• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaka książka jest lepsza na początek Python. Wprowadzenie. Wydanie IV czy Python. Wprowadzenie. Wydanie III ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,311 wizyt
pytanie zadane 12 października 2016 w Python przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
zamknięte 12 października 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witam.

Chciałbym was się zapytać jaka książka jest lepsza na początek Python. Wprowadzenie. Wydanie IV czy Python. Wprowadzenie. Wydanie III i czy te książki uczą pisania botów ?

Umiem pisać proste programy w c++ ,a w pythonie jestem na razie zielony
komentarz zamknięcia: Działania autora mogą potencjalnie prowadzić do złamania prawa
komentarz 12 października 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jakie boty masz na myśli? Bo "bot" to bardzi ogólny termin.
komentarz 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
bot do ataków typu brute force na strony internetowe typu elektroniczne dzienniki
komentarz 12 października 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Cóż za szczytny cel! xD

Nie wiem czy to nie podpada pod regulamin forum. ;)
komentarz 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Raczej nie ,bo chcem to zrobić na koncie mojego kolegi który się na to zgadza
1
komentarz 12 października 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale konto twojego kolegi nie jest jego prywatną własnością, jest ono na cudzym serwerze. Robiąc takie coś, atakujesz cudzy serwer podlegasz Kodeksowi Karnemu. Może skończyć się to rozprawą (rozprawami w sądzie), wysoką karą lub wizytą w poprawczaku. Nie polecam ;)
komentarz 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
ok ok zastanowię się jeszcze na tym i chcem się was zapytać? W książce Python. Wprowadzenie. Wydanie IV jest mowa o pisaniu botów które będą wpisywać różne znaki i obsługiwać kursor?
komentarz 12 października 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
chcę*

Zapytałeś się o to już 3 razy w obrębie tego wątku. Spis treści książek zwykle nie kłamie, a gdyby ktoś na forum takimi zagadnieniami się zajmował to pewnie by Ci podpowiedział.

Zacznij czytać cokolwiek. Zanim dojdziesz do poziomu "pisania botów" to pewnie już skończysz gimnazjum. ;)
komentarz 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
ok dzięki przeczytałem spis treści tej książki i niestety nic nie jest tam napisane o pisaniu botów
komentarz 12 października 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Proszę cię, daj sobie z tym spokój. Dla dobra twojego i użytkowników tego forum.
komentarz 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Kończę temat i dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 października 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
wybrane 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski
 
Najlepsza
Ogólnie jest tak, że jeżeli masz do wyboru identyczne książki, a różne wydania to się bierze te nowsze. Różnica w ilości stron jest duża. 4 wydanie ma tą przewagę, że opisuje Pythona 3, więc wersje aktualną. Nowsze wydanie powinno również wprowadzać nowe elementy i poprawiać błędy.

Jednak jak ja bym już kupował jakąś książkę, to na pewno nowszą. 3 wydanie jest z 2009 roku, a 4 z 2012.

A co do tworzenia botów to nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że takie rzeczy się robi w C++.
komentarz 12 października 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Zależy co ma na myśli przez bota - np. boty do różnych chatów rzadko się robi w językach niższego poziomu.
komentarz 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
chodzi mi o bota do  brute force do gier i stron internetowych
0 głosów
odpowiedź 12 października 2016 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Ktoś mi powie kto czytał Python. Wprowadzenie. Wydanie IV i czy tam byłą mowa o pisaniu botów które mogą wpisywać różne znaki i obsługiwać kursor ???
komentarz 13 października 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Serio? W książce do nauki języka chcesz tutorial do pisania botów? Jeśli tak to wiem, że zbyt dobry w tym nie jesteś i daruj sobie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,911 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2016 w Python przez KeyKey Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2019 w Python przez Sp4rq Użytkownik (790 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,036 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2019 w Python przez mawerty Użytkownik (800 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...