• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zycie zmiennej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam,

Tworze wlasnie projekt, rozbilem go na male czesci w roznych plikach, wszystko ladnie funkcjonowalo, no az w koncu musialem uzyc zmiennej globalnej.... zrobilem to jak zwyklep w plik.h extern char znak i e plin.cpp char znak, a pojawil sie problem gdy chcialem utyc tej zmiennej w innej funkcji, bo przeciez zmienna "zyje" tylko przez czas wykonywania sie zmiennej.... Pomyslalem dam to do main.cpp tez nie pomoglo, z tego powodu chce was zapytac, czy sa inne metody zeby ta funkcja zyla przez caly czas dzialania programu, nawet 2h? Bo jak nie to mam inny pomysl, ale troche mi psuje poczatkowe zalozenia...

 

Dziekuje i pozdrawiam Krystian
komentarz 15 października 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)

az w koncu musialem uzyc zmiennej globalnej

Nigdy nie musiałem użyć zmiennej globalnej więc Ty też nie musisz.

pojawil sie problem

Myślę że to karma bo jak to inaczej wyjaśnić.

 

Tak na poważnie, jaki problem?

komentarz 15 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 15 października 2016 przez DragonCoder
Gdy zwracam sie do tej zmiennej w if nie wykonuja sie instrukcje, bo zakoczylo sie zycie tej funkci.... moge go rozwiazac laczac 2 funlcje w jedna, to mi nie przeszkadza, ale wtedy rezygnuje z imienia dla uzytkownika. I nie uzywam zmiennych globalnych...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Zrób  namespace I w środku zadeklaruj zmienną statyczną lub zwykłą.
komentarz 15 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Obojetnie gdzie? To znaczy tym sposobem namespace extern char zmienna, czy moze namespace char zmienna? I czy moge to zrobic tam gdzie jest funkcja czy w main.cpp?
komentarz 15 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nie wiem, spróbuj jakoś...  A jak nie pójdzie to zrób sobie jakąś klasę i w niej zrób statyczną zmienną i do niej się odwołuj. W pliku header.
komentarz 15 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Klasa tez nie pomogla, wiec sam juz nie wiemy stworzylem normalnie zmienna w klasie jako publiczna i nic

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,278 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2019 w C i C++ przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,048 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,360 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w Inne języki przez lucelka Początkujący (260 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...