• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie można połączyć się z własnym serverem mysql

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
zmienione kategorie 18 października 2016 przez Dynamic
Witam, zainstalowałem sobie na VB Linuxa Mint a na nim mysql + apacha2 ustawiłem karte na bridge adapter.

ping między komputerem a systemem na VB jest, jak wpisuję Ip w przeglądarkę to pokazuje mmi się strona główna apacha, ale niestety nie mogę się połączyć przez navicata z komputera "matki"

BŁĄD z navicata: 2003 - Can't connect to MySQL server on '172.20.20.103' (10061)

zainstalowałem w systemie na VB (tam gdzie server mysql) navicata i tez nie mogę się połączyć

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 października 2016 przez ciemna_strona_klamki Gaduła (4,360 p.)

A MySQL skonfigurowany i włączony? Co daje

systemctl status mysqld

Konfigurację masz w wiki Archa

https://wiki.archlinux.org/index.php/MySQL

komentarz 20 października 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
skonfigurowany w sensie? Mam to na LAN'ie
komentarz 25 października 2016 przez ciemna_strona_klamki Gaduła (4,360 p.)
Myślisz, że zainstalujesz MySQL i od razu się do niego podłączysz? Musisz przeprowadzić podstawową konfigurację (user, hasło, nazwa bazy, link wyżej) i włączyć usługę. Skoro usługa MySQL nie działa to jak masz się do bazy podłączyć? I jakiej, skoro żadna nie została utworzona?
komentarz 8 listopada 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
dlaczego tak prowokacyjnie piszesz ;>?

Użytkownik jest stworzony, z hasłem (przy instalacji).- poza tym co to ma do rzeczy jak błąd wskazuje na brak połączenia? Usługa jest włączona bo mogę Się połączyć z lokalnego komputera przez linie poleceń. natomiast nie mogę się połączyć przez navicata. Chcę się zalogować do bazy mysql'a.. Jaki sens dla Ciebie miałoby najpierw stworzenie bazy a potem logowanie się do niej?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 201 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 273 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...