• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy pobieranie gier jest legalne

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
2,431 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w Offtop przez robertwe Gaduła (4,620 p.)
zamknięte 15 października 2016 przez robertwe
Siemka!

Mam pytanie. Czy pobieranie gier np z trrent'ów jest legalne (oczywiście do własnego użytku)?
komentarz zamknięcia: już wiem
1
komentarz 15 października 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Kiedyś słyszałem że do własnego użytku można, czyli coś zmienili?
3
komentarz 15 października 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Do własnego użytku można pobierać legalnie tylko filmy i muzyke. Pobieranie oprogramowania komputerowego to przestępstwo nawet jeśli pobierasz tylko na własny użytek.
1
komentarz 15 października 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)

abc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 21 sierpnia 2017 przez robertwe
 
Najlepsza
nie
1
komentarz 15 października 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Samo pobieranie gier nie jest nielegalne, nielegalne jest:

  • rozpowszechnianie tych gier (np. poprzez seedowanie na torrentach)
  • granie w te gry

Gry możesz sobie pobierać, nikt cię za to nie zamknie.

 

1
komentarz 15 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie gadaj bzdur, gry są programem komputerowym chronionym na podstawie praw autorskich i kodeksu karnego 278 § 2

pobieranie i nie granie wykluczają się wzajemnie, bo nie możesz legalnie pobrać programu komputerowego bez zapłaty za niego.
1
komentarz 15 października 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ. Dopóki nie gram w tą grę, nie czerpię z niej korzyści majątkowej. Samo pobranie gry np. z Rapidshare, nie jest nielegalne. Samo pobieranie gier nie podchodzi też pod art. 116 ustawy o prawie autorskim
1
komentarz 15 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
edycja 15 października 2016 przez Boshi
Kolejna bzdura i nadinterpretacja... udupili by się w sądzie zanim zdążyłbyś coś wyjaśnić. Nie masz prawa pobierać czegoś za co nie zapłaciłeś, tak samo nie masz prawa iść do sklepu wziąć z półki płyty i odłożyć aby leżała. Osiągasz korzyść majątkową bo dostałeś produkt za który powinieneś uiścić opłatę a to co z nim robisz w domu mało kogo interesuje i nikt nie będzie tego sprawdzał, a jedynie ustalą fakt, że taki produkt pobrałeś.
1
komentarz 15 października 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No w sumie może i to jest nadinterpretacja, ale jednak wydaje mi się, że posiadanie tego na dysku nie jest przestępstwem. Cóż, prawnikiem nie jestem.
1
komentarz 15 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To jeszcze zależy na co zezwala producent, bo jeżeli jest to wersja elektroniczna z kluczem dostępowym to wystarczy zakup owego klucza- coś jak windows, ale jeżeli to jest program nierozłączny z licencją- nie da się dokupić inaczej dostępu niż po przez zakup całości to może być problem.. Zresztą dyskusja akademicka, ale dla świętego spokoju i tak bym nie szukał wilka w lesie, bo jak nawet nie uznają tego za przestępstwo to znajdzie się pewnie kodeks cywilny, sprawy w sązie, policja, przetrzymywanie komputera przez wieczność itd..

szkoda życia.
1
komentarz 15 października 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Boshi, tak zażarcie bronisz swojej racji na temat piractwa (ja też go nie praktykuję), ale jeśli chodzi o Adblocka, to wg ciebie wszystko jest już w porządku, choć z punktu przyzwoitości i sumienia jest to okradanie twórców stron z tego, co by zarobili za reklamy (nieważne, w jakiej postaci).

Ja wyznaję zasadę, że jeśli twórca danej treści uniemożliwia mi wygodne lub całkowite używanie jej (np. blokada regionalna), to nie powinienem z tym walczyć, bo takie ma on prawo i wszystko przebiega na jego zasadach (nie mówię tu w ogóle o aspekcie prawnym).
1
komentarz 15 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A co twój wywód ma wspólnego z prawem? adblock jest sądownie dopuszczony do działania.

My tu rozmawialiśmy akurat w aspekcie prawnym a nie własnych opinii.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 175 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 526 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2016 w Offtop przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 504 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...