• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka do fizyki na studia

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
5,689 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2015 w Offtop przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Witam, jestem świeżo maturach, do zaliczenia pozostały tylko ustne. Trochę mi się poszczęściło i spodziewam się 100% z matematyki :) Dlatego też zaczynam zastanawiać się nad przyszłością i studiami. Jeśli wszystko ułoży się po mojej myśli to pójdę na informatykę na AGHu w Krakowie. Z tego co wyczytałem od 2 semestru dochodzi tam fizyka jako przedmiot - moja największa zmora. Jednak czasu jest jeszcze dużo, w końcu za parę dni zaczynam cztero miesięczne wakacje. I stąd moje pytanie : jaka książkę do fizyki wybrać aby nadrobić materiał do studiów? Jakieś repetytorium maturalne, podręczniki, a może coś innego? Moja wiedza z fizyki obecnie jest prawie na zerowym poziomie. Pozdrawiam,

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 maja 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja nie uzywałem tej książki, ale polecam pozycję Halidaya.
komentarz 8 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Halliday Resnick w sumie to jedyne z czego korzystaliśmy na studiach oprócz ścią robionych wlasnie z tych ksiazek :)
+2 głosów
odpowiedź 9 maja 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
+1 głos
odpowiedź 9 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Na początek może coś takiego:

http://www.ftj.agh.edu.pl/~kakol/efizyka/

Na pewno bardzo wartościowy materiał.
+1 głos
odpowiedź 9 maja 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)
Jak masz fizykę na zerowym poziomie, to musisz nadrobić podstawy i to solidnie (tzn. im lepiej tym później jest łatwiej). Fajna jest książka, a właściwie komplet książek z wydawnictwa PWN "Podstawy Fizyki" pięć tomów, które wprowadzają całkiem fajnie w podstawy. Autorzy to: David Halliday, Robert Resnick oraz Jearl Walker. Jak masz podstawy, to reszty Cię nauczą na studiach, albo przynajmniej wskażą gdzie znaleźć materiał potrzebny do zaliczenia :)
+1 głos
odpowiedź 9 maja 2015 przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
Też pisałem, 100% z roz ? ja liczę bardziej na 60-70% :D Apropo fizyki to zacząłem się uczyć w grudniu i narazie próbne na 50-60% . Polecam podręczniki Zamkoru 3 tomowe (tanie a treść przystępna do nauki w domu) i przerobienie sumienne ćwiczeń Krzysztofa Chyli , niby są na podstawie ale można fajnie poćwiczyć prawa i wzorki . A potem to jak koledzy niżej/wyżej . :0

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zawoj11 Użytkownik (850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,817 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2015 w Offtop przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 855 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...