• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RWD - którego sposobu się uczyć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,673 wizyt
pytanie zadane 20 października 2016 w HTML i CSS przez kieryk123 Początkujący (300 p.)

Krótkie pytanie. 

W jaki sposób powinienem tworzyć responsywne strony internetowe, aby w przyszłości dostać pracę jako front end/web developer?

Mam niemały mętlik w głowie. Wiem coś o jakimś grid, ktoś wspominał o flex box, jest też bootstrap

Tym ostatnim potrafię się obsługiwać jeśli chodzi o kolumny i ich stosowanie.

Dajcie jakąś wskazówkę. Nie chcę uczyć się przestarzałej i nie stosowanej już metody ;)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 października 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

W Bootstrapie jest grid, w Bootstrapie 4 jest nawet grid oparty na flexbox… Problem w tym, że samo pojęcie gridu to raczej AWD (Adaptive Web Design) a nie RWD (Responsive Web Design) – różnica jest subtelna. Dlatego ja proponuję GWD – nieważne jak się osiągnie odpowiedni wygląd (oczywiście nie naruszając przy tym semantyki HTML-a), ważne, żeby działał dobrze.

komentarz 20 października 2016 przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
Tworząc stronę od podstaw, używając frameworka Bootstrap tylko do układu kolumnowego, aby się dobrze skalowała jest dobrym podejściem czy nie?

P.S. Właśnie znalazłem coś o Material Design Lite. Chyba się w to zagłębie, bo podoba mi się ten design.
1
komentarz 20 października 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Tworząc stronę od podstaw, używając frameworka Bootstrap tylko do układu kolumnowego, aby się dobrze skalowała jest dobrym podejściem czy nie? 

Jeśli wyciągniesz z niego tylko grida, to czemu nie? Z tym, że są lepsze gridy.

Właśnie znalazłem coś o Material Design Lite. Chyba się w to zagłębie

MDL jest niesamowicie upierdliwym frameworkiem, z masą dziwnych rozwiązań. Poza tym – pomimo nazwy – jest strasznie ociężały. Nie polecam. 

komentarz 20 października 2016 przez kieryk123 Początkujący (300 p.)

Podsumowując, jeśli nauczę się dobrze korzystać z flexboxgrid.com, który podałeś, będzie to dobra umiejętność w branży front end/web developer?

Chodzi mi raczej o to, czy podejmując pierwszą pracę jako junior front end, są narzucane jakieś praktyki w pisaniu stron?

Tzw. Ktoś zobaczy, że piszę w taki sposób, a nie inny i mnie skrytykuje, albo każe pisać na innym frameworku, czy raczej podchodzi się do tego tak, że to zależy od programisty w czym i jak pisze, byle było poprawnie zgodnie z HTML5, CSS3 i JS?

komentarz 20 października 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

W pracy raczej pisze się w konkretnej technologii, narzuconej przez zespół. Niemniej nie widzę sensu w siadaniu np. do Bootstrapa jeśli nie wie się jak działa float, co się dzieje w tamtym CSS-ie, co to SASS czy jak pisać semantyczny HTML. Znajomość podstawowych podstaw zawsze się przydaje. Bo później w pracy się zmieni technologia i będzie tylna część ciała.

1
komentarz 20 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Właśnie znalazłem coś o Material Design Lite. Chyba się w to zagłębie

Jest jeszcze Material Design for Bootstrap. Taka nakładka na Bootstrapa. Polski projekt. http://mdbootstrap.com/

komentarz 22 października 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Niemniej nie widzę sensu w siadaniu 
np. do Bootstrapa jeśli nie wie się 
jak działa float

Przecież jak już koduje w CSS'ie to chyba logiczne, że wie jak działa float ;P

komentarz 23 października 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Wiedzieć jak działa float to nie tylko wiedzieć jak się zachowuje, ale też dlaczego.

+2 głosów
odpowiedź 20 października 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Myślę, że warto mieć pojęcie o różnych technologiach. Pamiętaj, że internet niesłychanie szybko się rozwija, a często nawet przeglądarki nie nadążają za implementacją, a co dopiero firmy. Te, jak wiadomo są różne.

Jeśli chodzi o pracę, to każda firma ma swoje standardy kodowania, a napisane aplikacje są poddawane Code-Review. Czyli właśnie krytyce napisanego przez ciebie kodu. Pamiętaj, że jako junior i tak uczysz się, więc nikogo nie dziwi, że dostaniesz jakiś moduł do napisania w technologii, której jeszcze nie znasz. Po prostu dokumentacja w łapkę i hajda, ty cały czas się uczysz.
0 głosów
odpowiedź 20 października 2016 przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
Od czego powinienem zacząć?
komentarz 22 października 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
najpierw się naucz samego CSS'a ;) A potem leć w bootstrap. RWD uczysz się podczas studiowana CSS ( jeśli uczysz się dobrze, stosowanie width: X% to już coś w stronę RWD ). A co dalej? Praktyka. Popatrz na kilka szablonów i koduj, nic więcej ;)

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 770 wizyt
pytanie zadane 28 października 2016 w HTML i CSS przez subterras Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 428 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2022 w HTML i CSS przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...