Chodzi o rysowanie pictureboxie?
Załóżmy, że masz funkcję y=2*x
Po prostu zrób pętlę, która będzie co pixel rysowała linię między dwoma punktami różniącymi się współrzędną x o 1 (1 pixel). Czyli rysujemy od punktu (x, y(x)) do punktu (x+1, y(x+1)) tylko zamiast y(x) dajesz y = 2*x czyli naszą funkcję, a dla y(x+1) = 2*(x+1)
W funkcji pictureBox1_Paint(...) robisz pętlę:
for(int x = 0; (x+1)<pictureBox1->Width; x++)
e->Graphics->DrawLine(Pens::Black,x,2*x,x+1,2*(x+1));
Powiedzmy najprostszy przykład. Nie ma osi układu ale to się da zrobić za pomocą linii (zakończonej strzałką). Zauważ, że podana funkcja wyjdzie trochę inna. W pictureboxie obowiązują współrzędne ekranowe i one zaczynają się od lewego górnego rogu ekranu. Do tego oś Y ekranowa jest odwrócona w stosunku do kartezjańskiego (dlatego nasza funkcja jest malejąca). Musiałbyś zrobić funkcję cplusplusową, która np będzie przeliczała współrzędne. Do tego współrzędne te trzeba odpowiednio skalować, bo czasami funkcja jest za mała czy za duża. Np funkcja sinus nie ma na y więcej niż 1, więc bez odpowiedniego "powiększenia" nie będzie sensu jej rysować.
Przykładowy link do przeliczania współrzędnych: http://etacar.put.poznan.pl/sylwester.przybyl/forstudents.html
np w kodzie dla krzywych Lissajous.