• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca/Staż dla początkującego informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
547 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sacrus Nowicjusz (120 p.)
edycja 17 października 2016 przez Sacrus

Powtarzam 2 semestr studiów, więc mam obecnie pół roku wolnego i w związku z tym chciałbym spożytkować ten czas jak najlepiej przede wszystkim w kierunku rozwoju naukowego.
Zdaję sobie sprawę, że moje kwalifikacje są bardzo niskie, gdyż umiem praktycznie tyle ile może potrafić student po pierwszym/drugim semestrze studiowania informatyki (algorytmy i struktury danych, podstawowa obsługa linuxa, c/c++, czyli wskaźniki, funkcje, struktury, podstawowa obsługa plików).

Stąd moje pytanie - Czy mam jakie kolwiek szanse na zatrudnienie w ramach stażu, choćby bezpłatnego w dziedzinie, która w jakiś sposób rozwinęła by mnie w kierunku programowania lub ogółem informatyki?
Jeżeli tak to gdzie najlepiej szukać i w jaki sposób?

A jeżeli nie to jak najlepiej spożytkować ten czas Waszym zdaniem i jakich umiejętności mi brakuje?

 

 Niestety jeśli chodzi o samodzielne projekty i ich skalę to nie mam się czym pochwalić również :/

Oto przykładowy kod, który robiłem podczas studiów:


#include <stdio.h>
#include <time.h>
#include <stdlib.h>
#include <string.h>

struct dane{
    char marka[20];
    int rocznik, przebieg;
};
struct aut{
    struct dane mobile;
    int cena;
};
int przebieg(struct aut (*tab)[10], int n);
int comparator(const void *a, const void *b);

int compare (const void * a, const void * b)
{

  struct aut *autoA = (struct aut *)a;
  struct aut *autoB = (struct aut *)b;

  return ( autoA->mobile.marka - autoB->mobile.marka );
}



int main(void)
{
    struct aut TAB[5][10];
    int i, j;
    srand(time(NULL));
    for(i=0; i<5; i++){
        for(j=0; j<10; j++){
            TAB[i][j].mobile.rocznik = rand()%2000;
            TAB[i][j].mobile.przebieg = rand()%1000;
            strcpy(TAB[i][j].mobile.marka,"opel");
        }
    }
    strcpy(TAB[3][2].mobile.marka,"skoda");
    strcpy(TAB[1][8].mobile.marka,"mercedes");
    strcpy(TAB[2][4].mobile.marka,"audi");
  printf("Najstarszy samochĂłd ma przebieg %d km\n", przebieg(TAB, 5));
   
   struct aut *wskazTAB=(struct aut*)TAB;
   
    
    for(i=0; i<50; i++){
		printf("Auto nr: %d		marka: %s		rocznik: %d		przebieg: %d \n",i,(wskazTAB+i)->mobile.marka,(wskazTAB+i)->mobile.rocznik, (wskazTAB+i)->mobile.przebieg);
    }
    qsort(wskazTAB, 50, sizeof(struct aut), comparator);
    
        for(i=0; i<50; i++){
		printf("Auto nr: %d		marka: %s		rocznik: %d		przebieg: %d \n",i,(wskazTAB+i)->mobile.marka,(wskazTAB+i)->mobile.rocznik, (wskazTAB+i)->mobile.przebieg);
    }
    FILE *fp = fopen("plik.bin", "wb");
    if(fp==NULL){
        puts("BĹ‚Ä…d otwarcia");
        exit(-1);
    }
    for(i=0; i<5; i++)
    fwrite(TAB[i], sizeof(struct aut), 10, fp);
    
    fclose(fp);
    
    return 0;
}

int przebieg(struct aut (*tab)[10], int n)
{
    int k = 10;
    int i, j, min=2016, wynik;
    for(i=0; i<n; i++){
        for(j=0; j<k; j++){
            if(tab[i][j].mobile.rocznik < min){
                min = tab[i][j].mobile.rocznik;
                wynik = tab[i][j].mobile.przebieg;
            }
        }
    }
    return wynik;
}

int comparator(const void *a, const void *b)
{
    const char *wa = (const char*)a;
    const char *wb = (const char*)b;
    return strcmp(wa, wb);
    
}

Jest to po prostu program, który miał pokazać, że umiem operować na strukturach. Zawarta jest w nim praca na wskaźnikach i podstawowa obsługa plików oraz tworzenie funkcji do wykonywania operacji na strukturach.
W zasadzie ten program określa większość moich umiejętności z programowania w języku c :S

2
komentarz 17 października 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Pokaż jakieś portfoilo, gita na podstawie czego mamy ocenić Twoje umiejętności?
komentarz 17 października 2016 przez Sacrus Nowicjusz (120 p.)
dzięki za odpowiedź!

już wstawiam, ale zaznaczam, że jest to raczej praca oparta na wymaganiach z zajęć i żadnych większych projektów niestety samodzielnie nie robiłem ;/
1
komentarz 17 października 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
No ale jeśli samodzielnie nic nie zrobiłeś, pokazujesz kawałek kodu w c++ oparty na strukturach 90 linijek kodu. A jest to język który wymaga dosyć obszernej wiedzy z różnych dziedzin informatyki aby wydajnie w nim pracować (są języki o dużo niższym progu wejścia). To myślisz że co Ty będziesz w tej pracy robić? Firma poświęci człowieka który będzie poświęcał czas na nadzorowanie Twojej nauki i wymyślał Ci zadania, odpowiadał na pytania robił research kodu, ponieważ Ty oblałeś semestr i masz teraz dużo czasu, a fajnie by było być programistą? Może najpierw trochę czasu na to i wysiłku poświęcić... Człowieku z czym do ludzi?
komentarz 17 października 2016 przez Sacrus Nowicjusz (120 p.)
stąd też było moje pytanie i moje wątpliwości :) dzięki za odpowiedź
1
komentarz 18 października 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Jeśli chcesz być profesjonalny pisz kod w języku angielskim, trudno będzie znaleźć firmę (chyba niemożliwe), w której byłoby to na porządku dziennym. Ten program nie jest wystarczający by znaleźć pracę.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 października 2016 przez FrozenShade Bywalec (2,680 p.)
Z praktyki wiem jedno: programista to zawód, którego możesz się wyuczyć samemu, bez studiów, bez zawodowej praktyki. Internet jest pełen zasobów i źródeł wiedzy z których możesz czerpać. Zacznij coś robić, pisz programy, rozwijaj istniejące opensourcowe projekty, baw się serwerami gier - po prostu powiększaj portfolio. Jeśli na rozmowie nie pokażesz historii zatrudnienia to powinieneś chociaż mieć jakieś swoje projekty, coś, co przyszły pracodawca oceni. Z pustymi rękami nie masz co iść. Taki kawałek kodu jak tu pokazałeś nie robi wrażenia. Zaprezentuj cały program. Napisz grę na telefon, jakiś fajny serwis internetowy albo program, który do czegoś komuś się przyda....

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 956 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2017 w C i C++ przez kmarcin Użytkownik (590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 654 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 517 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w Offtop przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...