• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spoj - zad SUMA. Błędna odpowiedź, pytanie.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
140 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w C i C++ przez fixed Nowicjusz (220 p.)

Witam,

Z góry chciałbym przeprosić bo jestem pewny, że te pytania już padły, lecz przejrzałem kilka pierwszych stron, i nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

A więc wykonałem zadanie suma, zdecydowanie prawidłowo,program u mnie działa, tak jak w poleceniu, lecz SPOJ mi nie zalicza i wyświetla się : błędna odpowiedź.

Jakoż że nie można udostępniać prawidłowych kodów, to mam 2 pytania odnośnie polecenia:

  • W poleceniu, jest napisane że liczba zmiennych na wejściu jest nieokreślona. Czy to znaczy że mój program może wykonać operacje dla tylko 3 zmiennych wejściowych?
  • Czy liczby muszą być wyświetlone tak jak na stronie, czyli najpierw liczby z wejścia, a później liczby z wyjścia, czy kolejność jest nieistotna(o ile się nie mylę, to w którymś odcinku Pan Mirosław mówił że kolejność jest obojętna), bo u mnie wygląda to mniej więcej tak:

6

6

8

14

-3

11

P.S. Tak ustaliłem że wpisywane liczby mają być z przedziału od -100 do 100.

Jeżeli ten temat nie rozwiąże mojego problemu to chciałbym udostępnić kod mimo wszystko...

 

 

 

 

komentarz 18 października 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Wklej treść zadania i swój kod

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 18 października 2016 przez manjaro
Zdaje się że Twój kod nie jest prawidłowy więc myślę że możesz go wstawić ;) Inaczej trudno będzie Ci pomóc. A co do kolejności - rzeczywiście jest ona nieistotna. I pamiętaj - jak spoj mówi że błędna odpowiedź to żnaczy że jest błędna odpowiedź ;)

Jeżeli zaś chodzi o nieokreśloną liczbę danych to znaczy że powinieneś zrobić nieskończoną pętlę. I w tej nieskończonej pętli wczytujesz kolejną liczbę oraz podajesz na wyjście sumę. I tak w kółko. Jak wynika z treści można operować na intach gdyż ilość danych jest niewielka.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 815 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2017 w C i C++ przez Michał_Warmuz Mądrala (5,830 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...