• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język programowania wybrać?

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
451 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
otwarte ponownie 17 października 2016 przez 1110200039910
Użyłem szukajki i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie - nie bijcie.

Studiuję matematykę i mam sporo wolnego czasu na choćby programowanie. Na matematyce trochę programujemy w pythonie, mamy też html. Nie wiem jednak jaki język byłby dla mnie najlepszy, w liceum programowałem w C++ i Javie (chciałem iść na informatykę, jednak zrezygnowałem). Robić samego pythona, czy jednak lepiej wrócić do javy/c++? Sam nie wiem czy to programowanie mi się w ogóle przyda, jednak sprawia mi to większą przyjemność niż granie w gierki czy oglądanie filmów więc proszę o pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 października 2016 przez niezalogowany
Zależy co chcesz robić, nie da się powiedzieć nic więcej bez wiedzy o tym do czego chcesz użyć programowania (powtórzmy to jeszcze raz: język programowania to tylko narzędzie)
0 głosów
odpowiedź 17 października 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Moja magiczna kula podpowiada mi, żebyś poszedł w javę. :)  A tak na serio, to nie podałeś żadnych informacji odnośnie tego co chcesz programować - bez tej informacji trudno cokolwiek powiedzieć. Skoro programujesz tylko dla przyjemności, to jakikolwiek język z języków "głównego nurtu" powinien się nadać.
komentarz 17 października 2016 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Nie pomyślałem o tym. W sumie to python powinien się najlepiej nadać skoro tak, przejrzysty kod a jedyne co będę robić to algorytmy do obliczeń czy coś związanego z analizą danych. Jave polubiłem, ale nie podobało mi się to że wszystko musiałem tworzyć obiektowo.
komentarz 17 października 2016 przez Benek Szeryf (90,990 p.)
Z tego co opisałeś w pierwszej wiadomości wynika, byś najlepiej skupił się na Pythonie i nic ponadto. Poszukaj sobie jakie cuda potrafią jego następujące moduły, jeśli chodzi o matematykę: NumPy, SciPy, Matplotlib.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,642 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 900 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Inne języki przez Deleteuser Użytkownik (500 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...