• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SPOJ - Zadanie Tablica, bledna odpowiedz, u mnie dziala, nie mam pomyslu co zrobic inaczej.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
743 wizyt
pytanie zadane 19 października 2016 w C i C++ przez fixed Nowicjusz (220 p.)

Wydaje mi sie ze wszystko zrobilem prawidlowo, ale skoro spoj mowi ze zle, to znaczy ze zle, wiec prosze o pomoc :)

Tresc zadania: 

Napisz program, który wczytuje z wejścia ciąg liczb i wypisuje go w odwróconej kolejności.

Wejście

Na wejście programu podana zostanie pewna nieokreślona, ale niewielka ilość liczb całkowitych rozdzielonych spacjami.

Wyjście

Na wyjściu ma się pojawić ciąg liczbowy, którego i-ta pozycja jest równa (n+1-i)-tej liczbie wczytanej z wejścia, gdzie n to ilość wczytanych liczb. Poszczególne liczby należy rozdzielić spacjami.

Przykład

Wejście:
1 2 3

Wyjście:
3 2 1

Moj kod:

#include <iostream>
#include <string>

using namespace std;
string s;
int cyfr;
int main()
{
    while(getline(cin,s))
    {
        cyfr=s.length();
        string nowys[cyfr];
        for (int i=0;i<cyfr;i++)
        {
            nowys[i]=s.substr(i,1);
        }
        for (int i=cyfr-1;i>=0;i--)
        {
            cout<<nowys[i];
        }
        cout<<""<<endl;
    }
    return 0;
}

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 października 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Nie wiem jak SPOJ traktuje rozwiązania, bo ich nie przerabiałem, ale według mnie brakuje wyjścia z pętli. A kolejny błąd i to ważny mi się wydaje... wczytywany ma być ciąg liczb. Jeśli wpiszemy do programu np. 14, 15, 16 to powinniśmy otrzymać 16, 15, 14 a my otrzymujemy 61, 51, 41. Także do poprawy przyjacielu. smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2019 w C i C++ przez inc0gnito Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w Offtop przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...