• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk NAS - Synology/ QuickConnect problem.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,056 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Pan Marcin Grzęda Użytkownik (670 p.)
Cześć Wam!

 

Mam taki problem z dyskiem NAS od synology dokładnie to model 216SE.

Używam go jako serwer plików ze zdalnym dostępem ( chmura prywatna ) korzystam z usługi quickconnect by łączyć się przez internet z tym dyskiem.

Wszystko działało super, niestety niedawno przestałem mieć dostęp do nasa z internetu używając link quickconncect.to/domena . Nie wiadomo dlaczego nie działa mi to, mimo że w sieci w której NAS się znajduje wszystko działa super. Patrząc w system operacyjny NASA wszystko wydaje się być ok, logi też nie wskazują żadnych błędów po drodzę, po prostu usługa przestała działać.

 

Może ktoś z Was się kiedyś z tym spotkał i jest w stanie pomóc ? Bardzo proszę o pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 października 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Podczas konfiguracji serwera musiałeś zarejestrować swoją domenę w usłudze Quickconnect. Mogło się zdażyć, że ta usługa wymaga ponownej konfiguracji. Zaloguj się na stronie Quickconnect i sprawdź aplikację na własnym serwerze. Tam powinny być informację o tym czy te usługi się "widzą".

Drugą przyczyną może być nieudostępnianie wymaganych portów przez router. Powinieneś się zalogować do panelu administracyjnego routera i sprawdzić czy wymagane porty są przekierowywane do serwera.

Trzecim powodem może być to, że serwer dostał nowe IP, ponieważ router nie miał statycznie wpisanego IP dla serwera, tylko działał serwer DHCP. To również należy sprawdzić w panelu administracyjnym routera.

Sam nie posiadam NAS od Synology, tylko od Qnap, więc dokładnie nie mogę powiedzieć co trzeba zrobić, jednak schematy powinny być takie same.

PS. To nie jest "dysk NAS od synology", tylko serwer NAS. Dysk jest zamontowany wewnątrz tego serwera. Sam dysk nie pozwala na stworzenie takich funkcjonalności.

PS. PS.

Patrząc w system operacyjny NASA 

Włamałeś się do NASA? ;)

komentarz 13 października 2016 przez Pan Marcin Grzęda Użytkownik (670 p.)
Dzięki za odpowiedź!

Jeśli chodzi o quickconnect to konfigurowałem ją ponownie i według usługi na serwerze wszystko działa poprawnie.

 

Niestety nie wiem jak sprawdzić czy są wpisane odpowiednie porty oraz jak sprawdzić czy ruter zmienił adres IP. Jakieś wskazówki ?

 

Nie, niestety nie udało mi się włamać do NASA :D
komentarz 13 października 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Skoro wcześniej działało a teraz nie działa to znaczy, że ktoś musiał coś zmienić. (Wykluczając przyczynę w samej usłudze / konfiguracji Synology) Nikt poza Tobą nie ma dostępu do routera? Może przez przypadek został zresetowany? Chyba, że to nie tutaj problem tkwi, jednak warto sprawdzić.

Zaloguj się na panel administracyjny routera przez przeglądarkę internetową. IP zwykle jest 192.168.1.1 lub 192.168.1.2. IP, hasło i login powinien być naklejony na router lub w instrukcji routera.

Potem szukasz czegoś jak przekierowywanie portów (port forwarding). Jeżeli nie ma to dodaj z aktualnym IP. Jeżeli tam jest Twoj serwer dodany, to sprawdź jakie IP jest tam wpisane, a jakie aktualnie ma Twój serwer. Jeżeli są różne to znaczy, że IP NAS nie zostało ustawione jako statyczne. Najlepiej jest to zrobić na routerze. Ta opcja może się znajdować w opcjach serwera DHCP. Np. Ręcznie przydzielone adresy IP poza DHCP (Manually Assigned IP around the DHCP list).

Tutaj jest napisane, że standardowym portem jest 5000. Tutaj jest jeszcze tutorial.

Tak w ogóle to nie jest tak, że wpisując swoją domenę w przeglądarkę musisz podać port na końcu, żeby przeglądarka nie wpisywała domyślnego portu 80? Np. quickconncect.to:5000/domena

komentarz 21 października 2016 przez Pan Marcin Grzęda Użytkownik (670 p.)
Cześć, nikt poza mną nie ma dostępu do routera i serwera.

Na ruterze w DHCP jest przyznany poprawny adres IP dla usługi serwera.

 

Standardowym portem faktycznie jest 5000, ale przy usłudze quickconnect to nie obowiązuje. Port muszę wpisać przy próbie połączenia się w sieci za pomocą adresu IP.

 

Niestety problem dlalej występuje
komentarz 7 stycznia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

 

Miałem ten sam problem.

Możesz skorzystać z supportu Synology i wyjaśnić im sprawę.

Jak wpisujesz quickconnect sprawdź czy jest prawidłowe. Ja miałem quick connect.de i moja nazwa logowania wtedy też mi nic nie działało.

Moim zdaniem serwer Twój dostał nowe IP statyczne dlatego Twoje ustawienia nie pasują i nie chce się połączyć. Zarejestrujesz jeszcze raz swoją domenę pod tą samą nazwą to powinno wystarczyć.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Crean Nowicjusz (130 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...