30 sekund to bym wolał chwycić za łopatę i iść rowy kopać ;)

Toteż Atom wyleciał. A szkoda, bo ma kilka ficzerów, których w ST dotąd nie udało mi się odtworzyć. 

0 głosów
odpowiedź 25 października 2016 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
Jest mnóstwo programów do pisania stron www nie wiem jakie są twoje wymagania piszesz że zaczynasz pisać strony ja kiedy zaczynałem wystarczał mi notepad++ lecz teraz przerzuciłem się na Brackets. Tak naprawdę na początek wystarczy edytor który ma ciemne tło oraz podświetlanie składni.Potem można się zastanawiać nad zmianą edytora. Osobiście polecam Brackets Lub Notepad++

Linki do tych dwóch edytorów:

https://notepad-plus-plus.org/

http://brackets.io/

Pozdrawiam
komentarz 25 października 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Dodam że na Linuksa nie ma Notepad++ ale jest jego alternatywa w postaci NotepadQQ, Geany, Gedit z wtyczkami. Tak jak inni polecam Brackets, Webstrom i Sublime Testx. Z lżejszych Lighttable.
0 głosów
odpowiedź 31 października 2016 przez aTastyCookie Początkujący (320 p.)
Atom.
–1 głos
odpowiedź 25 października 2016 przez tirith Mądrala (5,940 p.)
Ja też polecam Notepad++

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 433 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 445 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 359 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez graj23x Obywatel (1,590 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...