• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja druga gra w Unity

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
368 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Nasze projekty przez DaroN2391 Początkujący (380 p.)
edycja 10 lutego 2017 przez DaroN2391

Cześć

Chciałbym wam pokazać moją drugą grę jaką zrobiłem w unity. Jest to skromny projekt zrobiony na szybko aby odsapnąć trochę od poprawiania mojego pierwszego projektu. Gra jest trochę podobna do flappy bird , trzeba omijać przeszkody dronem aby dotrzeć do mety. Tworząc ją chodziło mi głównie o stworzenie czegoś do gry dla 2 graczy na jednym ekranie. Chciałbym poznać wasze zdanie o takiej formie rozgrywki i sposobie sterowanie. Na razie w grze dostępna jest tylko jeden poziom i jeden dron . Nie wiem czy projekt będzie rozwijany , niby kilka pomysłów mam ale to zależy od reakcji graczy na grę. Zapraszam do zapoznania się z grą:

Drone Heroes Racing : 2 Player

Zapraszam również do zapoznania się z moim perwszym projektem o którym już pisałem na forum a od tego czasu wiele się tam pozmieniało. Niestety projekt nadal nie jest popularny a chętnie dowiedziałbym się od was dlaczego.Jest to moja pierwsza w życiu gra i jestem z niej szalenie dumny, wiem że nie jest idealna i może powinienem darować sobie jej rozwijanie ale pewnie wiecie jak to jest stworzyć pierwszy projekt smiley

Blocky Bomb

 

komentarz 22 października 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Od razu to co mi się w oczy rzuciło, w opisie gry na stronie Google Play: "Gdy nie grasz w dwuch graczy możesz również w pojedynkę poćwiczyć grając sam.".

 

Co do gry to jak zawsze bardzo chętnie ściągnę i zagram w wolnej chwili, a potem się wypowiem. smiley

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 października 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Drone Racing przetestowane na tablecie Samsunga. Z moich spostrzeżeń:

  • Dron czasami uderza w daną przeszkodą w miejscu, w której tej przeszkody nie ma, w sytuacji gdy omijam przeszkodę i chcę od razu polecieć w dół albo w górę, widzę, że nie uderzam przeszkody a tu jednak, zahaczyłem...
  • Tryb dla dwóch graczy - łatwiejsze sterowanie bo widać wcześniej przeszkody.
  • Denerwujące dla mnie, że przeszkody tak blisko siebie ustawione i ciężko płynnie lecieć i je omijać.

Ale jest i dużo plusów:

  • Ładna szata graficzna, nie pożerająca aż tak dużo pamięci i ułatwiająca płynność gry.
  • Ciekawe przeszkody i ich realne odwzorowanie.
  • Ciekawa fizyka, gdy dron uderza w daną przeszkodę.
  • Czas lotu: 55 sekund.

Zastanawiałbym się czy by nie zmienić sterowania dronem zamiast tej wajchy na dwa przyciski "Góra" i "Dół" coś w stylu Hill Climb Racing gdzie mamy gaz/hamulec. Być może ułatwiło by to sterowanie dronem. Kodu nie widzę, więc nie wypowiem się w jego temacie. Jeśli chodzi o zdanie czy gra jest wciągająca - porównajmy ją np. do wymienionego już Hill Climb Racing, speedx 3d lub Subway Surf albo i FlappyBird. To co najbardziej wciąga w takich grach to to, że można skusić i trzeba zacząć od nowa. I tu jest właśnie słowo klucz. Bardziej w tą stronę bym się nastawiał, ale to tylko moja prywatna opinia, każdy może sądzić inaczej. Wszystko zależy też od Twoich pomysłów i dalszego rozwoju gry. Jak na razie jest super i życzę powodzenia w dalszej nauce programowania. smiley

komentarz 28 października 2016 przez DaroN2391 Początkujący (380 p.)
edycja 29 października 2016 przez DaroN2391
Dzięki za twoją opinię i sugestie. Kolizje zostały poprawione a dystans między przeszkodami zwiększony.Dodałem również model zniszczeń , po utracie wszystkich śmigieł nie można dalej lecieć. Nie przewiduje zmiany sterowania ponieważ takie pozwala na płynny przelot jak się już je opanuje.Teraz zajmuje się innym projektem , więc dużych aktualizacji w najbliższym czasie się nie spodziewam.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w Nasze projekty przez Donislawdev Początkujący (380 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 356 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w Nasze projekty przez Azrael Początkujący (440 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...