• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poziom nauczania w technikum informatycznym

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
905 wizyt
pytanie zadane 24 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Eimens Maniak (69,240 p.)
edycja 24 października 2016 przez Eimens

Hejo :D

Dzisiaj uczyliśmy się na lekcji podłączać zewnętrzny arkusz CSS. Zapowiadało się niepozornie... 

Wszystko szło zgodnie z planem bo robiliśmy wszystko w CodePen. I wtedy dostaliśmy polecenie dodania zewnętrznego arkusza, a że my jesteśmy jeszcze amatorami (bo przecież jesteśmy w 4 klasie technikum i cały rok poszedł w ... bo mieliśmy tak dobrego nauczyciela xD). Pani postanowiła że pokaże nam jak to zrobić żeby "działało". No i jak powiedziała tak zrobiła. Trwało to z 5 minut ale wydusiła to z siebie i napisała

Tak że przygotowania do egzaminu idą pełną parą :D Jak by ktoś jeszcze miał pytanie czy warto iść do technikum informatycznego. Moim zdaniem to był dobry wybór, chyba najtańsze wakacje w moim życiu, dużo radości i zabawy. Pozbieram jeszcze trochę zdjęć to się wszyscy razem pośmiejemy :D 

__

zapomniałem dodać... przecierała szmatką rzutnik jak był niewyraźny :o chyba nie ogarniała że można ustawić ostrość ale ją nauczyliśmy. Dowiedziała się też od nas że kabel D-Sub nie jest od drukarki.... :D

komentarz 24 października 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
... nad twoją (albo raczej ich, bo ty na własną rękę zapewne się uczysz) przyszłością :D
3
komentarz 24 października 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Uczyłbym się tego co podają w szkole to był bym mistrzem gradientów i zmiany kolorów czcionek yes

3
komentarz 24 października 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Może Kobieta się zestresowała. Na pewno się nad nią znęcacie bydlaki...

Powodzenia całej klasie w e14. 

Czekam na więcej, bo jestem ciekaw co ciekawego mi pokaże nauczycielka - wydaje się spoko. [Na razie jestem w I tech]

komentarz 24 października 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
W 1 technikum też byłem oczarowany tym że oni coś tam mówią ale z czasem zrozumiem że większość to jełopy bo jak ktoś ma uczyć TSI za 2k miesięcznie czy ile tam, jak junior front-end developer dostaje 3,5 :D
2
komentarz 24 października 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

jak by ktoś jeszcze miał pytanie czy warto iść do technikum informatycznego

Warto. Proszę nie oceniaj wszystkich szkół technicznych swoją. 

 

2
komentarz 24 października 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Podobno to nie tylko u mnie takie jaja :D
4
komentarz 24 października 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Efik, ale ty sam oceniasz, że warto. Nie wiem, jaką szkołą/ami podpierasz swój wywód, ale oceniasz, choć wszystkich nie znasz.

Ogólnie wielu uczniów skarży się na poziom edukacji, więc można wyjść z przekonania, że większość szkół jest zła. A czy to prawda?... Trudno określić, gdyż często krytyka młodzieży jest mocno przesadzona, ale to nie oznacza, że w pełni zakłamana.

Uczniowie uczelni średnich i wyższych są dosyć dojrzali (bo przecież sami wybrali szkołę, która da im zawód), więc można przypuszczać, że mówią jako tako prawdę podpartą jakimiś argumentami.

Gdyby takie informacje dochodziły od "podstawówkarza", to nie brałbym ich od razu za wiarygodne, tłumacząc to sobie bujną wyobraźnią młodego umysłu. W tym przypadku jest jednak zgoła inaczej.

Ogólnie przy kierunkach ścisłych widać tendencję do braku zaangażowania nauczycieli w to, co uczą i jak uczą. Zmęczeni wieloletnim opowiadaniem o tym samym, wieki po studiach stracili pasję i robią to wręcz mechanicznie, no ale czy to jest argument wystarczający do powiedzenia, że nauczyciel jest zły?

Wg mnie nie, gdyż jeśli ta wiedza jest usystematyzowana i poprawna, nie mam nic przeciwko temu - przecież moim obowiązkiem jako ucznia jest zwiększanie swojej wiedzy poprzez pracę indywidualną, a nie bierne słuchanie i wymaganie niemożliwego.

