• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Okienka w Qt creator

Object Storage Arubacloud
+1 głos
920 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2015 w C i C++ przez dawos Użytkownik (630 p.)
Witam,

piszę w Qt creator taki prosty quiz i chciałbym, żeby jak użytkownik dojdzie do końca i naciśnie przycisk otworzyło się nowe okno, które poda mu jego ilość pkt itd. Problem w tym, że nie potrafię dodać nowego okna :D Cy może mi ktoś pomuc i wytłumaczyć to tak banalnie prosto ?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 maja 2015 przez niezalogowany
https://www.youtube.com/watch?v=wUH_gu2HdQE

Oto link do zarąbistego kanału na YT, Void Realms, który ma prawie 130 filmów na temat Qt, jak chcesz się od niego uczyć, to pooglądaj wszystkie odcinki, tutaj masz całą playlistę https://www.youtube.com/playlist?list=PL2D1942A4688E9D63

Bardzo gościa polecam, tłumaczy wszystko po angielsku, ale powoli i klarownie. Nawet jeśli z angielskiego miałeś dwóję to sobie poradzisz :D Jak miałeś pałę, to już nic ci nie poradzę ;)
komentarz 8 maja 2015 przez dawos Użytkownik (630 p.)
Ok, dziękuje za szybkie odpowiedzi :)

No widzę, że podczas programowania chyba nie ucieknę od angielskiego. Nie wiem czy to dobrze, czy źle ale jedno jest pewne bez jego znajomości daleko nie zjdę... niestety XD
komentarz 8 maja 2015 przez niezalogowany
O! To ty, co ze mną pisałeś! Miłej nauki życzę :)

PS: no i tak, oczywiście, angielski trzeba znać chociaż trochu ;)
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 8 maja 2015 przez HaKIM
komentarz 8 maja 2015 przez dawos Użytkownik (630 p.)
Wiesz tak trochę średnio mi to pomogło ;) ... Niedawno przeżuciłem się z Borlanda i tam robiło się to jednym przyciskiem, a tu jeszcze trochę trudno jest mi się odnaleźć...
komentarz 8 maja 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=tP70B-pdTH0. - A to?

"Dabel kliket" - Wkurzają mnie Ci turcy mówiący po Angielsku... Postaraj się wytrzymać.
komentarz 16 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To jest Niemiec a nie Turek
0 głosów
odpowiedź 9 maja 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,410 p.)

Witam serdecznie,

we wcześniejszym poście pokazałem jak dodać nowy widget do projektu:

https://forum.pasja-informatyki.pl/16347/qt-okno-dialog-dodanie-widgetow

Najlepiej zrobić nowy projekt w rozszerzeniem *.ui i dodać ten plik do głównego projektu.

Następnie należy dodać plik nagłówkowy, plik *.cpp lub *.ui (jeśli istnierją).

Inicjujesz daną klase do głównego pliku nagłówkowego np. class EditDialog.

Jeśli chcerz wywołać dany widget musisz zadać instrukcje:

EditDialog cos(this); // ta instrukcja wywołuje widget i wskazuje rodzic (konstruktor)

cos.exec() // Dzięki tej funkcji możesz "zobaczyć" co zwraca ten widget np Accepted lub Reject

komentarz 10 maja 2015 przez dawos Użytkownik (630 p.)
Hej, dzięki za odpowiedz, ale mam jeszcze jedno pytanie. A co zrobić gdy mam już 2 okna i chcem, aby w oknie A pokazały się informacje z MainWindow ?
komentarz 11 maja 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,410 p.)
Podaj cały kod to będzie mi łatwiej ale powinno się na pierwszy rzut oka przypisywać zmienne do nowego rodzica.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 378 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w C i C++ przez Michulec7 Nowicjusz (170 p.)

92,666 zapytań

141,564 odpowiedzi

320,022 komentarzy

62,033 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...