• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windowsp API pytanie

0 głosów
378 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 w C i C++ przez maciek221 Początkujący (300 p.)
Witam chciałbym się spytać czy istnieje możliwość wyświetlenia jakiegoś tekstu jak np za pomocą cout ?? Czy mam tylko do dyspozycji okienko z MessageBox ?
komentarz 10 października 2016 przez criss Mędrzec (172,570 p.)
Wyświetlenia gdzie? I dlaczego nie std::cout ?
komentarz 10 października 2016 przez maciek221 Początkujący (300 p.)
Np tworze okienko za pomocą MassageBox i gdy użytkownik naciśnie tak pojawi się jakiś napis
komentarz 10 października 2016 przez criss Mędrzec (172,570 p.)
... Gdzie sie pojawi? W tym oknie?
komentarz 10 października 2016 przez maciek221 Początkujący (300 p.)
edycja 10 października 2016 przez maciek221
Nie ma się pojawić dopiero po  wyłączeniu tego okna .. A czy można też tak zrobić gdy nacisnę jakiś przycisk to dopiero pojawi się jakiś napis w tym samym okienku ??

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez criss Mędrzec (172,570 p.)

http://stackoverflow.com/questions/6705751/c-win32-api-message-box-button-clicked

Na podstawie zwracanej wartości jesteś w stanie określić jaki przycisk został kliknięty i wyświetlić co chcesz.

komentarz 10 października 2016 przez maciek221 Początkujący (300 p.)
A jaki jest kod do wyświetlenia tekstu jaki chce ?? Bo za pomocą std::cout wyświetli mi w czarnej konsoli a czy mogę to zrobić w jakimś okienku :D ?
komentarz 10 października 2016 przez adrian17 Mentor (355,180 p.)
Jeszcze raz spójrz na link powyżej.
komentarz 10 października 2016 przez maciek221 Początkujący (300 p.)
Używam Visuala 2015 i co mam zrobić aby pojawiał mi się napis w konsoli jeśli nacisnę jakiś przycisk ?? Bo w  CB tekst w konsoli wyskakuje mi normalnie a w visualu 2015 coś nie chcę...
0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Windows API:

FreeConsole() - wyłączenie konsoli
AllocConsole() - wyświetlenie konsoli

Normalnie używasz std::cout albo np. printf().

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,030 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w JavaScript przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w JavaScript przez Montu Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,383 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2025 w PHP przez Wiiiciu Obywatel (1,110 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...