• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymuszenie działania dedykowanej grafiki/Wyłączenie zintegrowaniej.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,556 wizyt
pytanie zadane 19 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
Witam,

Czy jest możliwość wyłączenia całkowicie zintegrowanej grafiki w laptopie, aby obraz m.in. desktopu renderowała dedykowana grafika? Chcę odciążyć procesor gdyż pracuję na dodatkowym monitorze 1920x1080.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 października 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
W ustawieniach w biosie można wyłączyć integrę.
komentarz 20 października 2016 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
W BIOSIE takiej opcji nie mam. :/
0 głosów
odpowiedź 19 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
W BIOS jest opcja do wyłączenia grafiki, albo możesz też w menedżerze urządzeń
komentarz 20 października 2016 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
W BIOSIE takiej opcji nie mam, wyłączyłem z poziomu menadżera urządzeń, lecz na dedykowanej grafice (GF 940m) nie załączył mi się drugi monitor.
komentarz 20 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
a dlaczego w ogóle chcesz wyłączyć tą grafikę ? Wracając do pytania spróbuj na drugim monitorze w ustawieniach nvidia wybrać aby używał tylko tej karty
komentarz 20 października 2016 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
Chcę odciążyć procesor, a ruszyć grafikę która zwykle siedzi sobie uśpiona.
Nie rozumiem, jak na drugim monitorze?
komentarz 20 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
wchodzisz w ustawienia nvidia i tam masz czy korzystasz z 1 czy z 2 monitorów i ustawiasz sobie
komentarz 20 października 2016 przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
Właśnie poza 3D i PhysiX nie ma nic innego. Jak próbuję na dedykowanej grafice włączyć rozdzielenie ekranu przez Win+P wyświetla się komunikat, żeby spróbować na innej karcie graficznej.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 529 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 241 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...