• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy można wstawiać fragmenty filmów do filmików na YT? (legalność)

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
614 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2015 w Offtop przez marcin_w Gaduła (3,190 p.)
edycja 9 maja 2015 przez marcin_w
Witam, ciekawi mnie jedna rzecz. Pan Mirosław który robi z resztą genialne kursy, wstawia do swoich filmów śmieszne momenty/sceny z filmów. Może to trochę głupie pytanie, lecz chciałbym zapytać czy nie jest to kradzież, jeżeli np wstawia się takie fragmenty filmów i podaje się oryginalny tytuł jak to było w 2 odc PHP 1:01:00 https://www.youtube.com/watch?v=Pp578w7C9hE . Domyślam się że jakby nie można było to Pan Mirek by tak nie robił, ale chciałbym się upewnić na 100 %.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 maja 2015 przez Ehlert Ekspert (213,150 p.)

Można cytować utwory osób trzecich bez uzyskania ich zgody oraz bez wypłaty wynagrodzenia na rzecz twórcy pod warunkiem, że wykorzystujemy (cytujemy) jedynie drobny fragment cudzego tekstu lub innego utworu, wkomponowując go we własny, stanowiący samoistną całość tekst, a wykorzystanie danego fragmentu znajduje uzasadnienie w wyjaśnieniach, analizie krytycznej, nauczaniu lub prawach gatunku twórczości. W całości wolno cytować jedynie drobne utwory, np. aforyzmy.

Cytując fragment utworu należy pamiętać by wyraźnie zaznaczyć jego odrębność od pozostałej treści jako cytatu oraz podać źródło, z którego fragment pochodzi wraz z oznaczeniem autora.

Artykuł

komentarz 8 maja 2015 przez marcin_w Gaduła (3,190 p.)
Rozumiem dzięki za odpowiedź, tylko w tym 2 odc PHP był podany tytuł filmu natomiast nie widać było autora. Domyślam się, że autor znajduje się pod tytułem filmu tam gdzie są te małe literki ;) ?
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2015 przez LORDAN Początkujący (480 p.)
Jeżeli chciałbyś odpłatnie coś pokazywać, np transmisje z meczu który leci na TVP1, to wtedy mógłbyś mieć jakiś kwas, ale jeżeli jest to fragment z podanym tytułem to nie musisz. Lecz na YT jest chyba problem taki, że np jak streamujesz coś na twitchu czy na innym serwisie i puszczasz nutkę, to nagrenie z tego streama musisz wrzucić bez muzyczki. Bynajmniej tak słyszałem, nie wiem czy to prawda, jak coś to mnie poprawcie ;)

Podobne pytania

+2 głosów
7 odpowiedzi 548 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Porky Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 570 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 709 wizyt

92,760 zapytań

141,684 odpowiedzi

320,468 komentarzy

62,104 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...