• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

edycja .htaccess a pliki css.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
522 wizyt
pytanie zadane 11 października 2016 w PHP przez Adux Obywatel (1,740 p.)

Witam, tworzę aplikację internetową modelem MVC.

Mój plik .htaccess wygląda następująco : 

RewriteEngine On  

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(\.css|\.js|\.png|\.jpg|\.gif|robots\.txt)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ index.php?url=$1 [QSA,L]

 

Najłatwiej będzie mi zobrazować mój problem na przykładzie. 
Gdy ładuje strone 'localhost/Main/MojController' to strona bez problemu działa. 
Lecz w momencie gdy chcę dać jakiś parametr do tej strony tj. 'localhost/Main/MojController/Parametr' strona ładuję się ale już nie wczytuję css'ów. :( 

Wszystko działa jeśli wywołam adres 'localhost/Main/MojController?Parametr=x' ale ten adres nie jest już taki ładny. 

Jak powinien wyglądać mój .htaccess? 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo dawno nic nie pochłonęło tyle mojego czasu i nerwów co ten plik. 

 

 


 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 października 2016 przez LisekPL Bywalec (2,920 p.)
edycja 11 października 2016 przez LisekPL

A jak podłączasz pliki css? Spróbuj dać link bezpośredni. Czyli zamiast np.

<link type="style-sheet" rel="style/style.css">

Wpisz:

<link type="style-sheet" rel="/style/style.css">

 

komentarz 11 października 2016 przez Adux Obywatel (1,740 p.)

Niestety nie pomogło, dodatkowo pliki css przestały być widoczne w 'localhost/Main/MojController'. 

komentarz 11 października 2016 przez Programista3 Gaduła (3,390 p.)

Link powinien wyglądać raczej tak:

<link href="style.css" rel="stylesheet">

Spróbuj podać adres bezwzględny czyli np. http://example.com/styles/style.css a nie względny jak np. styles/style.css

+1 głos
odpowiedź 11 października 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Skoro trzymasz to w katalogu, to chyba najłatwiej będzie to ogarnąć przez base.

+1 głos
odpowiedź 12 października 2016 przez ciemna_strona_klamki Gaduła (4,360 p.)
Musisz zajrzeć do dokumentacji frameworka z którego korzystasz. W Laravelu np przy testowaniu witryny na localhost należy skorzystać z serwera Artisana i z funkcji asset która "naprawia" linki dla podstron do css czy js. Linków bezwzględnych możesz użyć ale wtedy musisz pisać dwie wersje strony - dla localhost i dla serwera produkcyjnego.
komentarz 12 października 2016 przez Adux Obywatel (1,740 p.)
A jeżeli nie korzystam z frameworka?
 

Jedyne co wykorzystuje to bootstrapa, tak to reszta jest napisana w "czystym" php, korzystam z netbeans.

Notabene, nie korzystam z frameworka bo nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie co tak naprawdę mi to da, i w jaki sposób ułatwi pracę, ale to temat na inną rozmowe. :)
komentarz 12 października 2016 przez ciemna_strona_klamki Gaduła (4,360 p.)

Da Ci to, że nie będziesz musiał się gnębić takimi problemami jak ten. Żeby nie przepisywać całości dla dwóch środowisk możesz stworzyć plik konfiguracji dla localhosta i dla serwera produkcyjnego który pozostanie nieprzenośny np z deklaracją folderu głównego. Na localhost będziesz miał '/localhost/Main/' a na produkcyjnym pewnie '/Main/'. A w kodzie przy css będzie

style="<?php echo FOLDER_ROOT; ?>style/styl.css"

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w PHP przez DawidxD Użytkownik (810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez Maikel11 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2016 w Nasze projekty przez yaro Początkujący (340 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...