• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Paint w Builder c++ - od czego zacząć? Co muszę wiedzieć?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,052 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w C i C++ przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
edycja 16 października 2016 przez MrFraxis
Witam serdecznie!

Dostałem na studiach zadanie, polegające na stworzeniu w Builderze c++ painta. Chcę koniecznie sam to napisać ale moim największym osiągnięciem w c++ było napisanie prostej gierki, której napisanie zajęło mi może 2 godziny.

Problem w tym, że ja dopiero zaczynam wgłębiać się w c++ i kompletnie nie wiem od czego zacząć tworzenie tego painta, skąd brać przydatne informacje, w ogóle nic a nic :( I chciałbym prosić Was o pomoc w znalezieniu jednego lub kilku źródeł dla początkujących ( może być po angielsku ), które pomogą mi napisać program w ciągu 3 dni :)

PS. Znalazłem jakiegoś gotowca na youtube ale niestety nie ma  tam nic opisanego chociażby po angielsku ( w plikach, które udostępnił autor wszystko jest zakomentowane po Grecku... a po przetłumaczeniu wychodzą nie raz naprawdę szalone zdania )
komentarz 16 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No tu mysle o SFML dokumentacja noi jazda ::D 3 dni to malo czasu jednak
komentarz 16 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

w Builderze c++ 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
wybrane 23 października 2016 przez MrFraxis
 
Najlepsza

Po pierwsze musisz wiedzieć co to jest TCanvas i... to wszystko.

Powodzenia!

komentarz 16 października 2016 przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
Niestety niewiele mi to pomogło bo nie mam pojęcia jak to zaimplementować, żeby działało :(
komentarz 16 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Dajesz paintBox na formę i po w ciśnieniu myszy kolurujesz dany pixel. Możesz zrobić, że lokalizację kursora dzielisz przez 10 a następnie mnożysz przez 10 i kolorujesz wtedy kwadrat 10x10 w miejscu kursora. Z zapisywaniem do pliku możesz mieć problem, chyba, że wymyślisz własny format pliku.
komentarz 16 października 2016 przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
Udało mi się wprowadzić rysowanie kreski ( wykorzystałem Image ) ale teraz mam pytanie. Widziałem na filmikach, że podczas rysowania widziało się tą kreskę od momentu wciśnięcia przycisku do puszczenia ale u mnie widać ją dopiero po puszczeniu przycisku i nie potrafię tego zmienić :/ Jak to zmienić ?
komentarz 17 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Możesz utworzyć osobny obiekt, który będziesz przesuwać. A jak puści przycisk użytkownik to wtedy go już narysujesz na stałe
komentarz 17 października 2016 przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
Chodzi mi o to, żeby jak np. rysuję koło to chciałbym widzieć jak wygląda zanim puszczę przycisk myszki a nie tak jak jest teraz, że mogę przycisnąć i latać kursorem po całym ekranie a i tak nie będę widział tego koła dopóki nie puszczę przycisku
komentarz 17 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Możesz zrobić kopię paintBox 'a do RAM'u przy rozpoczęciu rysowania koła. Oraz przy każdym ruszeniu myszką czyścisz PaintBox'a,  rysujesz kopie z pamięci RAM i rysujesz aktualne koło. Przy okazji możesz zaimplementować obsługę Control+Z.
komentarz 23 października 2016 przez MrFraxis Początkujący (390 p.)
Dobra, zrobiłem tego painta, projekt zaliczony więc czas na następny :)

Dzięki za pomoc i z pewnością do usłyszenia :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 284 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Java przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w C i C++ przez MrFraxis Początkujący (390 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,517 komentarzy

61,933 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...