• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja kompilatora babel i ES6

Object Storage Arubacloud
0 głosów
493 wizyt
pytanie zadane 19 października 2016 w JavaScript przez subterras Użytkownik (680 p.)
Witam , męczę się z instalacją babla od wczoraj i jakoś mi to nie wychodzi ... Poza tym nasunęło mi się przy okazji pare innych pytań więc może mi pomożecie. Dodam że trochę problemów miałem także z instalacją Sassa.

1. Dlaczego nie mogę zaktualizować node ? Pokazuje mi wersje 4.6 i wpisanie w konsoli lini na aktualizację nic nie daje.

2. Dlaczego przy instalacji babla trzeba wybrać tak jakby technologie ? Ja próbowałem instalować z CLI i podana linia kodu do wpisania w konsolę niby coś robi ale później nic mi to nie zmienia. Instalowanie babla "do danego projeku lokalnie" także się nie powiodło bo mimo wybranego folderu babel instaluje sie w innym głównym z modułami noda. A poradniki w internecie korzystają z wielu technologii, pobierane jest wiele techonologii a mi zależy tylko na poznaniu ES6 i ES2015 w tym momecie.

3. Nie znalazłem nigdzie opisu jak się kompiluje pliki w których wykorzystywany jest ES6 , jak to działa ?

4. I czy korzystanie z opcji takich jak Sass , ES6 zawsze wymaga wpisywania w konsole odpowiednich lini ? Nie da się tego jakoś obejść żeby wykonywało się to samo automatycznie ?

Może ma ktoś do polecenia jakiś prosty poradnik który dotyczy tylko ES6 ? Chodzi mi głównie o instalacje , kompilacje plików. Z góry dzięki za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 października 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Poszukaj sobie jakiegoś boilerplate ES6. Wpisz sobie w google 'es6 boilerplate github' i zobacz ile tego jest. Nic nie będziesz musiał konfigurować, klonujesz repo i instalujesz przez npm co tam trzeba i lecisz.

Co do sassa. Masz programy które Ci to kompilują i w zasadzie musisz tylko wskazać ścieżkę do pliku - np Koala, albo możesz skonfigurować sobie gulp, grunta czy tam webpacka, żeby on się tym zajął. I tą drugą opcje polecam.
0 głosów
odpowiedź 19 października 2016 przez Przemek Zembrzuski Gaduła (3,240 p.)
Ja mogę ci polecić https://www.youtube.com/playlist?list=PL4cUxeGkcC9iTQ3J5oa6orDIMQKKxl8dC gdzie w 4 odcinku masz wytłumaczoną sprawę z babel

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 632 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w JavaScript przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 378 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w JavaScript przez dziedziu Początkujący (370 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 360 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w JavaScript przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)

92,546 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...