W tym przypadku niestety widać całkowite "olanie sprawy". Jak to słusznie zauważył Boshi, możliwe, że nauczycielka musi uczyć tego, czego sama za dobrze nie zna, gdyż dostała taki wymóg od dyrekcji i to wg mnie jest wina szkoły, nie nauczyciela, który nie chce stracić pracy.

Na zakończenie powiem, że choć szkoła ma sporo wad i nie jest tak efektywna jak nauka indywidualna, to uczy relacji międzyludzkich oraz współpracy i pod tym kątem warto do niej uczęszczać wink

1
komentarz 24 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie będę się wypowiadał czy warto bo to indywidualna sprawa i ma to szersze znaczenie niż tylko to co się z tej szkoły wyniesie.

Powiem tylko tyle że z moich obserwacji wynika że poziom nauczania informatyki w gimnazjach jest po prostu fatalny. Nauczyciele mniej potrafią od przeciętnego ucznia. Nie od zdolnych uczniów ale od tych naprawdę przeciętnych.. Czy w szkołach średnich jest podobnie to nie wiem, nie mam zbyt dużego rozeznania.

Ta sytuacja jest spowodowana nie tylko poprzez niewykwalifikowanych pedagogów ale także poprzez miernej jakości program nauczania.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Uciekaj z tej szkoly chlopie :D Ja tez konczylem TI, ale czegos takiego to nawet nasi nauczyciele nie byliby w stanie wymyslic :D Swoja droga, nie ma sensu martwic sie tymi durnymi egzaminami, wystarczy ze albo sam poswiecisz 2 dni na nauczenia sie podstaw albo w dniu egzaminu znajdziesz go na roznych forach.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Ty sie smiej, ale takie rzeczy wymagaja e16. Nie wiem skad biora takich specjalistow. Ale czasami mysle ze jakas pani krysia to pisze, dorabiajac fo urzedowej pensji
0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Myślałem, że to 2 gimnazjum...
komentarz 24 października 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Nie niestety rozczarowało to wszystkich :D
0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Ja nie wiem, skąd tacy ludzie się biorą... czy na stanowisko nauczyciela informatyki nie trzeba wcale żadnych studiów na tym kierunku? Czy jedynym czynnikiem zatrudnienia takiej osoby są łatwe zarobki i mało obowiązków?

Dobrze, że przynajmniej na studiach jest nieco wyższy poziom (dużo doktorów), ale zdarzają się wyjątki, o czym sam się przekonałem wink

komentarz 24 października 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

http://forum.4programmers.net/Flame/277860-przestroga_dla_chcacych_byc_programistami-_prawda_i_realia

Tak mi się skojarzyło gdy czytałem ten fragment:

czy na stanowisko nauczyciela informatyki nie trzeba wcale żadnych studiów na tym kierunku? Czy jedynym czynnikiem zatrudnienia takiej osoby są łatwe zarobki i mało obowiązków?

3
komentarz 24 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To już nawet nie o to chodzi. Jeżeli np nauczyciel zajmuje się tematycznie innym kierunkiem, chociażby programowaniem w C i wie czym to się je, a nagle dostaje nakaz z góry, że ma uczyć htmla to wypadało by aby coś poczytał na ten temat. Przecież to są podstawy.

Akurat mam taki przypadek na studiach.  Przydzielili jednemu magistrowi elektrykę, arduino itd.. gość w tym nigdy nie siedział bo głównie w c# pisze.. tyle, że w tydzień zdążył się przygotować tak do zajęć jak by zajmował się tym na co dzień..
0 głosów
odpowiedź 24 października 2016 przez Pikey Bywalec (2,330 p.)
Paranoja, naprawdę paranoja. Jak ktoś sam dokształca się w domu to pół biedy - chociaż się pośmieje, ale co z resztą? Sama nie wie jak się do tego zabrać i pół klasy wprowadza w błąd...

Podobne pytania

–3 głosów
2 odpowiedzi 347 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w Offtop przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 1,305 wizyt
pytanie zadane 28 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mikolajlt Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...